Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця)

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця) Зміст:
 • Що являє собою чепчик?
 • Навіщо чепчик малюкові?
 • Як підібрати чепчик
 • Шиємо самі
 • На виписку з пологового будинку
 • На хрестини
 • Для купання
 • Правила вибору шапки для новонароджених
 • Таблиця розмірів шапочок для новонароджених

Людина з'являється на світ беззахисним. Перший час він не може зігрівати себе сам, у нього ще «не працює» терморегуляція тіла. Тому необхідно, щоб батьки особливо подбали про цьому моменті, захистивши дитину від впливу зовнішнього середовища з її температурами. Дуже важливо, щоб у малюка був весь набір необхідного одягу, в тому числі чепчик для новонародженого.

Що являє собою чепчик?

Чепчик — це маленька шапочка для дитини, зшита, як правило, з легкої тканини (бавовни, трикотажу). Від звичайної шапочки чепчики для новонароджених відрізняються тим, що у них є зав'язки, які не дозволяють їм з'їжджати з головки малюка і щільніше закривають вушка.

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця) Чепчик — тоненька шапочка з завязками

Навіщо чепчик малюкові?

Поряд з пелюшками, підгузками й сорочечка новонародженому обов'язково знадобиться чепчик. Він потрібен немовляті з двох причин:

 • Прикривати джерельце на голові. Це найвразливіше місце немовляти, яке потрібно захищати до тих пір, поки він не затягнеться.
 • Зігрівати голівку. Як вже було сказано вище, дитина ще не вміє підтримувати нормальну температуру тіла, а голівка його поки що досить велика (щодо тіла) і охолоджується швидше, ніж весь організм, тому вона може стати причиною переохолодження.

Таким чином, чепчик для новонародженого допомагає зігріти голівку і захистити родничковую зону від пошкоджень.

Як підібрати чепчик

Оскільки чепчик — легкий головний убір, нерідко одеваемый під інші шапочки, він не має зігрівальні функціями, і його можна змінювати в залежності від пори року або температури в приміщенні.

Але шапочки для малюків продаються для різних випадків життя. Випускаються ошатні, по-своєму прикрашені для дівчаток і хлопчиків, літні та утеплені варіанти. Вони шиються з різних матеріалів, з різних викрійками, різних фасонів.

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця)

Матеріал

Для шапочок в перші місяці життя дитини використовуються тільки натуральні тканини. Батист, льон, фланель, бумазея, атлас, сатин, муслін, нансук, трикотаж або тонка шерсть, але в основному для дитячого одягу (і для шапочок, в тому числі) найкраще підходять бавовняні тканини.

Радимо почитати:Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця)Скільки в нормі окружність голови у новонародженого?

Натуральні тканини з бавовни м'які, гігроскопічні, теплі, з рівною поверхнею. При купівлі чіпця з бавовни врахуйте усадку при пранні в гарячій воді.

Лляні тканини більш гігроскопічні, ніж бавовняні, вони приємно прилягають до шкіри. Лляну шапочку краще придбати на жарку пору року.

Для холодного часу року купіть вовняну шапочку. М'яка тонка вовна легка і дихаюча.

Бажано, щоб тканина була без малюнка, або щоб в малюнку було менше яскравих фарб. Підберіть такі тканини для дитячих чепчиків, які не викликають алергії у малюка.

Крій

Дитячі чепчики шиються звичайні з козирком, однотонні або з кольоровими вставками, з кружавчиками або бантиками. Шапочки для хлопчиків вибирають більш стриманого фасону, а для дівчаток – найошатніший.

Фасони першого головного убору малюка складалися століттями: з потиличної вставкою, без вставки і цільнокроєна.

Шиємо самі

Кожна мама чи бабуся в стані зшити або зв'язати чепчик для свого малюка. Особливих умінь це не вимагає, зате для свого чада можна створити таку річ, якої немає ні у кого. Зробити викрійку дуже просто.

Спочатку слід обміряти головку сантиметром, а саме, від лоба до шийки (глибину чіпця) і загальний розмір – окружність всієї головки на рівні лобика.

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця) Викрійка суцільнокрійного чіпця: АБ — перед чіпця

найпростіший варіант викрійки – цільнокроєна прямокутник і квадрат, вирізані у формі літачка. Передня частина літачка довжиною від шийки до шийки через тім'ячко – це перед шапочки. На відстані від середини до лобика затылочка прямокутник закінчується, і до середньої частини пририсовывается квадрат, рівний однієї третини прямокутника. Залишається тільки пришити бокові сторони квадрата до кожної третини прямокутника, підшити передню сторону, а по низу пришити тесемочку, злегка зібравши, щоб не задувало у вушка.

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця) Чепчик зі вставкою на потилиці

Чепчик для новонародженого з денцем (зі вставкою на затылочке) являє собою смужку тканини шириною від середини лобика до потилиці і довжиною від шийки до середини тім'ячка, помноженої на 2. З одного боку до цієї смужці пришивається денце-потилицю. Денце вирізається з складеної вдвічі тканини. Довжина 12 см, ширина складеної тканини — 6 див. З одного боку робиться закруглення, щоб викрійка нагадувала форму затылочка. Округленій стороною денце пришивається до передньої смужці. Низ обробляється, його слід злегка призібрати на тасьму.

Порада: підженете так розмір, щоб чепчик облягав голівку немовляти, не здавлював і був не надто вільним. При будь-якому крої додайте на шви по півсантиметра, бажано зшити швами назовні, щоб вони не тиснули голівку. Прикрасити це творіння ви можете по своєму смаку мереживом, стрічками, тасьмою, бантиками і т. д.

Розмір

У новонародженого можна виміряти голівку по всій окружності на рівні чола. Це і буде розмір головних уборів для нього. Для пологового будинку досить чіпця 35 розміру, надалі знадобиться ще одна шапочка більшого розміру.

На виписку з пологового будинку

Поки мати і дитина перебувають у пологовому будинку, крихту сповивають і одягають у стерильні лікарняні одежинки. Але коли прийде час виписуватися з лікарні, треба підготувати все своє.

Чепчик для новонароджених на виписку з пологового будинку підбирають в залежності від часу року. В цей день малюк вперше буде винесений на вулицю, тому необхідно запастися заздалегідь легкою для літа або утепленій для холодного часу шапочкою.

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця) Чепчик на виписку з пологового будинку повинен бути зручним і м'яким, інакше малюк буде плакати й нервуватися

З пологового будинку зазвичай зустрічають рідні та друзі. Це справжнє свято, яке супроводжується фотографуванням і зйомкою. Звичайно, чепчик буде видно найкраще. Варто подбати про красу цієї деталі дитячого одягу особливо тим батькам, які люблять викладати фотки у соцмережі. Естетична сторона тут грає величезне значення, тому сміливо можна купувати ошатний чепчик.

На хрестини

Хрестини – настільки важливий крок у житті людини, що кожна деталь набуває особливого значення.

Обряд хрещення припускає занурення дитини в купіль, сострижение маленької пасма волосся, тому, купуючи одяг і чепчик на хрестини, необхідно врахувати, що одежину і шапочку потрібно буде зняти, а потім швидко надіти на малюка. Тут необхідний облік розмірів і фасону.

Нарядно виглядають на хрестинах мереживні і в'язані гачком біленькі чепчики.

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця) Чепчик на хрестини повинен легко зніматися і вдягатися

Для купання

Під час купання немовляти батьки повинні бути особливо уважні. Для повсякденного купання ніякі головні убори йому не потрібні, але якщо ви привчаєте дитину до плавання, то краще придбати або зшити чепчик з пінопластом або іншим легким матеріалом. Така шапочка необхідна для безпечного купання. Вона буде добре утримувати голівку малюка на поверхні, не дозволить наковтатися води, особливо, якщо купати немовляти у великій ванні або в басейні. Але залишати людину дитину без нагляду не можна навіть в такій шапочці.

Дитячі чепчики для новонароджених та їх розміри (таблиця) Безпечна шапочка для купання — це чепчик з пінопластом

Правила вибору шапки для новонароджених

 • Все, що купуєте новонародженому, повинно бути виконано з натуральних матеріалів, потрібних розмірів і вищої якості.
 • Перш ніж купити чепчик, уважно розгляньте його шви. Вони повинні бути не всередину шапочки, а назовні, щоб не тиснути на голівку крихті.
 • Чепчик повинен легко одягатися та зніматися, бретельки повинні бути достатньо широкими, щоб не плуталися і легко розв'язувалися.
 • Розмір чіпця повинен відповідати розміру голівки малюка.
 • На перший час достатньо заготовити 2-3 чепчика на кожен день.
 • Шапочки діляться на ті, які призначені для хлопчиків, і ті, які для дівчаток. Купувати головний убір слід, виходячи з статевої приналежності дитини.

Таблиця розмірів шапочок для новонароджених

Якщо дитина народилася середніх розмірів, то при покупці шапочки може знадобитися наступна таблиця.

ВозрастРост (в см)Розмір шапки (охоплення голівки)до 3 месяцев50-54353 месяца56-62406 месяца62-68449 месяца68-744612 месяца74-8047

Схожі статті: