Як правильно підмивати новонароджену дівчинку, купати та мити її

Як правильно підмивати новонароджену дівчинку, купати та мити її Зміст:
 • Як часто підмивати
 • Про воді, милі і пінку
 • Сам процес підмивання
 • Що таке синехії
 • Якщо синехії з'явилися
 • Первородне мастило
 • Виділення з піхви
 • Молочні залози, особливості догляду
 • Купання

Незалежно від того, якої статі у вас народилася дитина, важливо регулярно стежити за його чи її інтимної гігієни. Ось тільки сам догляд за хлопчиком і дівчинкою дещо відрізняється, оскільки будова статевих органів у них різне. Як правильно підмивати новонароджену дівчинку? Про це піде мова в статті.

Як часто підмивати: шукаємо золоту середину

Підмивати новонароджену дівчинку слід регулярно, а не від випадку до випадку. Однак це не означає, що обмивати статеві органи потрібно всякий раз, як надасться така можливість. Виявляється, надмірна любов до чистоти може зіграти злий жарт. Що ж може статися при частому «обмивання»?

На шкірі і слизових оболонках нашого організму живуть колонії корисних бактерій. І вони важливі для підтримки здорової інтимної сфери. Коли мама активно, по кілька разів на день, промиває ці місця дитині, тим більше з милом, вся корисна мікрофлора вимивається. Таким чином, статеві органи новонародженої дівчинки залишаються незахищеними і вразливими для інфекції. Також неприпустимо миття якомога глибше». Попадання мила та інших засобів по догляду всередину статевих органів призводить до розвитку вагініту у маляток. Оскільки мило в таких випадках не вимивається, воно дратує стінки піхви, викликаючи запальний процес.

Тому підмивання виробляємо після дефекації і під час купання ввечері. Звичайно, підгузники міняємо своєчасно, з інтервалом в 2-3 години, щоб у патогенної мікрофлори не було жодних шансів для розмноження. Мило, яке являє собою, по суті, луг, і вологі серветки використовують лише для гігієни зовні, тобто для області зовнішніх статевих губ.

Про воді, милі і пінку

Чим підмивати найкраще? Проточна вода — найкращий засіб для купання новонароджених дівчаток. Вода не повинна бути «стоячої», особливо коли ви очищаєте шкіру від фекалій. В іншому випадку бактерії, змиваючись, знову потрапляють в область геніталій.

Якщо немає можливості скористатися проточною водою (наприклад, в дорозі або на дачі), на допомогу приходять гігієнічні серветки, призначені спеціально для дітей. Рекомендується витирати інтимну область односторонніми рухами в напрямку від лобка до куприка. При цьому ризик занесення інфекції в суто жіночі місця зводиться до мінімуму.

Як правильно підмивати новонароджену дівчинку, купати та мити її Мило для дітей має бути «дитячим», тобто повністю адаптованим до ніжної шкіри

Вибираючи вологі серветки для дітей, переконайтеся, що вони не містять спирту і всіляких антисептиків. Зверніть увагу на вік, з якого їх застосування дозволено. У нашому випадку підходять серветки для новонароджених.

Мило, різні пінки і гелі для купання використовують, як було сказано раніше, не частіше 3-х разів на тиждень. Оскільки будь-яка така косметика, навіть сама рн-нейтральна, може принести шкоду при частому використанні. Користуються подібними засобами під час вечірнього моціону.

Акцентуємо вашу увагу на те, що мило повинно бути дитячим, краще рідким, призначеним для інтимної гігієни дитини. Не варто наражати на небезпеку статеві органи новонародженої дівчинки, використовуючи звичайне лужне мило.

Як правильно підмивати новонароджену дівчинку, купати та мити її

Сам процес підмивання

Покладіть дитину спинкою на лікоть своєю зігнутої руки так, щоб маля спиралася про ваше передпліччя. Кистю руки зафіксуйте її, утримуючи за ліве стегно. Це найбільш зручна поза для миття спереду назад.

Перед початком процесу обов'язково перевірте температуру води. Не направляйте струмінь безпосередньо на тіло дівчинки щоб уникнути опіків.

Як правильно підмивати новонароджену дівчинку, купати та мити її Так підмивають маленьких дівчаток

Що таке синехії

Під синехіями увазі запалення малих статевих губ, що приводить до їх спайок, або зрощення, над входом в сечовипускальний канал. Спровокувати утворення синехій може естрогеннодефіцітний стан. Однак, якщо часто мити інтимні місця з милом, одягати на доньку тісний одяг, що приводить до тертя в області статевих органів, синехії теж можуть з'явитися. Лікувати їх потрібно обов'язково. В цьому випадку за допомогою звертаються до дитячого гінеколога.

Якщо синехії з'явилися

В першу чергу, не намагайтеся самостійно розділити статеві губи. Якщо в цьому виникає необхідність, про що вам скаже лікар, то робиться процедура з використанням спеціальних мазей, що містять у складі естрогени. У рідкісних випадках доводиться вдаватися до оперативного втручання.

Первородне мастило

Після народження ви можете побачити на статевих губах своєї доньки своєрідний наліт кремового або світло-сірого кольору. Це залишки первородного змащення, смегми. Коли його трохи, особливо ніяких зусиль докладати не потрібно, він сам вбереться в шкіру. Але щільний наліт можна делікатно видалити за допомогою марлевого тампона, змоченого у кип'яченому олії.

Як правильно підмивати новонароджену дівчинку, купати та мити її Надмірна охайність шкодить: вона може призвести до утворення синехій

Виділення з піхви

На першому тижні життя з піхви тільки що народженої дівчинки можуть йти виділення слизисто-кровянистого характеру. Такий стан називається гормональним кризом новонароджених і не представляє особливої небезпеки. Воно проходить саме по собі через кілька днів.

Але якщо гнійні виділення, і шкіра навколо статевих органів почервоніла, терміново проконсультуйтеся у лікаря. У нормі цього бути не повинно.

Молочні залози, особливості догляду

Гормональні зміни призводять до того, що молочні залози малятка набухають, можуть почервоніти через кілька днів після народження. Іноді присутні виділення, схожі на молозиво.

Забороняється масажувати дитячу груди і намагатися видавити вміст. Все, що потрібно від мами, — стежити, щоб одяг не натирала в цій області. Все пройде самостійно тижня через дві або три. Якщо ж молочні залози збільшилися в розмірах, а почервоніння яскраво виражено, обов'язково сходіть до лікаря.

Купання

Радимо почитати:Як правильно підмивати новонароджену дівчинку, купати та мити її Як перший раз купати немовляти?

Купання новонародженої дівчинки (не підмивання) особливо не відрізняється від купання хлопчика. У перший час бажано, щоб температура води була наближеною до температури тіла, тобто 35-36 O C. У наступні дні при активному купанні малюка щотижня можна знижувати температуру води на 1 градус. Поки пупкова ранка остаточно не зажила, процедура проводиться в спеціальній дитячій ванночці. Пізніше можна переходити у велику ванну. Після року бажано користуватися душем.

Підіб'ємо підсумок:

 • проточна вода — найкращий засіб для підмивання жіночої статевої сфери;
 • милом та іншими засобами для підмивання не можна зловживати. Один раз в день, як максимум, припустимо використання 2-3 рази в тиждень;
 • засоби гігієни застосовують виключно для промивань зовні, краще, щоб вони були в рідкому вигляді;
 • подмываем дівчинку чистими руками, односторонніми рухами від живота до попі;
 • після миття промокніть рушником інтимну зону, уникаючи тертя;
 • трусики повинні бути вільними, білого кольору, з натуральних тканин;
 • раз в рік показуйте дівчинку гінеколога;
 • у міру дорослішання, навчіть дитину тому, як правильно здійснювати процедури обмивання.

Оберігайте ваших дівчаток, піклуючись про їхнє інтимне здоров'я. Адже це майбутні матері, які через пару десятків років порадують вас онуками.

Схожі статті: