Як міряти температуру новонародженій дитині?

Як міряти температуру новонародженій дитині? Зміст:
 • Навіщо потрібна ця процедура
 • Чим слід міряти
 • Оптимальні показники
 • Як міряти
 • Коли потрібно турбуватися

З народженням дитини сімейне життя змінюється в кращу сторону, адже маленький клубочок нікому не дасть занудьгувати. Однак разом з цим з'являється безліч проблем, про які раніше молоді батьки навіть не здогадувалися. Крім питань годування, сповивання, виникає і така проблема, як виміряти температуру немовляті?

Навіщо потрібна ця процедура

Зазвичай матусі не здогадуються про значення вимірювання, поки не стикаються з питанням педіатра. У відповідь на щире здивування матері дізнаються, що така процедура не тільки необхідна, але її ще треба вміти робити.

Справа в тому, що крихітний організм ще непристосований до зовнішньої середовищі і механізм захисної терморегуляції тіла поки тільки починає працювати. Саме тому вкрай важливо постійно стежити за температурою немовляти і знати, які показники для нього є оптимальними.

Як правило, ці знання патронажні медсестри чомусь «забувають» передати матусям в пологовому будинку, внаслідок чого потім виникають непорозуміння.

Як міряти температуру новонародженій дитині? Не варто міряти температуру немовлятам ртутними градусником, так як це небезпечно для здоров'я

Чим слід міряти температуру новонародженому

Всі знають, як виглядає звичайний термометр – це скляна колба зі шкалою, наповнена отруйної ртуттю. Дорослій людині абсолютно не загрожує вимірювання температури нею, оскільки він з дитинства знає, що ртуть небезпечна тільки у відкритому просторі.

Проте вимірювання температури у новонародженого таким градусником може закінчитися плачевно. Дитина ще не знає про небезпеку ртуті і досить легко розіб'є скло. Крім того, термометр слід тримати в пахви або в задньому проході не менше 7 хвилин, що не представляється можливим у випадку з маленькою дитиною, тим більше, якщо малюк до того ж хворий і неспокійно кричить.

Які аналоги може запропонувати сучасна аптека?

 1. Термометр-соска. Прилад абсолютно безпечний для маленької дитини, оскільки в ньому відсутня як скло, так і ртуть. Він електронний і виготовлений з силікону. Термометр слід вставити в рот малюкові, як звичайну соску, і почекати звукового сигналу, який прозвучить буквально через 3 хвилини. На електронному табло висвітиться показник температури у дитини.
 2. Електронний термометр. Такі термометри бувають у різноманітних варіаціях – їх можна вставляти в задній прохід, у пахву, у вушка або прикладати до лоба. За допомогою звуку вони повідомляють про закінчення вимірювання температури, що дуже зручно для батьків. Однак істотним недоліком приладів можна назвати дрібні похибки, які допускають механізми. Вони запросто можуть помилитися на кілька десятих градуса.
 3. безконтактний Інфрачервоний термометр. Це градусник нового покоління, його популярність тільки набирає обертів. Головною перевагою механізму є можливість поміряти температуру тіла, не торкаючись до нього. Тобто ви зможете знати показники, навіть коли немовля спить. Погодьтеся, зручно. Крім того, градусником можна поміряти все, що завгодно, в тому числі і температуру суміші, якою ви збираєтеся годувати дитину.
Як міряти температуру новонародженій дитині?

Які показники термометра є оптимальними

У маленького немовляти температура тіла ще вкрай нестабільна, тому не існує яких-небудь точно встановлених рамок. На думку педіатрів, у середньому показники 36,5°-37,3° вважаються цілком нормальними, однак батькам слід врахувати, що температура може піднятися, якщо дитина старався при дефекації або сильно плакав.

В пахвах температурні показники вважаються нормальними в діапазоні 36°-37°, а в задньому проході - 37°-38°. Неважливо, чим ви будете міряти температуру – показники не повинні виходити за ці рамки.

Дуже важливо, щоб дитина не переохлаждался і не нагрівався, інакше він може заробити або застуду, або тепловий удар.

Як міряти температуру малюкові

Існує кілька способів вимірювання температури, про яких батьки повинні бути інформовані. Ці методи досить безпечні, просто слід дотримуватися декількох рекомендацій. Єдине, що потрібно врахувати - небажано проводити цю процедуру оральним методом, оскільки він потребує спеціальних медичних знань.

Радимо почитати: Як міряти температуру новонародженій дитині? Чому новонароджені часто гикають?
 • В пахвах. Новонародженого слід роздягнути до поясу або переодягнути в майку, щоб пахвова область залишалася вільною. Рекомендовано протерти місце ватним тампоном, щоб прибрати бруд і піт. Потім слід вставити термометр і притиснути ручку малюка до тіла на 7 хвилин.
 • В задньому проході. Слід укласти новонародженого на спинку і трохи зігнути ніжки в колінах. Кінець термометра необхідно змастити кремом або вазеліном і ввести на 1,5-2 см в зад. Слід почекати 3 хвилини і при цьому стежити, щоб дитина не робив різких рухів.
 • У вушку. Для вимірювання температури потрібно обережно, двома пальцями відвести мочку назад і вгору, щоб візуально здалася барабанна перетинка. Потім електронний термометр необхідно обережно ввести в вухо на вказаний в інструкції час. Цей спосіб не є таким безпечним, як 2 попередніх методу, тому не варто його застосовувати без особливої потреби. Бажано, щоб його проводив медичний працівник.

Коли потрібно турбуватися

Батькам необхідно знати, що у маленьких дітей температура в принципі підвищена на кілька десятих градуса і час від часу то підвищується до 37,5°, то опускається. Це абсолютно нормально, особливо у випадках, якщо дитина дуже активний.

Вкрай небажані ситуації, коли температура піднімається вище 38°, оскільки існує висока ймовірність розвитку фибрильных судом у новонародженого. Саме тому важливо постійно міряти температуру немовляті і таким чином контролювати її. Якщо показник градусника переступив через позначку 38° - негайно викликайте педіатра додому.

Схожі статті: