Дитячі ванночки для новонароджених: різновиди, як і яку вибрати

Підставка на підлогу

Дитячу ванночку можна не ставити в батьківську ванну. Для купання розроблені спеціальні купелі з підставкою, на якій закріплюється і міцно утримується ванночка. Підставка продається окремо або в комплекті з ванною, підходить для звичайних овальних, круглих ванн і для ванн на ніжках. Вона може компактно складатися, коли в ній немає необхідності, і не займає багато місця. Зазвичай в цьому додатковому пристосуванні передбачено місце, куди мама покладе мильце, рукавичку для намилювання малюка, рушник та інші необхідні речі.

Гірка для купання

В анатомічних ваннах гірки для купання вбудовані виробником, але гірки продаються окремо. Вони встановлюються у доросле ванну або в дитячу ванночку і фіксуються присосками. На гірці, як і в анатомічній ванні, передбачені стопори для ручок і ніжок, утримують крихту від падіння у воду. Гірки бувають пластикові та тканинні складні. Детальніше про гірках для купання можна прочитати тут.

Мильні бульбашки

Іграшка для малюка під час купання – мильні бульбашки. Це пристрій кріпиться присосками до бортика ванни. При натисканні на кнопку пальчиком, до радості карапуза, з пристрою видувається безліч мильних бульбашок.

Дитячі ванночки для новонароджених: різновиди, як і яку вибрати Іграшка кріпиться присосками до бортика ванни.

Купання у великій ванні

Малюки перших днів життя з задоволенням купаються у великій батьківського ванні, в якій вони плавають і пірнають, як жабенята. Справа в тому, що під час внутрішньоутробного існування діти плавають в навколоплідної рідини. Народившись, перші місяць-півтора груднички зберігають плавальний рефлекс і рефлекс затримки дихання, тому спокійно ведуть себе на воді і під водою. Дитяче плавання допомагає дитині гармонійно розвиватися, покращує апетит і сон, малюк росте бадьорим і веселим.

Важливо: щоб відпускати малюка у вільне плавання, батьки готуються і навчаються техніки плавання і пірнання немовляти заздалегідь. В іншому випадку це може закінчитися плачевно.

Деякі батьки купаються в загальній ванні разом з дитиною, але це допустимо тільки після того, як затягнеться ранка на пупочке. Утримувати в належній чистоті сімейну ванну не завжди вдається, тому краще придбати спеціальну дитячу ванночку для новонародженого.

Важливі нюанси при виборі ванночки

  • Виріб повинне бути сертифіковане. При покупці краще відразу дізнатися, з чого зроблена ванночка. Матеріали повинні бути якісні і нетоксичні.
  • Не повинно бути дефектів. Не зайвим буде обстежувати виріб на предмет подряпин, сколів, вм'ятин і тріщин.
  • Дитяча купіль повинна добре митися, адже гігієна для грудничка в цей період дуже важлива. У цьому плані, наприклад, надувні ванночки — це не кращий варіант для новонародженого, так як, якщо складки погано промивати, то в них можуть розмножуватися бактерії.
  • Краще вибирати моделі, які мають злив води, так як з ними набагато зручніше управлятися.
  • При виборі товару варто враховувати його довжину і ширину, адже від цих параметрів буде залежати термін служби. Приміром, відерце прослужить недовго, так як в нього поміщається тільки новонароджене немовля, а традиційна ванна може експлуатуватися набагато довше.
  • Поверхня виробу не повинна бути слизькою. Краще, якщо ванночка забезпечена антиковзаючими вставками або в ній передбачена гумова (рифлена) поверхню. Дно теж повинно мати нековзні ніжки або спеціальне нековзне покриття. Ванночка має міцно стояти на тій поверхні, на яку її встановили.
  • Ванночку можна встановлювати тільки на призначені для цього підставки. Підкладати під неї дошки, які встановлюються на дорослу ванну, або використовувати якісь інші поверхні (наприклад, стілець) категорично не рекомендується. Це може бути небезпечно для життя малюка!

Висновок

Отже, з усього різноманіття представлених ванночок вам необхідно вибрати саму гідну, колір, ергономічність і ціна якої вам підходять. Ви вже вивчили асортимент, тепер подивіться відгуки досвідчених батьків про те, яка ванночка у них вдома, і які позитивні і негативні сторони кожної. Проаналізуйте всі дані і купіть ту, яка у всіх сенсах влаштує вас і вашого маленького купальника.

Схожі статті: