Гази у новонародженого: як допомогти дитині при газиках (лікування)

Гази у новонародженого: як допомогти дитині при газиках (лікування) Зміст:
 • Метеоризм: знайти і усунути причину
 • Газики, що потрапили ззовні
 • Фізіологічний дисбактеріоз
 • Профілактика газоутворення
 • Якщо стався напад
Здуття живота і скупчення газів у новонародженого — знайома картина практично кожному з батьків. У маленьких дітей часто буває підвищений газоутворення. Які ж причини подібних скупчень і як з ними боротися? Давайте розбиратися.

Метеоризм: знайти і усунути причину

Симптоматика досить впізнавана: тільки що поевший і задоволений малюк ні з того, ні з сього стає неспокійним, безутішно плаче, підводячи ніжки до животика, стає червоним від того, що тужиться і напружується. І ясна річ, адже скупчилися гази не дають нормально засвоюватися їжі. А консистенція у вигляді пенообразных бульбашок, змішаних зі слизом, тисне на стінки незміцнілого кишечника.

Гази у новонародженого — доля практично кожного місячного дитини, що переслідує його по п'ятах до 3-4 місяців життя. Умовно походження метеоризму можна розділити на дві групи: коли повітря потрапляє в шлунково-кишковий тракт ззовні, і коли продукти газоутворення формуються безпосередньо в кишечнику під впливом процесів бродіння.

Якщо ми розуміє природу виникнення газів у новонародженого, то зможемо максимально ефективно йому допомогти.

Газики, що потрапили ззовні

Заглоченный повітря, обминаючи шлунок, швидко потрапляє у кишечник. Так найчастіше буває, коли немає правильного захоплення грудей. Молодій мамі, у якої немає досвіду годування, не треба соромитися просити про допомогу медсестру ще в пологовому будинку, щоб навчитися правильно прикладати дитину до грудей. Сосок повинен бути повністю обхвачен губами, разом з ореолом.

Гази у новонародженого: як допомогти дитині при газиках (лікування) Правильне прикладання — один з ключових факторів у вирішенні проблем з газоутворенням

Під час прийому їжі ніяких сторонніх звуків, типу прицмокувань, бути не повинно. Проблема може виникнути і при годуванні з пляшечки. Тоді рекомендують придбати спеціальну пляшку з антиколиковым клапаном, що затримує повітря.

Фізіологічний дисбактеріоз

При народженні немовляти запускається в роботу в тестуючому режимі безліч функцій, в тому числі і правильна робота кишечника. Активно відбувається його заселення корисними бактеріями, внаслідок чого утворюються газики у новонародженого. Або ж на газоутворення впливає неправильне харчування матері-годувальниці. Слід знати і суворо обмежити продукти, що викликають метеоризм, або тимчасово відмовитися від них:

 • бобові;
 • свіжа капуста білокачанна;
 • борошняні продукти;
 • газовані напої.

Не бажано надмірне споживання цукру.

Гази у новонародженого: як допомогти дитині при газиках (лікування)

Профілактика газоутворення

Існує кілька простих прийомів, які допомагають зменшити газоутворення у новонароджених:

 • до годування укладіть грудного дитини на животик;
 • після годування беріть дитину на руки і носіть стовпчиком до тих пір, поки зайвий повітря не відійде;
 • легкими рухами за годинниковою стрілкою погладьте животик малюка; зробіть гімнастику, підводячи ніжки до тулуба і повертаючи їх у вихідне положення (зрозуміло, не після прийняття їжі).
Гази у новонародженого: як допомогти дитині при газиках (лікування) Досить ефективний засіб

Якщо стався напад

Якщо все ж газики у новонароджених дали про себе знати, потрібно допомогти малюкові випустити їх. Робиться це наступним чином:

Радимо почитати:Гази у новонародженого: як допомогти дитині при газиках (лікування)Як робити масаж живота новонародженому?
 1. Масаж. Легкі кругові рухи допомагають не тільки для профілактики, але і під час нападу. Масаж покращує моторику кишечника, і газики легше просуваються і відходять. Але якщо новонародженому подібні маніпуляції не приносять заспокоєння, а він ще більше заходиться від болю, значить, метод не ваш. Не варто масажувати насильно.
 2. Тепло. З давніх часів наші бабусі знали, що якщо дитину мучать кольки, потрібно докласти до животика теплу грілку або пропрасовану теплу пелюшку. Навіть мамині руки, які дають тепло, здатні полегшити біль і прискорити просування газів до виходу.
 3. Засоби, засновані на кропі. Діючі речовини кропу або фенхеля розслаблюють спазми гладкої мускулатури і покращує травний процес. Яскравими представниками таких засобів є кропова водичка і плантекс — гранульований порошок з екстрактами фенхелю.
 4. Газовідвідна трубка. Може допомогти ефективно спустити гази, причому коштує зовсім дешево. Дитину укладають на бік, підібгавши ніжки до животика. Попередньо підстилають пелюшку, оскільки газики у новонароджених можуть вийти в супроводі випорожнень. Наконечник трубки змащується дитячим кремом і вставити в задній прохід. Але у методу є великий мінус: він дієвий тільки тоді, коли гази скупчуються біля основи ануса. Якщо ж вони далеко в кишечнику, ефекту не буде.
 5. Препарати на основі симетикона. Лікування газоутворення часто включає в себе прийом ліків на основі симетикона. Це інертна речовина, завдання якого лише збирати на себе бульбашки газу і виводити їх, тому його застосування вважається безпечним для грудних дітей. Засіб дозволено з 2-х тижнів після народження. Випускається препарат у вигляді суспензії під різними назвами: еспумізан, боботик, инфакол і т. д.
 6. Клізма. У крайніх випадках можна скористатися клізмою, за умови, що поряд з газиками, дитину мучать запори. Але часто робити подібні процедури не можна, оскільки вимиваються корисні бактерії з кишечника, так і можливе звикання.

Отже, ми дізналися, від чого з'являються газики у немовлят, а також що робити, щоб прибрати ці хворобливі прояви. І пам'ятайте: газики, як і кишкові кольки, обов'язково відбудуться через кілька місяців.

Схожі статті: