Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців Зміст:
 • Важливість ігор з малюком
 • Ігри для дітей 6-ти місяців
 • Як зрозуміти, коли ускладнювати забаву?
 • Корисні поради: як грати з дитиною
 • Результати
Ваша дитина росте, розвивається, його навички та вміння вдосконалюються. До 6-ти місяців не всі, але багато діти вже вміють повзати і сидіти. Це дає їм можливість по-новому розглядати навколишній світ – з вертикального положення. Та й батькам є що запропонувати шестимісячним дітям, адже їх «поле діяльності» стрімко розширюється.

Малюки бачать нове в старих іграшках, починають вивчати їх заново, пильніше, іноді з подивом, немов тільки сьогодні побачили. Однак арсенал дитячих забав повинен розширюється. Для 6-місячного малюка необхідно знаходити іграшки, що відповідають її віку. Вони повинні його розвивати, допомагати удосконалюватися.

Важливість ігор з малюком

Варто відзначити важливу роль ігор з 6-місячною дитиною. Юлія Касаткіна (педагог-психолог, фахівець з раннього розвитку дітей клубу майбутніх батьків МАМАntenok) резонно зазначає, що «у грі розвиваються навички, які не розвинуться самі або розвинуться дуже пізно, якщо не буде спеціального впливу дорослих. Тому необхідно проводити ігри щодня і по кілька разів на день».

Наприклад, якщо малюк повинен піти у 8 місяців, без розвитку і без занять він піде тільки в 1,5 року. Те ж саме і з мовою — без вдосконалення цього досвіду дитина заговорить набагато пізніше. Педіатри всього світу фіксують подібну статистику, переконуючи матусь приділяти своїм дітям увагу та допомогти їм у цьому нелегкому шляху до самовдосконалення. А ігри — найкращий спосіб зробити це.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяцівГрати з малюком — це значить прискорювати його розвиток. З цим твердженням погоджується більшість сучасних психологів і педагогів.

Ігри для дітей 6-ти місяців

Запам'ятайте: дитина не знає, як використовувати іграшки. Завдання батьків — навчити його різноманітним дій.

Для дрібної моторики

Починаючи з п'яти місяців дитині можна пропонувати перевірені часом іграшки, які розвивають дрібну моторику рук.

Гра з пірамідкою з великими кільцями

Пропонуючи малюкові пірамідку, не варто чекати, що він відразу ж збере її по порядку — колечко до колечка. На першому етапі батько пропонує дитині одне колечко (нижнє) і просить зняти його. Звичайно, мама або тато спочатку знімають його своєю рукою, потім рукою дитини, і тільки через 2-3 тижні таких показів дитина навчиться знімати його сам. Коли він навчиться знімати одне колечко, йому можна запропонувати зняти вже три, а через деякий час – все колечка. Як тільки малюк освоїть маніпуляції щодо зняття кілець, можна приступити до надягання.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців Як тільки дитині виповниться 6 місяців, пропонуйте йому пірамідку — іграшку, яку відіграє вже не одне покоління дітей. Пірамідка багатофункціональна, добре розвиває дрібну моторику рук і розважає дитину. Контейнер з іграшками

Коли 6-місячна дитина навчився сидіти (нехай спираючись на матусю або папку), то йому можна запропонувати пограти на килимку в таку гру: берете контейнер або коробочку, в якій лежать різні невеликі іграшки. Контейнер можна потрясти, привертаючи увагу дитини. Скажіть: «Що це тут у коробочці лежить? Давай подивимося!» Природно, на перших етапах кришку відкриваєте ви, потім вчіть малюка робити це самостійно. Отже, відкрита коробочка, що робити далі? Далі ви показуєте дитині, як діставати предмети з коробки, а коли він навчиться це робити, то вчіть класти все назад.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців Самий простий контейнер може стати частиною гри з дитиною. В нього можна класти іграшки, витягати їх і робити різні маніпуляції, на що тільки вистачить фантазії. М'ячики (кульки) в стаканчику

Ускладнюємо завдання. Вам знадобиться коробочка, м'ячики і звичайні пластикові стаканчики (мячики можна замінити клубками з нитками або будь-якими іншими круглими предметами). Спочатку ви вчите дитину брати м'ячик з коробочки, а потім кидати його в стаканчик. Це досить складне дію для 6-місячного малюка, адже спочатку потрібно взяти цей м'ячик, а потім його ще й покласти в стаканчик! Це може зайняти час.

М'ячики в стаканчику і ложка

Для ще більшого ускладнення цієї гри візьміть велику дерев'яну ложку. Тепер ми будемо спочатку брати м'ячик або кульку з контейнера, класти її у ложку (рукою), а потім перекладати його в склянку.

Для великої моторики

Одягніть на себе теплі товсті шкарпетки, ляжте на підлогу і покладіть дитину собі на ступні. Його головка повинна бути звернена до вас. Міцно тримайте малюка за ручки. А тепер рухайте ногами вгору-вниз, вліво-вправо, по колу і т. д. Щодо можливостей і фантазії. 6-місячного малюка ще нескладно піднімати, заодно матусі качають прес.

Завдяки цій забаві, дитина тренує велику моторику, вестибулярний апарат, освоює рівновагу, вчиться орієнтуватися в просторі, а також довіряти дорослому.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців Ця забава дуже подобається малюкам. Крихітка може лежати на ступнях мами, а також поверх гомілок (як їй зручніше). Це одночасно гра, що розвиває вестибулярний апарат, і вправа для мами, приводить її животик в порядок.

Для навчання повзання

10-15 хвилин в день варто приділити ігор, спрямованих на розвиток такого досвіду, як повзання. 6 місяців — саме час цього вчитися.

«Класика жанру»: покласти малюка на тверду підлогу, а перед ним — його улюблену іграшку. Іграшка повинна бути поза межами його досяжності, дитині потрібні зусилля, щоб дотягнутися до неї. Звичайно, при всьому бажанні він відразу не поповзе, тому йому треба допомогти: під грудку дитини підкладіть валик з ковдрочки або рушники — він підніме йому верхню частину тіла. Тепер малюку легше піднімати задню частину і підтискати ніжки під себе. Так він краще і швидше зрозуміє механізм «повзання». Займайтеся з дитиною кожен день, і результат не змусить себе чекати.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців У цьому віці малюки у всю навчаються повзати. Щоб допомогти впоратися з цим нелегким завданням, застосовується класичний спосіб – іграшка «перед носом», але на такій відстані, щоб її малюк не зміг дістати. Це буде спонукати його рухатися тільцем вперед.

Для тактильних відчуттів

Ось забава, яка подобається всім дітям без винятку. Роздягніть дитину до памперса (йому вже подобається!). Візьміть кілька предметів, якими можна водити по голенькому тельцю — пір'їнка, шматочок м'якої тканини, шовкову стрічку, щось пухнасте, гребінець для новонароджених з м'якої вовняної щетиною і т. п. Почніть з животика, потім руки, ноги. Дитина буде то завмирати, то посміхатися, то видавати звуки захвату від незвичайних відчуттів. Як тільки відчуєте, що хвиля інтересу зійшла, переверніть дитину і погладьте йому спинку. За один «сеанс» використовуйте 2-3 предмети. Вони урізноманітнюють відчуття.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців Для розвитку тактильних відчуттів малюка можна погладжувати руками або предметами різної текстури — пір'їнкою, щіточкою, шовковою стрічкою і т. д. Немовляти можна покласти на оксамитову тканину або м'який рушник. Це додасть йому відчуттів.

Для розвитку мовлення

Гра «Телефон» (з 6 до 8 місяців). Вам знадобиться іграшкова телефонна трубка. Суть забави — говорити в нього, виголошуючи різні склади з різною інтонацією. Сядьте поруч з дитиною, піднесіть до свого вуха трубку, скажіть самі прості склади, змінюючи інтонацію і голос. Наприклад, «ба-ба-ба!», «ба-ба-ба?» або «ма-ма-ма!», «ма-ма-ма?». Дайте трубку малюка, можливо він теж буде повторювати ці склади слідом за вами.

Гра «Перші слова» (з 6 до 12 місяців). Вчимо дитину звукоподражаниям і першим лепетным словами. Покладіть малюка на спинку і нахиліться над ним так, щоб він бачив ваше обличчя. Візьміть його за руки і починайте чітко вимовляти склади і слова. На кожне слово розводьте ручки малюка в сторони. «Ма-ма-ма-ма-ма-мама (руки в сторони)», «па-па-па-па-па-татко (сторони)» і т. д. Дитина буде вас слухати, посміхатися, ворушити губами, намагаючись наслідувати вам. Розводимо Ручки і зводимо — так вони не будуть відволікати від процесу, а навпаки, допоможуть сконцентруватися на ньому.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців

Дитячий сенсорний килимок для загального розвитку

Розвиваючі коврики являють собою велике полотно (в середньому 110х80 см), на якому намальовані різні барвисті сюжети. Всюди розташовані липучки і гудзики, на які кріпляться додаткові деталі. Наприклад, на гудзик «застібається» хмарка. Зазвичай до килимка додається до 20 предметів — тварини, птахи, рибки, метелики, машинки, геометричні фігурки і багато що інше. Деталі можуть вільно переміщатися по килимку, дозволяючи дитині писати захоплюючі казки і змінювати сюжет на ходу. 6-місячного малюка захопить обмацування детальок, отдирание їх і прикріплення назад.

Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяців Сенсорні килимки сьогодні дуже популярні. Вони включають в себе багато «фішок», секретів та хитростей, з якими малюкам цікаво розбиратися. Це детальки, різні на дотик, прикріплюються на гудзиках і липучках, це яскраві різнокольорові фігурки і т. д.

Всі фігурки зшиті з тканин різної фактури, що дозволяє розвивати дрібну моторику й тактильні сприйняття. Гра з ними розвиває фантазію, поповнює словниковий запас і знайомить малюка з навколишнім світом.

Як зрозуміти, коли ускладнювати забаву?

Ігри, які пропонуються дитині, рано чи пізно стають для нього дуже простими. Тому їх потрібно ускладнювати.

Ускладнювати гру потрібно тоді, коли попереднє завдання дитина виконує на 100%.

Корисні поради: як грати з дитиною

Дуже важливо не тільки знаходити час для ігор, але і знати, як грати з маленьким чоловічком. Від цього буде залежати ефективність гри. Але головне, щоб всі отримали задоволення, чи не правда?

Радимо почитати:Ігри з 6-місячною дитиною: у що можна пограти в 6 місяцівЯк впливає класична музика на немовлят?
 • Ігровий процес з шестимісячним дитиною повинен тривати від 3-х хвилин до 15-ти. Після півроку — довше.
 • Грати з ним потрібно після годування або сну. А також тоді, коли в нього гарний настрій. Якщо малюк починає хворіти або він перевтомлений, то заняття проводити не можна, тому що вони не принесуть ні користі, ні задоволення.
 • Щоб грати з малюком, дорослому самому слід згадати, що це таке – бути дитиною.
 • Необхідно бути на його рівні. Якщо малюк на дивані, то потрібно сісти поруч з диваном і грати «очі в очі».
 • Кімнату для гри слід частіше провітрювати – грати в задушливому приміщенні з дитиною дуже важко. Він буде швидко втомлюватися, вередувати і дратуватися.
 • Не забувайте хвалити малюка. Якщо у нього щось вийшло, то обов'язково посміхайтеся і говорите: «Молодець!». Ви побачите в його очах захват і радість, заради вашої посмішки і схвального слова малюк буде намагатися робити більше і більше.
 • З шестимісячним дитиною в активні ігри краще грати з ранку, а спокійні розвиваючі — ввечері.

Результати

Якщо займатися з 6-місячним малюком регулярно, то ви швидко досягнете важливих успіхів:

 • Крихітка у всю використовує свій слух, зір, мовленнєві навички. Він легко встановлює зоровий контакт, його «агуканья» емоційно забарвлені.
 • 6-місячного малюка вже не втримаєш в ліжечку або манежі. Він швидкий і жизнедеятелен. Завдяки щоденним заняттям, він активно повзає, намагається самостійно сидіти і навіть вставати на ніжки!
 • Маля прекрасно володіє ручками, легко бере невеликі предмети без допомоги дорослих, отримує задоволення від гри з ними.

Не турбуйтеся, якщо граючи зі своїм шестимісячним дитиною, ви бачите, що йому щось не цікаво чи він не дотягує до якихось «канонічних» навичок (ось так повинно бути і крапка!). Немає жодних канонів чи шаблонів! Всі дітки індивідуальні, кожен розвивається у своєму темпі. Насолоджуйтесь кожною хвилиною, проведеної з дитиною, адже вони так швидко ростуть. А перемоги будуть обов'язково!

Схожі статті: