Як сповити новонародженого в ковдру або пелюшку + відео

Як сповити новонародженого в ковдру або пелюшку + відео

Новонароджений малюк – дуже важлива подія для молодої сім'ї. Мама і тато повинні знати, що їх крихта вимагає особливого догляду і постійної уваги. Найбільш частою проблемою у догляді за малюком є його сповивання. Що являє собою ця процедура? Навіщо взагалі потрібно сповити новонародженого?

Сповивання: за і проти

В колишні часи ця процедура ні в кого не викликала сумнівів – всі були твердо впевнені, що сповивання життєво необхідно для немовляти. Однак з розвитком медицини з'явилося багато питань з цього приводу, з'явилося багато лютих супротивників «зв'язування» новонародженого. Можна сказати, що серед медиків і серед батьків утворилося 2 протилежних табори. Давайте розглянемо докладніше.

Доводи за сповивання

 • Першим аргументом на користь пелюшок служить рефлекс малюка. Коли дитина народжується – він інстинктивно притискає до тіла ручки з ніжками, тому що саме в такому стані він перебував у матці останній місяць. Це свідчить про те, що новонароджений потребує сповиванні, йому необхідно час, щоб звикнути до такої незручної зовнішньому середовищі. Крім того, всі досвідчені батьки знають, що в пелюшках малюк куди швидше засинає, ніж без них.
 • Наступний довід – нестійка терморегуляція організму малюка. Пелюшка слугує джерелом тепла для новонародженого, адже крихітний грудочку в перші дні дуже вразливий, і йому потрібен час, щоб звикнути до зовнішньої температурі.
 • Неусвідомлені рухи. Справа в тому, що в такому віці дитина ще не вміє себе контролювати, відповідно, може дуже легко себе розбудити. Пелюшка, по суті, запобігає рефлекторні рухи ручками.

Проти сповивання

 • Згідно з твердженнями, сповивання заважає дитині рухатися, внаслідок чого гальмується ріст дитини. Він не може поворухнути ні ніжками, ні ручками, а це загрожує подальшими проблемами зі здоров'ям.
 • Новонароджений може легко перегрітися у теплі пелюшки, що призведе до теплового удару. Оскільки у малюків ще не сформована теплорегуляція, то таке може статися з великою часткою ймовірності.
 • Сповивання новонародженого вже на другому місяці життя може привести до поганих наслідків. Особливо, якщо дитина проводить в пелюшках більшу частину доби. Це загрожує у подальшому відставанням дитини у розвитку: як у фізичному, так і психічному.
Як сповити новонародженого в ковдру або пелюшку + відео

Що потрібно знати

На підставі вищенаведеного можна зробити висновок, що сповивати дитину все ж потрібно, але без ярого фанатизму. Поки малюк пристосовується до зовнішнього світу – це необхідність.

Важливо! Не сповивати немовля, коли він прокинувся. Нехай у такому стані він трохи «подихає». А якщо ви побоюєтеся за його терморегуляцію – одягніть дитину в теплі одежинки. Малюка варто сповивати тільки перший місяць його життя.

Деякі матусі не знають, як робити цю процедуру, адже в пологових будинках зараз рідко вчать цьому батьків. Все ж, сповити новонародженого мама зобов'язана вміти. Адже якщо не зараз, то зовсім скоро, виходячи на прогулянку, дитина буде піддаватися протягам і гуляющему холоду під одягом. А гарне сповивання чудово захистить його від несприятливих погодних умов. Також це допоможе уникнути різних простудних захворювань, від яких досить складно позбутися малюкам.

Як сповити новонародженого в ковдру або пелюшку + відео Завжди слідкуйте, щоб пелюшки для новонародженого були максимально чистими

Підготовка до пеленанию

Пелюшки слід випрати та випрасувати ретельним чином. Це робиться з урахуванням того, що організм крихти ще дуже слабкий і схильний до різних мікробів. Прасування повинна відбуватися з пропарюванням матеріалу. Якщо у вас немає відповідного праски, то можна скористатися й звичайним прасувальні приладом, головне, не забувайте під час процесу змочувати поверхню свіжою водою. Виконання цієї рекомендації додасть пелюшки м'якості і приємною бархатистості.

Ніколи не вкутуйте новонародженого в пелюшку, яка вже використовувалася і не була випрана після цього. Особливо, якщо дитина в неї помочився, оскільки така недбалість може призвести до шкірних висипів на тілі і неприємного дискомфорту.

Як правильно сповити дитину

Як сповити новонародженого в ковдру або пелюшку + відео Сповивання новонародженого з вільними ручками
 1. На пеленальний столик, ліжко, стіл або просто рівну поверхню кладемо кінцем вгору спочатку теплу пелюшку, потім тонку (краще бавовняні тканини, лляну). Одягаємо підгузник. Один кінець пропускаємо між ніжок. Справа наліво і зліва направо заводимо кінці тонкої пелюшки через груди за спинку. Точно так само обертають в ковдру.
 2. Потрібно покласти новонародженого на столик, на заздалегідь приготовлену пелюшку. Потім краї тканини підверніть і заводимо під спинку малюка. Далі залишається лише край, який знаходиться під ніжками, завести і підвернути на грудях новонародженого під бічні краї пелюшки.
 3. Також можна сповити немовляти з вільними ручками: одягаємо розлітайку, кладемо малюка на поверхню пелюшки, загортаємо вищеописаним способом. Тільки проробляємо все на рівні пахв. Ну ось, ваш дорогоцінний пакунок готовий до подорожей.

Корисні поради

 • Правильно сповити дитину можна, як з памперсом, так і без. Головне – щоб одне не заважало іншому;
 • Не варто занадто туго перев'язувати новонародженого. Згодом це може позначитися на його здоров'ї;
 • Перед сповиванням ретельно перевірте чистоту пелюшки, оскільки вона відіграє важливу роль в гігієни малюка.

Відео-інструкція сповивання дитини:

Якщо ви забули, як правильно слід сповити малюка – не варто проводити експерименти на дитину – краще зверніться до медсестри або педіатра за порадами. Пам'ятайте, дилетантське сповивання може істотно нашкодити малюкові.

Пам'ятайте, сповивання – просто необхідна процедура для дитини в перші кілька місяців життя, оскільки вона допомагає вберегти новонародженого від багатьох неприємностей. Не варто орієнтуватися на одні памперси, так як вони не захистять ніжне тіло малюка від випадкових поривів вітру.

Схожі статті: