До скількох годувати дитину грудним молоком (місяців або років)

До скількох годувати дитину грудним молоком (місяців або років) Зміст:
  • Користь грудного вигодовування
  • Грудне молоко на різних етапах розвитку немовляти

Кожна жінка на шляху до своєї мрії стати матір'ю стикається з безліччю труднощів, які потрібно подолати. На першому етапі, етапі вагітності, жінці важливо берегти себе, мати позитивний настрій і уникати негативних емоцій. Наступний етап – народження дитини – вимагає від майбутньої матері максимальної зібраності, обізнаності та підготовки. За всіма цими етапами варто найважливіший, найзворушливіший і, разом з тим, найважчий період – період грудного вигодовування, в ході якого жінка повинна вирішити, до скількох годувати дитину грудьми.

Користь грудного вигодовування

Наближаючись до дати пологів, майбутня мама вже вирішила для себе, який вид вигодовування для неї краще, зручніше і цінніше. Більшість жінок вибирають грудне вигодовування з кількох причин:

  1. Єднання з малюком і емоційний зв'язок. Вченими доведено, що під час годування між матір'ю і новонародженим виникає тісний, непорушна емоційний зв'язок. Жінка милується своїм чадом, перебуває в спокійному стані, позбавляється від стресів і нервових потрясінь.
  2. Користь для здоров'я. Грудне молоко в перші місяці життя дитини займає раціон і аж до 6-ти місяців, при вдалому і безпроблемне процесі годування, дитина не відчуває потреби в яких-небудь продуктах. Грудне молоко для малюка – і їжа, і вода.
  3. Метод емоційної стабільності малюка. Дитина перших місяців життя емоційно залежний від мами, оточуючих і погоди. Для того щоб відчувати себе в цілковитій безпеці, маленькій людині необхідно притиснутися до маминих грудей і відчути її тепло.
До скількох годувати дитину грудним молоком (місяців або років)

Грудне молоко на різних етапах розвитку немовляти

Радимо почитати:До скількох годувати дитину грудним молоком (місяців або років)Як перестати годувати дитину грудним молоком?

Ні для кого не секрет, що новонароджений проходить безліч етапів і періодів, в яких йому необхідна допомога самого близької людини – мами. Тільки мама тонко відчуває і знає на підсвідомому рівні, як і чим їй краще годувати свою дитину. Вважається, що до 6-ти місяців діти не потребують іншої їжі та потребу у грудному молоці максимально висока. З цієї причини схеми прикорму дітей на грудному вигодовуванні розраховані на вік від 6-ти місяців.

Після того, як дитина відзначив першу важливу дату – 6 місяців, жінка замислюється про те, наскільки тепер важлива роль грудного молока. На етапі розвитку дитини від 6-ти місяців до 1 року малюк пробує нову їжу, стає більш активним, вже не виглядає таким беззахисним і зворушливим, не варто забувати про грудному вигодовуванні. Дитина запиває маминим молоком запропоновані овочі, фрукти та іншу їжу. Також малюк може харчуватися грудьми на ніч для спокійного сну.

Після довгоочікуваного першого дня народження багато мами вирішують скоротити або зовсім прибрати прийоми їжі, які супроводжуються грудним молоком, так як вважають, що малюк все важливе і потрібне вже отримав. Насправді ж, однорічна дитина, харчуючись маминим молоком, зміцнює імунну систему і отримує всі необхідні речовини для розвитку мозку, а тому годувати молоком дитини необхідно і далі.

До скількох годувати дитину грудним молоком (місяців або років) Для дитини немає нічого краще, ніж грудне молоко

Матусі, які годують дітей грудьми більше 2-х років, відзначають, що це є лише емоційною прихильністю насамперед з їх боку. Скільки ще продовжувати годувати малюка в цьому віці груддю, вирішує мама.

Безперечно, кожна жінка самостійно вирішує, до скількох років годувати дитину грудьми, і на це у неї є маса доказів та пояснень. По-перше, ніхто краще мами не знає, як зробити немовляти щасливим. Якщо у новонародженого присутня потреба в грудному вигодовуванні, а у жінки немає жодних чинників, що заважають їй годувати, то ні одна мати не стане відлучати малюка від грудей.

По-друге, всі діти різні. Хтось потребує молоці півроку, хтось півтора. Ніякі дослідження і аргументовані доводи не допоможуть визначити точно. По-третє, з різних причин грудне вигодовування може тривати стільки, скільки планувалося мамою. В цьому випадку слід пам'ятати, що хай це було недовго, але і малюк, і ви отримали багатий досвід і емоційне підживлення, які тепер зв'яжуть вас на все життя.

Схожі статті: