Іграшки для новонароджених дітей у різні місяці (в ліжечко, розвиваючі)

Іграшки для новонароджених дітей у різні місяці (в ліжечко, розвиваючі) Зміст:
  • Грати чи не грати?
  • Іграшки для малюків
  • Нюанси вибору
Всім відомо, що діти та іграшки нероздільні, вони існують пліч-о-пліч один з одним з найдавніших часів існування людства. Малюки багато грають і не можуть уявити своє життя без іграшок. Однак іграшки для новонароджених трохи відрізняються від тих, з якими бавиться дітвора постарше. Деякі з них ще не підходять немовляті, який тільки починає знайомитися з зовнішнім середовищем. А які підходять, давайте розбиратися.

Грати чи не грати?

Часто матусі запитують, коли давати новонародженому іграшки? Майже до 1 місяця (а саме перші 2-3 тижні) іграшки для немовлят — необов'язкові речі, і вони йому в принципі не потрібні. Справа в тому, що у малюка, якому ще не виповнився місяць, досить слабке і нерозвинене зір: він і мамине обличчя бачить важко, не те щоб грати з якоюсь іграшкою, а тим більше утримувати її в ручці. Хоча, безсумнівно, знайомити малюка з іграшками можна, але тільки під суворим контролем дорослого. У цей період іграшка для немовляти — це будь-який об'єкт, який допоможе малюкові навчитися стежити за ним, визначати напрямок руху. Грати з дитиною в перші тижні життя рекомендується не більше 2-3 хвилин, щоб не перевтомлювати його.

Іграшки для малюків

Перший місяць

Брязкальця

Основна і перша забава майже всіх дітей першого місяця – це брязкальце. Головною особливістю брязкальця є те, що вона видає різні звуки — шарудять, гримлять, дзвінкі, тарахтящие і т. д. Цей звук цікавить і заворожує малюка, примушуючи повертати голівку з напрямом до нього, шукати, звідки лунає дзвін або шурхіт. Як ви розумієте, це дуже корисно для розвитку слуху зокрема і мозку в цілому.

На ліжечко або коляску зазвичай вішаються так звані намисто з брязкалець — одні з найпопулярніших в нашій країні іграшок для немовлят.

Є брязкальця, що розвивають тактильні відчуття малюка: з тканини, з гумовими поверхнями, із шарудливими або навіть вібруючими деталями і т. д. Деякі брязкальця надіваються на ручку або ніжку малюка, що дає йому можливість пограти зі своїми кінцівками. Брязкальця-браслети дуже легкі, з ними можуть грати немовлята, які ще не вміють тримати предмети в руках.

Іграшки для новонароджених дітей у різні місяці (в ліжечко, розвиваючі) Брязкальця-браслетики — справжня знахідка для немовлят, адже вони вже хочуть грати, але поки не можуть тримати предмети в ручках.

А ось прості пластмасові брязкальця не завжди гарні, так як можуть травмувати дитинча. Він в свій перший місяць, ще погано володіє ручками і ніжками, може стукнути себе нею по голові або особі. Тому грати з такою брязкальцем треба тільки під наглядом батьків.

Підвіски

1 місяць малюка в ліжечко можна закріпити іграшку-підвіску. Її особливість у тому, що вона кріпиться за допомогою кронштейна або спеціальної дуги. До речі, мобілі, які стали дуже популярними в останні кілька років, – з цієї серії. Мобіль — це так звана карусель, на якій висять різноманітні іграшки, невеликі за розмірами і, як правило, дуже різноманітні. Підвісні іграшки на каруселі стимулюють малюка фокусувати зір, координувати рухи (адже він буде намагатися схопити іграшку або хоча б вдарити по ній). Музика розважає його і розвиває слух, а різнокольорові об'єкти на каруселі знайомлять його з квітами, з геометричними фігурами і багатьом іншим.

Іграшки для новонароджених дітей у різні місяці (в ліжечко, розвиваючі) Мобіль, мабуть, найкраща забава для малюка, який весь час лежить: іграшки висять прямо перед ним, він буде розглядати їх і намагатися дістати ручкою.

Мобілі дуже різноманітні, майже всі крутяться і грають приємні мелодії, які подобаються дитині. Деякі моделі механічні (заводяться ключиком), деякі електричні (мають в комплекті батарейки).

Якщо говорити про те, які іграшки найкращі саме для грудного віку, то мобіль в цьому списку буде на 1 місці. Цей дитячий «гаджет» прослужить до 3-4 місяців, після чого його можна буде замінити ігровим килимком з дугами.

Мобіль-проектор-нічник для ліжечка — чарівний варіант для маленького чоловічка. Він буде довго роздивлятися його, даючи матусі час для відпочинку або виконання яких-небудь справ.

2-3 місяць

2 місячного малюка в цей період починають цікавити особи. Звичайно, адже він з народження бачить обличчя мами і тата, і тепер він готовий сприймати «замінники» особи, взаємодіяти з ними. Мова тут йде про ляльок, а також про іграшки, які відтворюють або імітують людське обличчя або міміку. Грудничок 2 або 3 місяців від народження охоче грає з усміхненими звірками або ляльками, посміхається їм у відповідь, агукає і розмовляє з ними на своєму «дитячому» мовою.

Як правило, дітки двох місяців ще не вміють повзати і сидіти, вони мають можливість тільки розглядати предмети. Тому бажано, щоб об'єкти для ігор були побільше, а їх «риси обличчя» виразнішими.

Схожі статті: