Як привчити новонародженого до режиму (налагодити режим дня дитини)

Як привчити новонародженого до режиму (налагодити режим дня дитини) Зміст:
  • Коли привчати дитину до режиму сну і харчування
  • Переваги привчання дитини до розпорядку дня
  • Як організувати режим дня
  • Режим нічного годування
Догляд за новонародженим – непросте завдання. Багато молоді мами збиваються з ніг і вимотують себе, прагнучи приділити дитині достатньо уваги. Істотно полегшить життя чіткий розпорядок дня. Як привчити новонародженого до режиму? Усі відповіді можна дізнатися в цій статті.

Коли привчати дитину до режиму сну і харчування

Багато молоді батьки думають, що новонароджена дитина ще занадто малий для чіткого розпорядку дня. Однак фахівці вважають, що дитина у віці двох місяців від роду вже здатний звикнути до сну і годування по годинах.

Зрозуміло, не варто поспішати. Якщо дитинка народився слабкий і недоношена, то краще порадитися з лікарем про налагодження режиму. У перший час слабких дітей необхідно годувати на вимогу, а не по годинах, щоб дати їм можливість якомога швидше набрати вагу.

Як привчити новонародженого до режиму (налагодити режим дня дитини) Коли немовля спить, мама теж повинна відпочивати

Деякі батьки починають поспішати і привчають дитини до розпорядку вже з першого місяця. Це не зовсім вірно. У перший місяць відбувається важкий період адаптації маленького чоловічка до навколишнього світу. Необхідно допомогти йому і як можна більше бути поруч, годувати на вимогу, носити на руках. Режим дня місячної дитини трохи хаотичний. Треба просто пережити цей період. Далі обов'язково буде легше.

Переваги привчання дитини до розпорядку дня

Радимо почитати:Як привчити новонародженого до режиму (налагодити режим дня дитини)Перші місяці життя дитини
  1. У мами стає більше вільного часу. В ті години, коли немовля спить, можна зайнятися собою, відпочити або переробити роботу по дому.
  2. Немовля, який добре виспався, ситий і в чистому підгузку, менше плаче, має гарний настрій і дає більше можливостей для розвиваючих занять.
  3. З'являється можливість планувати день. Чіткий режим харчування і сну допомагає намітити завдання на день наперед, що дуже зручно. Це дасть можливість знайти час для всіх невідкладних справ, наприклад, для оформлення документів або соціальних допомог.
  4. У дитини виробляється правильне відчуття часу. Якщо розпорядок організовано правильно, то дитина ніколи не переплутає день і ніч, на що скаржаться багато молоді батьки.
  5. Режим закладає добрий фундамент майбутнього виховання. Якщо дотримуватися розпорядку дня в подальшому, звичайно, змінивши його під більш дорослого малюка, то багатьох проблем вдасться уникнути. Наприклад, вранці дитина буде легко і без скандалу прокидатися, щоб піти в дитячий сад, а ввечері вчасно лягати спати.

Як організувати режим дня

Режим дня дитини до року не особливо різноманітний. Він складається з годувань, купань, сну, зміни підгузників і неспання. Для початку потрібно поспостерігати за малюком. Спостережна мама помітить, що немовля, можливо, воліє певний час для сну або купання. Багатьом дітям подобається купатися вранці, а не на ніч. Також і зі сном. В добі напевно будуть кілька годин, коли дитина спить кожен день в один і той же час.

Порада: Зверніть увагу на такі моменти і врахуйте при організації розпорядку. Щоб запам'ятати їх, можна завести невеликий блокнот для спостережень за дитиною.

Обов'язково заводите будильник і пробуйте укладати і піднімати малюка щодня в один і той же час. Якщо в перші дні не виходить, не впадайте у відчай. Пройде зовсім небагато часу, і він звикне.

Як привчити новонародженого до режиму (налагодити режим дня дитини)

Годуєте малюка по годинах. Багато лікарів вважають це неправильним, а годування за вимогою більш раціональним. Але насправді в годівлі по годинах немає нічого поганого, якщо інтервал підібраний правильно. Деякі молоді мами можуть сказати, що немовля сам рано чи пізно входить у режим харчування, навіть якщо його не привчати. Але щоб це сталося швидше, потрібно йому трохи допомогти.

Порада: Оптимальний інтервал між годуваннями малюка 2-4 місяців – кожні 2-2,5 години. Потім можна поступово збільшувати проміжок часу, порадившись з педіатром.

Як привчити новонародженого до режиму (налагодити режим дня дитини)

Дуже важлива своєчасна зміна підгузника. Деякі малюки не терплять мокрі памперси і стають неспокійними. Однак, якщо дитина спить, а мама бачить, що підгузник пора міняти, то треба дочекатися природного пробудження, а не будити малюка зміною пелюшок. Зміну підгузників також можна включити в режим новонародженого.

Порада: Зазвичай діти бруднять пелюшки під час годування або через невеликий проміжок часу. За цим треба поспостерігати і спробувати зробити так, щоб дитина засинала в чистому памперсі.

Режим нічного годування

Багато мам мріють налагодити режим нічних годувань, щоб мати декілька годин безперервного сну. Тут треба діяти дуже чітко. Не можна реагувати по-різному на дитячий плач вночі. Якщо іноді мама погодує, а іноді просто заколисує, то малюк може заплутатися і буде плакати до тих пір, поки не отримає свою їжу, ніякі заколисування не допоможуть.

Звичайно, здорові діти сплять досить добре, прокидаючись лише на годування. Перший час доведеться вставати досить часто (кожні 2-3 години). Треба потерпіти. У міру дорослішання малюка від нічних годувань можна буде відмовитися або скоротити їх до однієї трапези за ніч.

Як привчити новонародженого до режиму (налагодити режим дня дитини) Годувати дитину вночі потрібно по його бажанню, а не згідно з режимом

Порада: Якщо час годування підійшло, а малюк ще спить, то не будіть його. Так, можна спробувати виробити режим годувань, який буде більш щадним для мами. За кілька днів дитина звикне спати довше. Це скоротить число трапез до однієї-двох за ніч.

Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то можна сміливо збільшувати інтервал до 3-4 годин, адже суміш засвоюється значно довше грудного молока. Зрозуміло, необхідно спостерігати за малюком. Якщо він плаче від голоду, то не треба намагатися витримувати час.

Деякі матусі воліють класти немовля із собою, щоб годувати його, не встаючи з ліжка. Це не зовсім вірно. Уві сні можна нашкодити малюкові, спить поруч. І в міру дорослішання дитини буде важко привчити до його власному ліжечку, адже він вже звикне спати поруч з мамою.

Важливо: Не варто відмовлятися від нічних годувань, поки дитині не виповниться півроку. Але і годувати насильно не треба. Якщо дитина добре спить всю ніч, то залиште його в спокої і радійте можливості повноцінного сну.

Встановити режим новонародженого не так складно, як може здатися на перший погляд. Маленькі діти швидко звикають і адаптуються до всього нового. Витративши пару тижнів на спостереження за малюком і організацію розпорядку, молода мама отримає безліч переваг і зможе більш повно насолодитися радістю материнства.

Схожі статті: