Як правильно тримати новонародженої дитини при купанні, годуванні і т. д.

Як правильно тримати новонародженої дитини при купанні, годуванні і т. д. Зміст:
 • Як підняти малюка з позиції лежачи
 • Вчимося тримати дитину
 • Методи носіння дитини
 • Як допомогти дитині навчитися тримати голівку

Новонароджений – зовсім крихітне і крихке істота. Але насправді це не значить, що, доторкнувшись до дитини, його можна поламати. Багато тата не беруть своїх дітей на руки тільки тому, що бояться їм нашкодити. Вважається, що у мам це в крові, і як тільки вони побачать свого малюка, то відразу це зрозуміють. На жаль, так не завжди виходить. Деякі жінки теж впадають в ступор, коли їм вперше доводиться підняти свого малюка на руки, причому без сторонньої допомоги. Тому знати, як правильно тримати немовля на руках, буде цікаво не тільки батьки, але і їх молодим вразливим мамам. Це допоможе позбавитися від зайвої незграбності.

Як підняти малюка з позиції лежачи?

І ось дитина лежить у ліжечку, і багато батьків і так, і сяк намагаються взяти дитину на руки. Тут є два підходи, в залежності від того, як малюк лежить:

 1. Лежачи на спині. В цьому випадку, необхідно одну долоню підкласти йому під голову, а іншу – під попу. Для першого разу варто вибрати дуже повільний темп підйому, це дозволить відчути тіло дитини. Важливо контролювати, щоб головка була вище ніжок. З цієї позиції досить комфортно притискати до грудей малюка, адже навряд чи з першого разу його вийде перекласти на руки, складені кошиком.
 2. Лежачи на животі. У цій позиції немовляти беруть однією рукою під грудну клітку, пропускаючи її між ніжок. При цьому великим і вказівним пальцем повинні фіксуватися шия дитини. Другою рукою притримують знизу за живіт.

І в першому, і в другому випадку всі рухи виконуються плавно. По-перше, мама (або тато) зможе відчути не тільки техніку підняття, але і самої дитини, зрозумівши, що він не такий вже і крихкий. По-друге, такі дії не налякають малюка.

Як правильно тримати новонародженої дитини при купанні, годуванні і т. д.

Тепер варто зрозуміти, як дитину покласти назад, наприклад, після годування. Тут необхідно діяти наступним чином. Крихту міцно, але не сильно притискають до себе і поступово одночасно з ним опускаються до ліжечка, згинаючи спину в попереку. Після того, як тіло і голову покладуть на тверду поверхню, руки відразу не прибираються. Малюк повинен трохи звикнути до нового стану. Руки забираються повільно, а головне, не забути вкрити дитини ковдрою, щоб тепло не зникала.

Вчимося тримати дитину

Новонародженим дитину називають перші 28 днів після появи його на світло. Після того, як буде освоєна технологія підняття дитини, варто зрозуміти, як саме правильно тримати новонародженого на руках. У перший місяць обійми батьків повинні бути дуже дбайливих і акуратними. Насправді, цей момент важливий, так як правильне тримання новонародженого обумовлює коректне формування хребетного стовпа і тазостегнових суглобів.

Як правильно тримати новонародженої дитини при купанні, годуванні і т. д. Коли тримаємо немовляти стовпчиком, то обов'язково притримуємо його за спинку вздовж хребта і фіксуємо голівку малюка рукою

Є кілька правил, які потрібно навчитися виконувати, щоб правильно тримати новонароджених:

 • шия малюка повинна постійно підтримуватися, так як до 3-4 місяців шийні м'язи ще занадто слабкі, щоб самостійно витримувати навантаження всієї маси голови;
 • необхідно контролювати, щоб верхні і нижні кінцівки не звисали, щоб малюк на руках лежав калачиком;
 • якщо дитину тримають вертикально, то вільною рукою притримують його за спину уздовж хребта;
 • ні в якому разі не можна тримати дитини до 3-х місяців за кисті, так як є небезпека вивиху і пошкодження суглобів;
 • якщо малюка укладають на плече чи руку, то кожен раз необхідно міняти сторони, інакше є ризик розвитку кривошиї.

Дуже важливо створити психологічний комфорт крихті. А як його можна створити без маминої усмішки? Тому, тримаючи немовля на руках, йому потрібно посміхатися, співати і постійно розмовляти з ним. Так і мамі, і манюне стане набагато легше знайти «спільну мову».

Методи носіння дитини

Отже, з азами розібралися, тепер можна вивчити і ті способи, які допомагають носити дитину на руках. Їх кілька.

Стовпчик

Радимо почитати:Як правильно тримати новонародженої дитини при купанні, годуванні і т. д.Як правильно прикладати новонародженого до грудей?

Це перша поза, яку мама з татом повинні вивчити. Справа в тому, що у новонароджених до 3-х – 4-х місяців йде становлення травної системи, з-за чого багато мами проходять такий кошмар, як коліки. З ними борються за допомогою чаїв і медикаментів. Але один з найдієвіших способів – тримання стовпчиком. У цьому випадку дитині надають вертикальне положення і притискають до грудей, при цьому потрібно тримати голівку у себе на плечі. Одна рука знаходиться під сідницями, а друга лежить на шиї. Великим пальцем притримують голову. Таку позу варто повторювати щоразу після годування, якщо малюк, звичайно, не засне. Зазвичай вистачає 3-5 хвилин, поки дитина зригне. Позбувшись від надлишків повітря, малюк стає спокійніше. Якщо дитина багато вередує, то варто спробувати взяти його на руки саме таким чином.

Обличчям вниз

Дитину вкладають животом до себе на руки таким чином, щоб його шия знаходилася на рівні ліктьового згину. Ця ж рука повинна бути проведена під рукою дитини і притискати його до свого тіла. Друга рука допомагає фіксувати тіло між ніжок, впираючись в його груди і живіт.

Вперед обличчям

Ця поза схожа зі стовпчиком, єдина різниця – обличчям від себе. Однією рукою йде поперечна фіксація на грудях тримаючи долоню під пахву, при цьому великий палець нехай лежить на плечі. Така поза дуже зручна при купанні, можна вільно малюка покласти у ванну або навіть разом з ним приймати душ. Але тут варто бути дуже акуратним, щоб намыленный дитина не вислизнув з рук. До речі, притримуючи дитину поперек грудей і фіксуючи його під пахвами, малюка зручно купати і при підмиванні.

Як правильно тримати новонародженої дитини при купанні, годуванні і т. д. Існує кілька поз, як тримати немовля комфортно і для нього самого, і для батьків

Будда

Тут початок буде аналогічно попередньому методу, тільки вільною рукою, ноги дитини підтискаються до животика або грудей. До речі, молодим батькам буде корисно знати, що така поза є расслабляющим вправою для ніжок і допомагає розвиватися тазостегновим суглобам. Крім усього іншого, таким чином можна допомогти малюкові позбутися і від кольок, адже акуратно притискаючи чарочки до животика, вони розтягають його.

Всі ці чотири пози допомагають новонародженому відчувати себе комфортно на руках у батьків.

Як допомогти дитині навчитися тримати голівку?

насправді, якщо дитину правильно тримати в спеціальних позах, то це допоможе йому швидше навчитися тримати голівку.

Як правильно тримати новонародженої дитини при купанні, годуванні і т. д. Щоб дитина навчався тримати голівку, викладайте його на животик. Почніть з двох хвилин. Потім час збільшують. Орієнтуйтеся на поведінку дитини: коли вередує, «клює» весь час носиком, обов'язково перевертаємо на спинку

Для цього малюка варто носити вертикально на руках, але не довше 2-3 хвилин, так як це може надати серйозну навантаження на хребет. Також дитини рекомендується викладати на животик, щоб рефлекторно він намагався піднімати голову. Це необхідно проводити щодня, буквально за 2 хвилини. Але таке вправу проводять тільки після того, як пупкова рана остаточно заживе.

Зазвичай самостійне тримання голови приходить до трьох місяців. Але це не означає, що дитині не потрібна підстраховка. Малюк може різко смикнути тілом, з-за чого може статися вивих шиї. У разі будь-яких тривожних моментів, наприклад, малюк почав дуже рано тримати голову або до 4-х місяців так і не може оволодіти цим навиком, варто показати дитину педіатру і ортопеда, щоб вчасно зреагувати на проблему.

Якщо уважно ставитися до свого новонародженого і пам'ятати про всіх делікатних моментах, то жодних проблем не виникне. А дитина буде рости здоровим і щасливим, ніж буде тільки радувати своїх батьків.

Схожі статті: