Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюка

Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюка Зміст:
 • Заходи безпеки
 • Розвиваючі центри або розвиваючі батьки?
 • Ігри на розвиток мови
 • Ігри на розвиток координації
 • Рольові ігри
 • Почуття ритму
 • Повсякденні справи
 • На кухні
 • У ванній
 • Переодягаючись
 • Книжки
 • Іграшки
Все життя — гра. Цей вислів особливо справедливо стосовно маленьких дітей. Дитина через гру пізнає навколишній світ, формує уявлення про форму, колір, розмір предмета, і що важливо, його призначення.

Відмітною ознакою 9-місячної дитини є його рухливість (повна інформація про розвиток малюка 9 місяців знаходиться тут). Він активний в багатьох відносинах: перевертається на всі боки, вміє вставати і сідати, тримаючись за опору, швидко повзає, деякі навіть намагаються ходити.

Така активність має на увазі, що дитині просто необхідні заняття та ігри, що стимулюють мозкову діяльність, розвивають його фантазію, логічне мислення, кмітливість і пам'ять. Дев'ять місяців — той вік, коли дуже до речі пальчикові ігри для розвитку дрібної моторики. Вони благотворно позначаються на мовних навичках дитини.

Заходи безпеки

Розуміючи, що будь-яка річ в руках малюка стає об'єктом для дослідження, необхідно заздалегідь подумати, які предмети потрібно переставити в цілях безпеки вище. Деякі батьки завбачливо виділяють дитині нижню полицю на кухні або який-небудь ящик в іншій кімнаті, періодично оновлюючи зміст.

Важливо пам'ятати: все б'ється, потрапивши в руки 9-місячного малюка, обов'язково буде кинуто на підлогу, а все відчутне обов'язково попробуется на смак. Будь-який отвір буде перевірено на глибину і ширину. Тому всі колючі, ріжучі, б'ються предмети повинні бути поза зоною доступу. На розетки ставляться заглушки, побутова хімія і ліки прибираються на далекі полиці.

Розвиваючі центри або розвиваючі батьки?

Ледь малюк починає проявляти активний інтерес до оточуючих його предметів, як деякі батьки починають водити його в розвиваючі центри. З приводу таких ранніх візитів ведеться багато суперечок.

Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюка

Експерти стверджують, що в цьому віці дитині важливо не тільки кількість отримуваних знань, але і стимул розвинути сам інтерес до навчання, бажання пізнавати нове. А з цим завданням під силу впоратися і батькам без зайвих фінансових і тимчасових витрат. Тим більше, що, перебуваючи поруч з мамою і татом, малюк відчуває себе більш розкуто. Він їм абсолютно довіряє. Батьки для нього — авторитет і зразок для наслідування.

Масару Ібука у книзі «Після трьох уже пізно» ділиться своїми дослідженнями і спостереженнями. Він пише, що до трьох років клітини мозку сформовані на 80%. Це означає, що основні навички та вміння потрібно встигнути закласти до цього моменту. Але пріоритетним завданням є створення теплого сімейного мікроклімату, де відношення батьків і дітей побудовані на близькому спілкуванні і довірі.

Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюка Дуже важливо, щоб батьки знаходили час грати зі своїми дітьми

Інший відомий автор, розробив власну методику розвитку, — Марія Монтессорі – теж згодна з тим, що перші три роки життя найбільш важливі в становленні особистості. Дітям вкрай необхідно вдосконалювати почуття: мацати, нюхати, пробувати на смак. Монтессорі пізнання, побудоване на невимушеному навчанні через гру. За її методикою дітлахи грають з крупами, відокремлюючи квасоля від рису, застібають гудзики і ремінці. Всі використовувані матеріали повинні бути натуральними.

Отже, ми розглянули, що в ігровій формі дитина пізнає світ, і батьки в процесі навчання відіграють далеко не останню роль. Чим зайняти дитину в 9 місяців?

Ігри на розвиток мови

Радимо почитати:Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюкаЯкою повинна бути качелька для новонароджених?
 1. Ключові слова. Під ними маються на увазі знайомі фрази, які малюк чує щодня. Вони повинні бути простими. Наприклад, якщо малюк впав, прокоментуйте наступним чином: «Ой, Ваня бух, впав!». Подібними словами є: «хочу пити», «дай», «гуляти» і т. д. Якщо слово пов'язане з емоціями або життєвими потребами, воно швидше запам'ятається, у дитини буде стимул до його вимови.
 2. Імена. Для запам'ятовування імен родичів добре розглядати фотографії. Дітям цікаво грати в «ку-ку» в дитячому колективі. Можна посадити 4-5 дітлахів один навпроти одного і по черзі накривати їх хустинкою, запитуючи: «Де Карина? Ось Каріна! А де Віка? А ось вона!» Сенс в тому, щоб дитина запам'ятовував імена дітей, яких регулярно бачить на майданчику.
 3. За обіднім столом. Хоча б раз в день виділяйте час, щоб поїсти всією родиною. Присуньте стілець карапуза до спільного столу і поспостерігайте, як уважно він буде слухати репліки говорять, стежити за ходом міркування, іноді намагаючись брати участь у розмові. Це хороша можливість навчити дитину слухати, вести бесіду.
 4. Використання питань. У розмові з дитиною частіше задавайте питання, спочатку такі, на які можна відповісти просто так чи ні: «Ти сьогодні добре спав? Тобі подобаються ці квіточки? Хочеш пограти?» і т. п.
 5. Привітання та прощання. Навчіть дитину махати ручкою на прощання, при цьому промовляйте: «Поки-поки». Вчіть вітатися, простягаючи руку.

Ігри на розвиток координації

 1. «Ладушки». Мама промовляє відомий віршик, під час якого дитина вчиться плескати в долоні, класти ручки на голову. Після гри сховайте під покривало його ручки. Діти люблять спостерігати за зникненням і появою предмета.
 2. Збираємо пірамідку. Нанизування кілець на стрижень відмінно розвиває координацію. Коли малюк отточит свою майстерність, завдання можна ускладнити, наприклад, розгойдуючи стрижень під час того, як дитина збирає на нього кільця.
 3. Все догори дном. Переверніть іграшки, каструлю і інші предмети догори дном. Малюк вже добре орієнтується в просторовому розташуванні предметів, так що його завдання — надати їм первісний вигляд.
 4. Катання м'яча. Сядьте навпроти дитини на невеликій відстані і покатите йому м'ячик. Попросіть його повернути м'ячик мамі.
 5. Вчимося крокувати. Під час прогулянки утримуючи дитину за руки, навчіть його переступати через камінець, гілочку. Діти обожнюють ходити по сходах, і це дуже корисне заняття. Для ще більшого настрою супроводжуватимете підйоми і спуски веселими віршиками, наприклад: «Вниз по драбині йдемо — ні за що не впадемо».
Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюка Гра «Ладушки» знайомий не одному поколінню

Рольові ігри

Вони ще дуже прості, наприклад, погодувати ведмедика, укрити ковдрою зайчика, заколисати на руках ляльку. Але сюжетні ігри мають величезне значення. В них ви без повчання можете пояснити дитині, що погано, а що добре. Наприклад, лялька пішла гуляти, впала, заплакала, її треба пожаліти, заспокоїти.

Почуття ритму

Ритм надзвичайно важливий для розвитку музичного слуху та танцювальних здібностей. Пробуйте плескати в долоні в ритм пісеньці або знайдіть в ній слова, при звучанні яких малюк повинен буде ударити в долоні. Починати знайомство з ритмом можна на прикладі годин. Підійде наступна гра:

 • «Дідусеві годинник тік-так, тік-так». Вимовляємо Фразу не поспішаючи, повільно махаючи руками в сторони.
 • «Татусеві годинник тік-так, тік-так». Вимовляємо слова швидше, ляскаючи долонями по животику.
 • «А мої годинник тікі-тікі-тікі-тік!» При останній фразі дуже швидко ляскаємо в долоні.

Повсякденні справи

Розвиваючі ігри та іграшки не обов'язково купувати в магазині. Найчастіше вони знаходяться у нас вдома, під рукою, головне, навчитися їх використовувати. У віці 9-ти місяців практично завжди малюк знаходиться там, де його мама. У що ж можна пограти?

На кухні

Кухня — рай для розвитку дрібної моторики. Тут стільки різних баночок з крупами! Дайте малюкові одну з них або насипте крупу на піднос, запропонувавши порисовать на ній пальчиком. Можна насипати в миску макарони у вигляді спіральки і черепашок і попросити розсортувати їх.

Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюка А яку крупу «любить» ваш малюк?

Пластмасові пляшки теж знадобляться. Ними можна просто постукати, відкручувати і закручувати кришку, засипати на чверть манною крупою і спостерігати, як вона пересипається, якщо пляшку перевернути.

У ванній

Малюки обожнюють ігри, в яких потрібно переливати воду з однієї ємності в іншу. Карапуз здатний цілих півгодини зосереджено проводити експерименти, спостерігаючи, де води стало більше, а де менше. Для цього необхідно придбати набір формочок або чашок, а також лійку. Навчіть дитину плескати долонями по воді. Бризки, звичайно, летять на всі боки, зате радості немає меж.

Переодягаючись

Змінюючи одяг або одягаючись з ранку, дайте малечі шматочок м'якої вати, погладьте нею животик, носик. Паралельно можна питати: «Де у нас носик?» Лоскіт викликає масу задоволення. Пальчиками пройдіться по ручці дитини, придумавши історію про жучка, який шукає шлях додому, і дістаньтеся до пахв. Малюк буде заливатися від сміху.

Книжки

Перші книжки повинні бути добре ілюстровані. Перш, ніж читати сам текст, розглянете, що зображено на картинці, у всіх деталях. Назвіть тварин, жучків, можна їх перелічити. Краще, щоб для самих маленьких читали коротенькі віршики. Оскільки діти все тягнуть до рота, книжка повинна бути достатньо твердою, щоб витримати випробування на міцність.

Ігри з дитиною 9-ти місяців і відповідні іграшки, чим зайняти малюка Іграшки повинні бути яскравими і функціональними

Іграшки

Ну і, звичайно, як обійтися без іграшок, барвистих, яскравих, належать тільки малюкові (на відміну від маминих каструль і ополоників). З урахуванням всього вищесказаного, корисно придбати:

 1. Заводні іграшки.
 2. Пірамідку.
 3. Матрьошку.
 4. Іграшковий посуд.
 5. Пальчикові фарби.
 6. Молоточки з пищалками.
 7. Іграшки, які тягнуться за мотузочку.
 8. Маракаси.
 9. Музичні іграшки з кнопками.
 10. Набір для гри в пісочниці.
 11. Крейда, олівці, фломастери.

Не шкодуйте часу на заняття зі своїми дітьми. Вони так швидко ростуть! Спілкуючись з дитиною зараз, ви закладаєте основу для тісних і довірливих відносин у майбутньому.

Схожі статті: