Дитячі пісні для новонароджених, розвиваюча музика для немовлят до року

Дитячі пісні для новонароджених, розвиваюча музика для немовлят до року Зміст:
 • Вплив музики
 • Спокійні мелодії
 • Музика для ігор
 • Розвиваючі пісні
Для всебічного розвитку дитини батьки намагаються оточити його турботою і цікавими заняттями з самих пелюшок. Одним з аспектів такої діяльності є пісні для новонароджених. За допомогою музики і простих для сприйняття текстів можна значною мірою вплинути на формування світогляду і характеру малюка, а також поліпшити його розумові здібності. Що саме підібрати для прослуховування і як діє подібна методика?

Вплив музики

Музика для новонароджених – це один із способів пізнання навколишнього світу. Через слух дитина вбирає інформацію, що надходить ззовні, знайомиться з новими явищами і поняттями. Коли малюк зможе розпізнавати слова пісень, вони відіграють величезну роль у його розумовому розвитку. До того ж, потрібний мотив стимулює дітей рухатися в такт музиці і запам'ятовувати слова, що благотворно позначається на рухової активності і координації, а також розвитку пам'яті. Про користь класичної музики для немовляти читайте в цій статті.

Різні звуки здатні чинити власний ефект на малюків. Можна розділити всю використовувану для виховання музику на кілька базових категорій:

 • заспокійлива;
 • активна для ігор;
 • розвиваюча.

Деякі з пісень можуть мати приналежність відразу до двох, а то й усім трьом категоріям. Яку саме вибрати, потрібно вирішувати по ситуації. До того ж, важливо стежити за реакцією грудних дітей, адже деякі композиції можуть їх відверто дратувати і надавати прямо протилежний ефект.

Для того щоб зрозуміти, яку музику включати малюкові в той чи інший відрізок часу, слід розібрати кожну категорію більш докладно.

Спокійні мелодії

Для початку варто звернути увагу на заспокійливі мелодії. Вони використовуються з самого народження і допомагають позбавити малюка від стресу після появи на світло. Завдяки розміреного ритму, плавним переходам і ненав'язливою навантаженні в плані їх сприйняття, під такі мелодії можна без праці заколисати дитину. Вони ідеально підходять для періоду сну новонародженого і відпочинку. Якщо у дитини щось болить або він знаходиться в неспокійному стані, такі пісні допоможуть йому відволіктися і розслабитися. В цілому, такі мелодії добре позначаються на психоемоційному та інтелектуальному розвитку дітей.

Дитячі пісні для новонароджених, розвиваюча музика для немовлят до року

До цієї категорії в першу чергу можна віднести колискові. Також сюди входить класика. Звуки фортепіано, скрипки, флейти та інших інструментів чудово сприймаються і дітьми, і дорослими. Недарма прослуховування класичної музики входить в обов'язкову програму сучасних розвиваючих центрів. Більш детально про колискових піснях для немовлят читайте тут.

Музика для новонароджених може бути як акомпанементом, так і нести смислове навантаження. Наприклад, малюкам корисно слухати звуки природи. З одного боку, це надає глибоке релаксуючу вплив, а з іншого, навчає дитину і знайомить його з флорою і фауною, погодними явищами і іншим.

Дитячі пісні для новонароджених, розвиваюча музика для немовлят до року «Звуки природи» допомагають заспокоїти малюка, а його сон роблять глибоким і довгим

Діткам до року не завадять і повільні пісеньки. Це можуть бути як спеціально складені колискові або примітивні тексти, так і складні іноземні композиції. В цей період відбувається закладення основ подальшого розвитку, тому така композиція, як, наприклад, Green sleeves (Зелені рукави), не тільки заспокоїть малюка і ознайомить його з музикою минулих століть, але і створить фундамент для легкого вивчення англійської та інших іноземних мов.

Радимо почитати:Дитячі пісні для новонароджених, розвиваюча музика для немовлят до рокуРозвиток недоношених дітей до року

Музика для ігор

Для активного проведення часу більше підходить весела музика для немовлят. Це може бути практично що завгодно. Для ігор і розваг можна знайти в інтернеті спеціальну добірку композицій. Це можуть бути як пісні, так і просто жива музика. Навіть серед класичних композицій можна підібрати кілька підходящих.

Надто швидку музику для новонародженого включати не треба, так як це може викликати у нього занепокоєння. Завершувати гри краще парочкою більш стриманих і спокійних композицій, щоб зняти емоційний сплеск і запобігти капризи. Особливо це стосується періоду підготовки до сну.

Розвиваючі пісні

Найбільшу увагу батьків часто отримує третя категорія, а саме розвиваюча музика для немовлят. Вона відрізняється своєю значеннєвим навантаженням, яка може подаватися як у відкритій, так і завуальованій формі. Наприклад, можна взяти на озброєння такі варіанти:

 • пісні з мультфільмів;
 • спеціально написані дитячі пісні;
 • навчальні запису;
 • прості стандартні композиції.
Дитячі пісні для новонароджених, розвиваюча музика для немовлят до року Існують спеціальні іграшки з розвиваючою музикою для новонароджених. У них є кілька режимів, і батьки самі можуть вибрати, що буде слухати їх малюк: дитячі пісеньки, звуки природи або класичні композиції

Перша категорія не викликає питань, як, втім, і друга. У цих піснях в простій формі подається мораль, розповідають правила поведінки і інші істини. До того ж, це просто подобається малюкам. Навчальні записи для маленьких діток можуть бути представлені аудіокнигою з казкою або віршами, а також містити міні-уроки, наприклад, звуки тварин і їх назви. Прослуховування людської мови дозволяє швидше розвинути мовний апарат у дитини і наблизити момент першого слова.

Такий розвиваючий ефект можуть надати і звичайні пісні. Головне, щоб у них був правильний сенс. Також корисно включати іноземні композиції, щоб мозок немовляти активізував ті ділянки, які відповідають за вивчення нових мов. Так можна з ранніх років зробити з дитини справжнього генія-поліглота. Головне, не перестаратися, інакше малюк буде плутатися. А ось класика, балетні та оперні твори самі по собі вже є розвиваючою музикою. Їх також потрібно включати в програму виховання дітей до і після 1 року.

Для оптимального розвитку вашої дитини ви можете самостійно скласти плейлист з тих композицій, які за смаком і вам, і вашому чаду. Якщо часу на довгі пошуки пісень немає, скористайтеся готовими збірками Happy baby. У них вже відібрані мелодії і пісні різних напрямків для дітей конкретного віку. Тим не менш, не забувайте, що найкраща музика для дитини – це голос його мами. Проводьте з ними більше часу, спілкуйтеся і співати колискові перед сном. Це і є гарантія того, що малюк буде рости щасливим і здоровим.

Схожі статті: