Гикавка у новонароджених: як позбутися і що робити, якщо дитина гикає

Гикавка у новонароджених: як позбутися і що робити, якщо дитина гикає Зміст:
 • Що означає гикавка
 • Як допомогти немовляті
 • Профілактика
 • Затяжна гикавка

Багато лікарі і батьки сперечаються про шкоду гикавки у новонароджених. Цей факт досі не доведено, так само як і користь від нападів. Відомо, що ще на 6 тижні в утробі матері плід може гикати, напади тривають кілька хвилин. Природно, що після народження малюк часто піддається иканию, що стає причиною батьківської турботи. Симптом не є ознакою небезпеки або хвороби, проте в деяких випадках від нього бажано позбутися. Отже, як зупинити гикавку у новонародженого?

Що являє собою гикавка

Мабуть, усі знайомі з цими неприємними моментами, коли груди здригається в різких нападах. Явище проходить через 15-20 хвилин без додаткової допомоги. Насправді гикавку викликають періодичні скорочення м'язів діафрагми. На блукаючий нерв грудної клітини тисне шлунок. Через деякий час все проходить.

У дітей напади гикавки відбуваються частіше, ніж у дорослих. Причина криється в незахищеності крихітного організму, природної слабкості і відсутності імунітету. Легке переїдання може спровокувати тривалі судоми, що тривають часом близько півгодини. Також у дитини може початися гикавка від незначного переохолодження, однак найбільш часто причиною нападів стає заковтування повітря.

Як допомогти немовляті

Не обов'язково просто спостерігати за тим, як дитина гикає, в деяких випадках бажано надати допомогу. Наприклад, якщо гикавка супроводжується:

 • кашлем;
 • занепокоєнням;
 • плачем.
Гикавка у новонароджених: як позбутися і що робити, якщо дитина гикає

Сидіти, склавши руки, не варто. Малюк може захлинутися, що призведе до негативних наслідків. Позбавити новонародженого від болісних нападів допоможуть такі рекомендації:

 1. Дайте попити води. Відомо, що пиття води допомагає зупинити гикавку навіть дорослій людині, тому варто спробувати цей засіб на дитину.
 2. Зігрійте немовляти. Якщо у вашої дитини ручки і ножки холодні, можете бути впевнені, що малюк просто замерз. У такому разі достатньо обгорнути дитину в теплу ковдру або додатково одягнути. Часто таке буває після тривалих прогулянок на свіжому повітрі. Пам'ятайте, беззахисній дитині навіть найменший порив вітру здасться ураганом. Іноді цього достатньо, щоб викликати застуду.
 3. Спробуйте прибрати дратівливі чинники. Гучні звуки, різкі спалахи світла в дитячій кімнаті неприпустимі, пам'ятайте про це. Діти дуже полохливі, навіть спалах фотоапарата може спровокувати плач і гикавку.
 4. У разі, якщо гикавка довго не проходить – дайте дитині під язик кілька крапель лимонного соку або настою ромашки. Це засіб допоможе миттєво прибрати напад. Однак пам'ятайте, до такого методу слід вдаватися лише в крайніх випадках.
Гикавка у новонароджених: як позбутися і що робити, якщо дитина гикає Приберіть всі дратівливі чинники, які провокують гикавку у малюка

Профілактика

Якщо вище перераховані заходи не допомагають, можливо, причина частого икания немовля лежить в іншому. Є деякі помилки, які часто допускають молоді мами в догляді за дитиною.

 1. Неправильне годування. Пам'ятайте, що малюк повинен лежати під кутом 45° при годуванні. Не можна класти немовля горизонтально, це провокує заковтування повітря замість молока. В результаті неправильних дій спучується маленький шлунок і починає тиснути на діафрагму, що призводить до гикавці. Щоб позбутися від нападів, бажано дотримуватися цю інструкцію.
 2. Переїдання. Ознака того, що дитина багато їсть, проявляється після годування у вигляді судомних нападів. Намагайтеся давати дитині менше молока. Пам'ятайте, краще менше, але частіше.
 3. Неправильна соска. Сучасний ринок перенасичений низькопробними підробками, зокрема серед дитячих товарів. Соски неправильної форми часто стають провокуючим фактором, оскільки дозволяють дитині ковтати повітря. Щоб позбутися від гикавки, купуйте пустушки тільки в солідних аптеках, власники яких дорожать своєю репутацією.
Радимо почитати: Гикавка у новонароджених: як позбутися і що робити, якщо дитина гикаєЧому новонароджені зригують після годування?

Вжиті заходи зазвичай допомагають зупинити гикавку у новонароджених, причина якої зазвичай лежить на поверхні. Проте існують випадки, коли нічого не допомагає.

Затяжна гикавка

Що робити, якщо напади не пройшли після скасування всіх дратівливих чинників? У деяких ситуаціях гикавка може стати сигналом неполадки зі здоров'ям. Наприклад, якщо вона супроводжується:

 • сильним плачем;
 • болем;
 • збитим диханням.

Ще один важливий ознака патологічної гикавки – її затяжний характер. Вона не проходить навіть протягом півгодини. Якщо таке спостерігається часто, практично при кожному приступі – дійте швидко, зволікати не можна. Терміново зв'яжіться з дитячим педіатром, передусім, який зможе допомогти визначити, який характер носить симптом і до якого фахівця необхідно звернутися. Найчастіше такі порушення носять неврологічний характер, отже, необхідно шукати досвідченого невролога.

Зазвичай такі симптоми можуть свідчити про такі порушення:

 • патології в спинному мозку;
 • проблеми з підшлунковою залозою;
 • наявність глистів.

Після всіх необхідних досліджень лікар призначає лікування, яке допоможе вилікувати хворобу і забути про тривожних нападах.

Варто знати, що всі новонароджені дітки схильні періодичної гикавці, в цьому немає нічого дивного. Таким чином, зростаючий організм справляється з дрібними подразненнями. Проте при тривалих і безпричинних нападах, які сигналізують про захворювання, бажано відразу реагувати, що допоможе подолати патологію в зародку.

Схожі статті: