Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти)

Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти) Зміст:
 • Як розвивається дитина в 8 місяців
 • Як навчитися розуміти дитину
 • Коли і скільки займатися з 8-місячною дитиною
 • Як створити сприятливу атмосферу для занять
 • Чим зайняти 8-ми місячного малюка?
 • Які іграшки придбати 8-місячному малюку?
На кожному етапі зростання малюка необхідно приділяти велику увагу його розвитку. Восьмимісячний вік – це як раз той період, коли можна починати розвивати дитину творчо, займатися освоєнням нових мовних навичок, приділяти увагу фізичної і рухової активності. В які ігри грати з дитиною в цьому віці? Які іграшки варто купувати 8 - місячному малюку?

Як розвивається дитина в 8 місяців

Рух

У цьому віці діти стають дуже активними та допитливими. Більшість вже вміють повзати, а деякі навіть стають на ніжки. Дитині все цікаво! Він із задоволенням опановує нові простору квартири, намагається виповзти з затишній дитячої в коридор, потрапити у вітальню або спальню батьків. Дитина любить рухливі ігри, плескає у долоньки. Стоячи біля опори, дитина тупає ніжкою, любить музику, намагається пританцьовувати сидячи або стоячи.

Зір

Зір 8-ми місячної дитини стає чітким і осмисленим. Він вже знаходить очима знайомі предмети і радіє людям, яких знає. Незнайомців малюк може побоюватися і відчувати дискомфорт в їх суспільстві.

Слух

Більшість діток в цьому віці починають лякатися гучних звуків. Це легко визначити по тому, як дитина реагує на крики, гуркіт або сирену. Він плаче і намагається притулитися до мами. Але зате приємну ритмічну музику, дитячі пісеньки, віршики, примовки малюк сприймає з задоволенням і тішиться, коли їх чує.

Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти) Будь-які ігри і заняття треба підбирати, виходячи з тих умінь і здібностей, які притаманні віку малюка. Не варто перевантажувати дитину занадто складними завданнями, але і грати з ним, як з тримісячною дитиною, теж не потрібно

Мова

У віці 8 місяців починає формуватися мова. Зрозуміло, дитина ще не говорить, але починає активно використовувати різні звуки, якими намагається щось повідомити батькам або супроводжує ними гру. Мовленнєві навички треба обов'язково заохочувати і розвивати.

Емоційний розвиток

Емоції у віці 8 місяців стають більш різноманітні. Звичайно, найбільше емоційна активність дитини пов'язана з мамою. Малюк радіє і спокійний, коли вона поруч і плаче і турбуватися, коли її немає у полі зору. Також нові емоційні сплески можуть бути пов'язані з появою нових людей, іграшок, зміною обстановки. Дуже важливо подбати про те, щоб загальний емоційний фон у родині був спокійним і доброзичливим, а на дитину не могло бути вчинено ніяке негативний вплив.

Як навчитися розуміти дитину

В підборі ігор і занять дуже важливо й те, щоб вони були в радість дитині. Малюк не повинен втомлюватися і перенапружуватися від надмірних навантажень. Батьки, займаючись з дитиною, повинні контролювати ступінь навантаження і вчасно розуміти, коли малюк починає втомлюватися.

Якщо дитина кидає іграшки на підлогу, це не означає, що він вередує і погано себе веде. У більшості випадків така поведінка – це запрошення дорослих до спільної грі.

Необхідно спостерігати за дитиною. Багато звуки в цьому віці малюк вимовляє не просто так, а намагається позначати ними якийсь предмет або емоцію.

Важливо стежити за мімікою і моторики дитини. Якщо він втомився, то це буде ясно видно. У рухах з'являється невпевненість і млявість, личко стає незадоволеним, дитина не посміхається, починаються пхикання або плач.

Коли малюкові заняття в задоволення, то це теж нескладно зрозуміти. Він радіє і дуже старанно виконує ті чи інші дії.

Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти)

Коли і скільки займатися з 8-місячною дитиною

До восьмого місяця життя формується певний режим, якого мама і малюк дотримуються. Навіть якщо немає якихось чітких часових рамок, то все одно можна простежити певну впорядкованість перебігу дня. Підйом і відбій, годування, денний сон – все це відбувається приблизно в один і той же час.

Час для гри і занять варто підбирати так, щоб воно не припадало на вечір перед укладанням малюка спати. Активні заняття можуть сприяти тому, що дитину буде складно вкласти. Краще всього вибирати денні або ранкові години, коли дитина веселий, бадьорий, ситий і здоровий. Саме в такому стані найкраще засвоюються нові знання та формуються вміння.

Навчальні заняття не варто робити занадто довгими. Достатньо 10-ти –15-ти хвилин кілька разів в день. Виняток можна зробити в тому випадку, якщо дитині вже дуже подобається займатися, і мама бачить, що він не втомився.

Звичайні ігри з мамою або татом можуть займати і більш тривалий час, обмежень немає, потрібно дивитися на поведінку дитини. Якщо йому подобається грати, він не втомився і весело сміється, то можна продовжувати скільки завгодно.

Як створити сприятливу атмосферу для занять

Заняття та ігри повинні приносити задоволення. Важливу роль відіграє атмосфера. Щоб створити потрібний настрій, можна скористатися наступними прийомами:

 • Включити приємну музику для фону (це може бути класика, дитячі пісеньки, або просто улюблені пісні дитини, можливо, йому подобається щось з дорослого репертуару).
 • Забезпечити гарне освітлення (можна посунути столик для занять та ігор до вікна або включити світло в кімнаті).
 • Якщо є дитячий проектор (наприклад, «зоряне небо» або щось в цьому дусі), можна включити його, роблячи гру по-справжньому чарівною.
 • Покласти поруч улюблені іграшки малюка.
Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти) Будь-яке заняття слід проводити у легкій ігровій формі. Не треба повчати дитину, звертатися з ним строго або вимагати, щоб він сидів і слухав нерухомо. Варто пам'ятати, що це всього лише 8-ми місячний малюк!

Чим зайняти 8-ми місячного малюка?

Діти в цьому віці дуже люблять тактильні гри – «ладушки», масажик «Їхав поїзд» і багато інших. Також з дитиною можна розучувати частини тіла, називаючи їх і супроводжуючи слова погладжуванням, поцілунком або легкої щекоткой. Від таких занять малюки у захваті. Крім того, такі ігри з мамою сприяють формуванню здорової психіки і стійкого емоційного розвитку.

Також до тактильним занять можна віднести розучування привітань «привіт», «поки». Можна вчити дитину вітально й прощально махати ручкою або вітатися за руку, зовсім як тато.

Рухову активність допомагають розвивати ходунки. Не всі дитячі лікарі рекомендують їх використання. Але, тим не менш, дитина, що має досвід ходіння в ходунках, набагато швидше починає ходити самостійно і не боїться при ходьбі відпускати мамину долоню. Перед покупкою ходунків батькам варто проконсультуватися з лікарем і зважити всі плюси і мінуси цього пристосування.

Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти) Ні в якому разі не можна залишати малюка одного під час використання ходунків

Також для стимуляції рухових навичок корисно використовувати великі великі іграшки, такі як яскравий м'яч. Можна показати дитині, покласти в інший кінець кімнати, і малюк буде повзти, щоб дістати його. Так можна робити стільки разів, скільки буде цікаво дитині.

Творчий розвиток можна почати з малювання. Для цього можна придбати альбом і воскові крейди. Прості кольорові олівці не підійдуть. Вони тонкі, і дитині у віці 8-ми місяців важко утримати їх у руці, тому олівці або крейди потрібно вибирати якомога товщі. Не варто намагатися керувати рукою дитини, нехай він малює сам.

Відмінно можна урізноманітнити купання дитини всілякими іграми. Зараз продається багато іграшок, які можна використовувати у ванній. Це гумові звірятка, яскраві непромокающие книжки, спеціальні олівці для малювання по ванній і тіла, які легко змити. Все це можна активно використовувати під час купання. Супроводжувати гру можна пісеньками та віршиками.

Дітки такого віку полюбляють розглядати яскраві книжки. Картинки добре супроводжувати віршами або пісеньками. Обов'язково показувати малюкові картинку і кілька разів промовляти те, що на ній зображено.

Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти) За допомогою таких ігор дитина вчиться розрізняти колір, форму, відрізняти великий предмет від маленького, розвивається точність рухів і моторика

Добре використовувати розвиваючі іграшки – пірамідку, сортувальник, кубики. Потрібно набратися терпіння. Не відразу у малюка буде виходити грати в такі іграшки. Можливо, він ними не дуже зацікавиться, але треба пропонувати їх кожен день, терпляче показувати, як збирати вежу з кубиків і пірамідку.

Які іграшки придбати 8-місячному малюку?

Купуючи іграшки для дітей цього віку, слід віддавати перевагу якісним нетоксичним матеріалам, міцності, яскравим кольорам, великим деталей, які неможливо проковтнути.

Радимо почитати:Ігри з дитиною 8 місяців (чим зайняти 8-місячного немовляти)Які потрібні іграшки для 9 місячної дитини?

В іграх і розвитку знадобляться такі іграшки:

 • Яскравий м'яч, великий, але такого розміру, щоб малюк міг тримати його в руках.
 • Пірамідка.
 • Іграшка-сортувальник.
 • Барабан.
 • Дзига або дзига досить великого розміру.
 • Надувні гумові іграшки для ванної.
 • Дитячі картонні книжки великого розміру з яскравими ілюстраціями.
 • Великі яскраві кубики.
 • Альбом і крейда для малювання.

Не варто купувати велику кількість іграшок. Це розсіює увагу, і дитині важче чомусь навчитися. Для восьмимісячного малюка даного набору буде цілком достатньо. Адже головне в іграх і заняттях в цьому віці не іграшки, а постійно спілкування з мамою. Розмовляйте з дітьми, спілкуйтеся, грайте, намагайтеся чомусь навчити, і результат не змусить себе чекати.

Схожі статті: