Як вибрати ліжечко для новонародженого: яка краще, критерії вибору

Як вибрати ліжечко для новонародженого: яка краще, критерії вибору Зміст:
  • Основні критерії вибору
  • Вибираємо ліжечко для новонародженого
Про те, яку вибрати ліжко для свого малюка, ми починаємо думати набагато раніше, ніж він з'являється на світ. І до цього вибору варто підійти серйозно і відповідально, адже перші місяці життя немовля практично весь час проводить у ній. Він спить, їсть, грається, вчиться сидіти і вставати на ніжки, тримаючись за прути своїй колисці. Тут дитина практично живе, тому потрібно вибрати таку ліжечко, яка підійде йому за всіма параметрами.

Враховуючи широкий асортимент дитячих спалень на ринку, на питання про те, як вибрати ліжечко для новонародженого, вирішити не так-то просто. У магазинах очі розбігаються від розмаїття. Тут і класичні моделі, і колиски, і манежики, а ліжко-трансформер. Батькам нелегко буде вибрати.

Основні критерії вибору

Безпека та комфорт – головні вимоги до дитячого спального місця. Безпека полягає у твердій стійкості спального ложа, екологічності матеріалів, у міцності з'єднань, у якісній обробці поверхонь, достатньою висотою бортиків, в необхідній відстані між прутами огорожі.

  1. Екологічність матеріалів виготовлення ліжок для немовлят перевіряється відділами якості виготовлювача і обумовлюється в гігієнічних сертифікатів, наданих торгуючої організацією. Велика частина ліжок для діток випускається з відшліфованої нефарбованої деревини дуба, бука, сосни, ясена, липи. Однак кращі матеріали — клен, береза і вільха. Але вони ж і найдорожчі. Металеві та пластикові деталі також повинні відповідати гігієнічним вимогам. Конструкції покриваються спеціальними нетоксичними маслами, фарбами і лаками.
  2. Радимо почитати:Як вибрати ліжечко для новонародженого: яка краще, критерії виборуЯк вибрати комплект постільної білизни для новонародженого?
  3. Стійкість ліжечка необхідна для утримання дитини в статичному положенні при її розгойдуванні. Особливо це актуально в більш пізньому віці, коли малюк зможе ставати на ніжки і почне активно рухатися. Ліжечко повинна мати стопори для утримання рівноваги.
  4. Травмоопасность. Бажано, щоб ліжка для новонароджених проводилися без гострих кутів, виступів, які можуть викликати травми малюка. Поверхні обробляються і шліфуються, покриваються накладками з безпечного силікону.
  5. Висота бортиків або глибина ліжечка повинна бути не менше 50 см для малюка, який ще не сидить і не встає на ніжки, а для малюків постарше – 60-65 див. Бортики правильної висоти захищають дітей від випадання.
  6. Відстань між вертикальними прутами стінок встановлюється в межах від 6 до 8 см, щоб голівка немовляти, ручки і ніжки не застрявали між ними, а також, щоб він не зміг пролізти через них.
  7. Вентиляція. Для немовляти необхідно провітрювати і просушувати матрацик, щоб не застоювався повітря, не з'являлися вологість і неприємні запахи. У цих цілях виробники пропонують дно не цільне (суцільне), а з окремих дощок або рейок. Не рекомендується купувати ліжка з суцільним дном, які б «круті» фірми їх не випускали.

Вибираємо ліжечко для новонародженого

Перш ніж зробити вибір, давайте розглянемо позитивні моменти різних моделей:

Класичні стаціонарні ліжка міцні і довговічні, але неможливість заколисувати дитини і складність переміщення по кімнаті робить їх не для всіх зручними.

Як вибрати ліжечко для новонародженого: яка краще, критерії вибору Металеві ліжечка, на думку фахівців, – кращий вибір, так як легко обробляються, миються, у них ніхто не заводиться.

Метал або дерево. Звичайно, дерев'яні ліжечка натуральні і екологічні, але і в металевих виросло не одне покоління дітей, тим більше, що металеві деталі закриваються захисним матеріалом.

Деякі педіатри вважають, що метал краще дерева, і цьому є обгрунтування. Метал добре обробляється, в ньому ніхто не живе. До відома, в медичних установах всі дитячі ліжечка тільки металеві.

Ліжечка на колесах легко переміщуються по кімнаті, встановлюються в будь-яке місце, підсуваються впритул до ліжка батьків, що дуже зручно, так як їм не доводиться кожен раз вставати, щоб поправити чаду одеялко.

Як вибрати ліжечко для новонародженого: яка краще, критерії вибору

Полози для заколисування або маятникові механізми полегшують батькам укладання малюка спати, так як він засинає в ліжечку, а не на руках. А всі мами знають, що саме при перекладанні з рук на своє спальне місце діти часто прокидаються, і їх доводиться закачувати заново.

Проте лікарі-педіатри не зовсім згодні з мамами, вони проти таких ліжечок з укачивающим ефектом. Медики попереджають про розвиток так званого «синдрому захитування», який може привести до серйозних проблем зі здоров'ям дитини.

Накладки з силікону знадобляться, коли почнуть різатися зубки і малюк стане гризти все, що трапиться на шляху.

Балдахін або москітна сітка покликані закривати сплячого малюка від світла та комах, а це важливо для його здоров'я і спокою. Балдахін створює відчуття затишку та захищеності, а ліжечко дівчинки зробить «будиночком принцеси».

Два рівня дна дозволяють піднімати висоту, поки дитина маленька, або опускати, коли підросте та стане на ніжки. Деякі виробники пропонують моделі до п'яти рівнів, в яких днище при необхідності опускається або піднімається на різну висоту, що дозволяє батькам вільно укладати, укривати, перевертати і брати малюка на руки.

Як вибрати ліжечко для новонародженого: яка краще, критерії вибору Доставне ліжко в майбутньому перетвориться на диванчик або стіл для школяра

Приставні ліжечка – рішення проблем засинання дитини і вставання вночі мами для годування. У приставних ліжках відсутня передня стінка, але передбачено надійне кріплення до батьківського ліжка. Опускається передня стінка зручна для догляду за дитиною, а коли він підросте, ліжечко перетворюється на диванчик або столик. Поки новонароджений вимагає до себе великої уваги, стінку можна прибрати, рівень дна підняти і присунути ліжечко до батьківського впритул. Знімні прути передньої стінки допоможуть малюкові самому забиратися в ліжечко, коли він підросте. Додатковий бортик з тканини захищає немовля від руху повітря, а дитини старшого віку – від ударів об стінки ліжечка. Крім того, з бортиком ліжко стає затишною і м'якою.

Колиски і люльки, самостійні або встановлені в ліжечку, рекомендуються педіатрами як забезпечують психологічний захист і спокій малюкові, на відміну від великого простору ліжка. Крім того, колиски легкі і рухливі, без проблем переносяться в інше приміщення, з ними дитина скрізь біля мами. На сьогоднішній день в магазинах пропонується цілий ряд як простих, традиційних колыбелек, так і цікавих, виконаних в оригінальному і навіть сміливий дизайн. Мінус колиски – короткий строк використання, так як дитина росте і незабаром перестане поміщатися в цьому гніздечку.

Як вибрати ліжечко для новонародженого: яка краще, критерії вибору Колиска ідеальна для немовляти, але має короткий термін експлуатації, так як малюки швидко ростуть

Манеж – легка і зручна модель для сну як вдома, так і в поїздках і подорожах. У манежі дитині комфортно спати, в ньому передбачені полички, а також кишені для догляду за малюком. Два рівня висоти дна і можливість переносити манеж разом з дитиною в будь-яке місце, а також швидко складати конструкцію робить його комфортним для дітей і батьків.

Вбудовані ящики, комоди і тумбочки придатні для складання одягу, іграшок та інших необхідних речей, а в невеликому приміщенні це просто вихід із положення. З ростом дитини ящики прибираються і трансформуються в повноцінне ліжко для школяра. Але з додатковими елементами ліжечко стає важкою, стаціонарної.

Матрацик. Добре, якщо ліжечко продається відразу з матрацом. Якщо ні, матрацик купується в тому ж магазині. Важливо відповідність розмірів матраца і днища, можливість прання, не слизький низ. Подушка новонародженому не потрібно, але комплект гігроскопічного гіпоалергенного постільної білизни купується окремо. Про те, який потрібен комплект постільної білизни для новонародженого, читайте тут.

На закінчення необхідно сказати про те, що вибрати ліжечко для новонародженого — справа нелегка, але це приємний захід. В даній області постійно з'являються нові ідеї та інноваційні розробки. Багато з них впроваджуються у виробництво і виставляються на продаж. А ось яка підійде вашій дитині, вирішувати вам.

Схожі статті: