Як часто і правильно прикладати новонародженого дитини до грудей

Як часто і правильно прикладати новонародженого дитини до грудей Зміст:
 • Перше годування: особливості правильного прикладання новонародженого
 • Як зрозуміти, що дитина взяв сосок правильно?

Незважаючи на всі досягнення людства в науці, створити поживний склад для новонароджених немовлят, який на 100% був би ідентичний грудного молока жінки, поки не вдається. Тому педіатри всього світу в один голос заявляють про необхідність грудного вигодовування як про єдиної можливості повністю задовольнити організм малюка в вітамінах та необхідних для його зростання і розвитку елементах.

Проте все частіше сучасні матусі стикаються з ускладненнями процесу лактації (швидко закінчується молоко або його виробляється настільки мало, що малюк не наїдається). В більшості випадків в цьому винні самі породіллі, які не зуміли правильно організувати процес годування. Адже саме від того, як матуся буде прикладати новонародженого до грудей, залежить все подальше вигодовування.

Перше годування: особливості правильного прикладання новонародженого

Перше прикладання дитини до грудей можна назвати визначальним для всього процесу вигодовування в цілому. Новонароджений може й зовсім відмовитися від грудного вигодовування, якщо в перший раз отримає негативні емоції від цієї процедури. Як правило, в пологових будинках молодим матусям допомагають правильно прикладати дитину до грудей і пояснюють основні принципи першого годування. І все ж самостійна підготовка і знання найважливіших моментів допоможуть вам швидше пізнати цей дивовижний процес.

Як часто і правильно прикладати новонародженого дитини до грудей Існує декілька правильних поз для годування. Кожна мама може обрати зручну для себе і свого малюка
 1. Для початку матусі необхідно прийняти зручну позу. Пам'ятайте, що годування може тривати досить довгий час, протягом якого жінка може стомитися. Тут існує кілька варіантів: сидячи, лежачи, напівлежачи боком (підходить для породіль після кесаревого розтину). Позу матуся вибирає для себе сама, головне, щоб при цьому малюк знаходився в такому положенні, щоб його головка була трохи вище ніжок, і він зміг би правильно захопити сосок.
 2. Новонародженої дитини необхідно розташувати животиком до матері, так, щоб його обличчя було розгорнуто до соску. Плічка і спинку потрібно гарненько підтримувати, а ось головку фіксувати не потрібно (хай вона вільно лежить у вас на руці). У малюка повинна бути можливість вільно переміщувати сосок в роті і повідомити матері про закінчення процесу.
 3. Носик дитини повинен буде знаходитися впритул поряд з грудьми, але не потопати в ній. В іншому випадку захоплення соска вийти поверхневим (а при такому захопленні він не отримає заднє, більш поживне, молоко), так і дихати дитині в такому положенні буде складно.
 4. Дитина повинна самостійно взяти сосок. Якщо матуся, прикладаючи його до грудей, буде вкладати сосок в рот малюка сама, то, швидше за все, захоплення теж вийде поверхневим. Піднесіть сосок до носика дитини, і злегка проведіть ареолою за губці. Спрацює рефлекс, і малюк захопить груди сам.
 5. Якщо мама розуміє, що дитина взяв сосок неправильно, досить просто злегка маляті натиснути на підборіддя. Тим же способом можна звільнитися, якщо дитина після годування заснув з грудьми в роті.
Як часто і правильно прикладати новонародженого дитини до грудей

Як зрозуміти, що дитина взяв сосок правильно?

Зверніть увагу на наступні ознаки у процесі годування немовляти. Якщо все з нижчепереліченого ви часто спостерігаєте, коли даєте груди своєму малюкові, то можете бути спокійні: прикладання до грудей дитину виконано правильно, а значить, він у повному обсязі отримає все необхідне молочко.

 • Новонароджений забрав в рот сосок разом з околоволосяной частиною, а його губки виявилися як би вивернутими назовні.
 • Носик немовляти притиснутий до грудей, але він не повинен в ній потопати.
 • У процесі годування мамі повинні бути чутні тільки сглатывающие звуки. Більше ніяких сторонніх «прицмокувань» бути не повинно.
 • У мами необхідність прикласти малюка до грудей не повинна викликати неприємних фізичних відчуттів. Після годування жінка буде відчувати тільки легкість в грудях.

Якщо малюк вже наївся, а ви все одно відчуваєте, що груди не спорожнилася повністю, спробуйте поекспериментувати з позою. Можливо, дитині просто не вдається у вибраному вами положенні висмоктати все молоко до кінця. Але, в будь-якому випадку, груди треба спустошити.

Спробуйте почати годувати немовля ще раз. Якщо малюк відмовляється «доїдати» або заснув до наступного годування, груди доведеться зціджувати самостійно. Цю процедуру можна виконувати вручну або за допомогою молоковідсмоктувача. Так ви зможете уникнути застою молока в грудях, що може привести до дуже неприємних наслідків.

Може бути, прикласти новонародженого до грудей, навіть дотримуючись всіх правил, з першого разу у вас і не вийде, але, трохи потренувавшись, ви обов'язково зрозумієте, як саме це треба робити. Головне, не кидати на півдорозі. Зрештою, ви й самі зможете отримувати від процесу вигодовування задоволення, і ваша емоційний зв'язок з дитиною буде тільки зміцнюватися, як і імунітет малюка. Успіхів!

Схожі статті: