Як оформити закордонний паспорт для дитини до року і чи потрібно це робити

Як оформити закордонний паспорт для дитини до року і чи потрібно це робити Зміст:
 • Звичайний або біометричний
 • Куди звернутися
 • Як оформити закордонний паспорт дитині
 • Правила, що стосуються вивезення дітей за кордон

Якщо ваша сім'я ставиться до любителям подорожувати за кордон, або ж за кордоном у вас живуть родичі, яких ви час від часу відвідуєте, то з народженням немовляти постає питання: чи необхідно виготовити індивідуальний закордонний паспорт для новонародженого? Якщо це так, то які документи потрібно зібрати.

Згідно з Російським законодавством, будь підданий Російської Федерації, у якого є діти, має можливість зробити закордонний паспорт новонародженій дитині з самого його появи на світ.

Ніяких принципових відмінностей з дорослим закордонним паспортом такий документ не має. Його особливість лише в тому, що наявність документа не дає дитині право самостійно перетинати державний кордон без супроводу дорослого.

Як варіант, можна вписати дитину в закордонний паспорт одного з батьків, але тоді всі поїздки з ним будуть залежати від супроводу саме того з членів сім'ї, чий документ він вписаний. Тобто не можна буде перевезти малюка з родичами або іншими супроводжуючими за дорученням. Цей спосіб заощаджує батьківський бюджет на оформленні окремої візи. При особистому закордонного паспорта така віза обов'язково потрібно, але і розширюються можливості з перевезення дитини. Так що варто все добре зважити і прийняти оптимальне рішення для вашої родини.

Як оформити закордонний паспорт для дитини до року і чи потрібно це робити З самого народження людина може мати свій власний закордонний паспорт

закордонний Паспорт новонародженого можна оформити за місцем проживання будь-кого з батьків або опікуна, яка подає заяву. У цьому випадку неважливо, де прописаний сам немовля.

Оформлення такого важливого документа для дитини до року за законом не можна доручити кому-небудь, зробивши довіреність. Всім цим захоплюючим процесом займається саме батько.

Звичайний або біометричний?

Який же паспорт краще зробити для грудного малюка: біометричний або старого зразка? Скрізь є свої плюси і мінуси. Самі посудіть: біометричний видається на 10 років, тоді як старий лише на 5. У перший вклеюється мікрочіп з вмістом даних про власника, навіть такому маленькому; в паспорті старого зразка такої «фішки» немає. Але при всіх достоїнствах біометричного паспорта є одне але: за перші десять років життя дитина зовні сильно змінюється і, можливо, не один раз. Тому існує велика ймовірність, що доведеться замінювати документ на новий до закінчення терміну його дії.

При подачі документів та отримання біометричного закордонного паспорта необхідно присутність володаря, навіть зовсім ще маленького. А при процедурі отримання старого зразка такого не потрібно. Та й розмір держмита істотно відрізняється: на паспорт нового зразка доведеться більше витратитися.

Як оформити закордонний паспорт для дитини до року і чи потрібно це робити

Куди звернутися?

Оформленням дитячих закордонних паспортів займаються наступні інстанції:

 1. Російське міністерство закордонних справ.
 2. Управління федеральної міграційної службою.
 3. російські Дипломатичні представництва і консульства за кордоном.

Як оформити закордонний паспорт дитині?

Всю документацію на отримання закордонного паспорта заповнює батьків або законний представник малюка, повідомляючи відомості про дитину і деяку інформацію про себе. Ось перелік документів, який потрібен для надання в УФМС:

Радимо почитати:Як оформити закордонний паспорт для дитини до року і чи потрібно це робити Що потрібно для прописки новонародженого?
 • анкета, заповнена дитини, де із зворотного боку є батьківські дані (як варіант, законного представника);
 • особистий паспорт батьків (законного представника) разом з копією;
 • свідоцтво про народження малюка + 1 копія;
 • вкладиш про громадянство (потрібен у випадку, коли у свідоцтві про народження немає такої позначки);
 • 4 чорно-білих або кольорових фото карапуза в масштабі 3,5 * 4,5 см, зроблених в овалі на матовому папері;
 • квитанція про оплату держмита;
 • паспорт дитини після досягнення нею четырнадцатилетия, а також копія паспорта;
 • якщо у дитини вже був закордонний паспорт, знадобиться копія його першої сторінки, де вклеєна фотографія.

Правила, що стосуються вивезення дітей за кордон

Ще раз хочемо наголосити, що самостійно дитина не може виїхати за кордон, навіть маючи власний закордонний паспорт потрібен дорослий супроводжує.

Якщо дитину супроводжує в поїздці не мама чи тато, а родич або інша довірена особа, слід провести оформлення довіреності нотаріально. Форма такого документа є в будь-якій нотаріальній конторі. У довіреності зазначається країна, в яку дитина виїжджає, на який за тривалістю строк і з ким. Нерідко виникає потреба робити нотаріально засвідчений переклад документа. Про його необхідність важливо уточнити в консульстві тієї країни, куди ви збираєтеся.

Згідно з Російським законодавством, перетинаючи кордон з одним із батьків, не обов'язково надавати нотаріальний дозвіл на поїздку від другого. Правило діє і в тому випадку, коли від іншого з батьків не надходило раніше заяви про незгоду на вивіз дітей з Російської Федерації.

Як оформити закордонний паспорт для дитини до року і чи потрібно це робити Де ж я ще не був?

Але є одне велике але: мова йде про ВИЇЗД з Росії. Але подібне згоду від другого з батьків може зажадати держава, яку ви маєте намір відвідати. Сумно, коли з-за відсутності такої довідки вам відмовляють у в'їзді в країну, а ви вже з зібраними валізами і з дитиною 1 року життя на руках. Тому врахуйте цей нюанс і подбайте про необхідної документації заздалегідь.

В тій ситуації, коли чоловік і дружина перебувають у розлученні, виникає найбільше труднощів. Коли один з батьків не дає дозволу на виїзд за кордон своїх дітей, можна звернутися до суду. Саме там вирішуються подібні спірні питання.

Обов'язково уточніть в консульстві країни, яку ви бажаєте відвідати, інформацію про правила в'їзду, діючих і регулюються їх законодавством.

Якщо у вашої дитини є свій особистий закордонний паспорт, беріть в поїздку свідоцтво про її народження. Це особливо стосується тих випадків, коли у вас з ним різні прізвища або у ваших паспортах відсутні записи про дітей. Так у прикордонників не виникне зайвих питань про посвідчення особи.

Ще одна важлива деталь щодо підпису: оформлення закордонного паспорта для дітей до 14 років не припускає наявності в ньому підпису. Батьки, не ставте свій підпис у дитячому паспорті. Це неправильно і кваліфікується як помилка.

Підіб'ємо підсумок: якщо дозволяють обставини, краще зробити для дитини індивідуальний закордонний паспорт. Так у поїздці буде спокійніше і вам, і малюкові.

Схожі статті: