Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Зміст:
 • Грудне молоко або штучна їжа?
 • Види сумішей
 • Розділення сумішей за віковим показником
 • Як зробити розрахунок норми суміші
 • Як зрозуміти, чи підходить дитині суміш?
 • Рейтинг дитячих сумішей
Кожна мама прагне забезпечити свого малюка тільки самим якісним харчуванням. У зв'язку з цим виникає маса питань. Чим нагодувати немовля? Яка їжа дасть йому максимум корисних і не зашкодить незміцнілому організму? Як правильно підібрати харчування для новонароджених діток?

Грудне молоко або штучна їжа?

У всьому світі відомо, що найкраща їжа для немовлят – це материнське молоко. Така їжа засвоюється практично на 100% і ніколи не зможе нашкодити дитині. В маминому молоці є все, щоб дитина могла рости і розвиватися гармонійно і повноцінно.

ВООЗ наполягає на тому, щоб до півроку дитина харчувався тільки грудним молоком. І це правильно! У новонароджених дітей немає ні корисної мікрофлори кишечника, ні ферментів, які відповідають за правильне перетравлення і засвоєння їжі. Мамине молочко допомагає організму дитини налагодити роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, виробити ферменти, заселити кишечник корисними бактеріями. Все це відбувається не в один день, потрібен час. Саме до півроку формується правильна робота ШЛУНКОВО-кишкового тракту, тому не варто перевантажувати кишечник і шлунок малюка чимось ще, крім грудного молока.

На жаль, не всі мами можуть вигодувати немовля виключно грудьми. Бувають різні ситуації. Молока може не вистачати або не бути зовсім. Тоді на допомогу приходять дитячі суміші. Сьогодні їх існує велика різноманітність. Проте вибрати відповідне харчування не так просто, як може здатися на перший погляд.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Який саме вид дитячого харчування необхідний у кожному конкретному випадку, повинен сказати лікар-педіатр. Самостійний підбір суміші вкрай не бажаний. Неправильно підібране харчування може нашкодити дитині, викликати алергію, запори, коліки, проблеми з ШКТ.

Види сумішей

Штучне харчування для новонароджених сьогодні ділиться на кілька категорій. Яку суміш вибрати?

Адаптовані і частково адаптовані

Радимо почитати:Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішейПереваги пляшечок для немовлят Avent

Адаптована суміш – це найбільш розумний і правильний вибір. Склад харчування максимально відповідає материнському молоку. Адаптоване харчування зазвичай виготовляється на основі коров'ячого молока. Така суміш підійде більшості здорових новонароджених дітей при відсутності алергічних реакцій на молочний білок.

Частково адаптована суміш – це вибір трохи гірше попередньої, але більш дешевий і доступний варіант. Зазвичай таке харчування воліють вибирати матусі, які не можуть вигодувати грудьми, і при цьому обмежені в коштах. Не можна сказати, що такі суміші погані. Багато здорових немовлят зросла на такій їжі. Але якщо є можливість, то краще вибирати адаптоване харчування. Це позбавить дитину від багатьох проблем з ШКТ, від печії, запорів і інших можливих неприємностей.

Кисломолочні і прісні

Кисломолочні або ацидофільні дитячі суміші застосовуються лише за показаннями лікаря. Самостійно вводити таке харчування не рекомендується. Така їжа може знадобитися дитині в тому випадку, якщо є проблеми з травленням, дисбактеріозом, алергічними висипаннями або рідкісним нерегулярним стільцем. Прісна суміш – це звичайне адаптоване або частково адаптоване харчування для новонароджених, яке призначається з народження і на весь період годування дитини, якщо немає ніяких показань до застосування інших видів їжі.

Сироваткові і казеїнові

Тут відмінність йде за наявності білка коров'ячого молока. Сироваткові суміші максимально наближаються за складом до жіночого молока, тому вони найкращі. Казеїнові, їх ще називають неадаптовані, містять у складі білок коров'ячого молока (казеїн). Продукт важче засвоюється організмом новонародженого. Таке харчування підійде цілком здоровій дитині у віці від півроку, у якого не спостерігається алергічних реакцій.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей

Рідкі та сухі

За формою виготовлення дитяче харчування для новонароджених буває у вигляді сухого порошку, який потрібно розвести в кип'яченій воді або у вигляді вже готової рідини, яку досить підігріти до потрібної температури (35-37°). Рідкі суміші набагато зручніше в застосуванні, але дорожче порошкового аналога.

Стандарт і спеціалізовані

Стандартне дитяче харчування – це те, що пропонується для здорових діток. Спеціалізовані суміші (амінокислотні, антирефлюксні та ін) необхідно купувати тільки за призначенням лікаря у тому випадку, якщо дитина нездужає, недоношених, ослаблений, схильний до алергічних дерматитів, рясним срыгиваниям і в інших випадках.

Поділ сумішей за віковим показником

Для дітей різного віку необхідно відповідне харчування. Саме тому виробники суміші поділяють на кілька категорій:

 • «1» – продукт підходить малюкам від народження до півроку.
 • «2» – суміш для живлення з півроку до 12 місяців.
 • «3» – суміші для діток у віці від року.

При купівлі упаковки дитячої суміші необхідно обов'язково звертати увагу на це числове значення. Зазвичай такі цифри пишуть великим яскравим шрифтом відразу після назви продукту.

Як зробити розрахунок норми суміші

Штучне харчування необхідно чітко розраховувати. Не можна годувати малюка надто великими порціями або, навпаки, недогодовувати. Розрахунок кількості їжі для малюків різного віку можна побачити в таблиці.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Для правильного розрахунку норми суміші необхідно знати точну вагу немовляти. Для цього необхідно регулярно (не рідше одного разу на місяць) зважуватися у педіатра або придбати власні дитячі ваги.

Як зрозуміти, чи підходить дитині суміш?

насправді ж нічого складного немає, і кожна мама відразу зрозуміє, підходить дитині дана їжа чи ні. Коли харчування невідповідний, спостерігаються наступні симптоми:

 • Рясні і часті зригування. Іноді «фонтаном».
 • Посилення дискомфорту у животі, кольки, дисбактеріоз, здуття – малюк турбується, плаче.
 • Алергічні висипання, які з'явилися через кілька годин після прийому порції суміші.
 • Запор.
 • Значне розрідження стільця – пронос.
Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей При появі симптомів харчування не потрібно міняти відразу. Іноді достатньо почекати 3-4 дні і організм дитини пристосовується до нової їжі. Якщо після закінчення цього часу симптоми не минають або посилюються, то тоді треба задуматися про підбір іншої суміші.

Підбір нової марки та різновиди дитячої суміші повинен здійснюватися лише під контролем педіатра. Нове харчування вводиться поступово. Не можна переходити на інший продукт різко. Стара суміш замінюється новою, починаючи з 30 мл на добу. Поступово з кожним днем збільшується кількість нового продукту в раціоні до повної заміни. Якщо дитина не проявляє занепокоєння, регулярно і без праці спорожняє кишечник, не спостерігається ніяких висипань на тілі, то можна з упевненістю сказати, що суміш малюкові підходить.

Важливо: Не варто змінювати відповідний продукт на щось інше просто з примхи, за порадою подруги або з бажання спробувати іншу марку дорожче або дешевше. Це тільки зашкодить малюкові, так як нове харчування – це стрес для новонародженого.

Рейтинг дитячих сумішей

Зараз в магазинах величезна різноманітність марок дитячого харчування. Який краще? З цього приводу можна багато сперечатися, так як всі діти індивідуальні та в різних сім'ях вибирають різну суміш. Але, тим не менш, є рейтинг, створений фахівцями, на основі складу продукції і потенційної користі для дітей.

В число найбільш якісної, корисної та популярної продукції входять:

1. NAN (Нан) (Нідерланди)

Дуже популярна марка якісних адаптованих сумішей для харчування діток з народження і до двох років. В асортименті можна з легкістю знайти і сухі варіанти, і вже готові до вживання продукти, а також кисломолочні, гіпоалергенні, антирефлюксні та інші види сумішей.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Ціна на банку стандартної суміші NAN (Нан) 1 (400г) – 371 руб.
 • Великий асортимент.
 • Доступність, можна придбати в будь-якому магазині.
 • Містить корисні пребіотики, нуклеотиди, комплекс вітамінів і мінералів.
 • Сприяє нормалізації травлення, мікрофлори кишечника, підвищення імунітету.

2. Nutrilon Premium (Нутрилон) (Нідерланди)

Ще один продукт, який буде відмінним вибором для крохи. Лінійка сумішей багата вибором харчування для дітей різного віку, а також для малюків з особливостями у вигляді алергічних реакцій, підвищеного рефлюксу, лактозною недостатності та інших.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Вартість упаковки стандартної суміші Nutrilon Premium 1 (400г) – 405 руб.
 • Повністю адаптована, відмінно засвоюється новонародженими дітьми.
 • Містить жирні кислоти, які абсолютно незамінні і благотворно впливають на розвиток органів зору, а також головного мозку.
 • Містить чудовий комплекс вітамінів, мінералів, мікроелементів, нуклеотиди.

3. Humana (Хумана) (Німеччина)

Дуже якісний продукт, який вважають багато матусь як в Росії, так і в Європі. У лінійці є різноманітні види харчування (на основі електролітів, антирефлюкс, на основі сої та ін), серед яких буде нескладно підібрати потрібну суміш для будь-якого малюка.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Ціна банки стандартного харчування Humana 1 (350г) – 545 руб.
 • Повністю адаптована.
 • Містить жирні кислоти, кальцій, амінокислоти, комплекс корисних для немовлят вітамінів і мікроелементів.
 • Багатоступенева очищення сировини і сучасні технології виготовлення роблять суміш якісної і практично виключають появу алергічних реакцій.

4. Similac Premium (Сімілак Преміум) (Данія)

Одна з небагатьох сумішей, куди не входить пальмова олія. Це безсумнівний плюс, оскільки цей інгредієнт здатний викликати коліки, запори, здуття живота у немовлят. Відносно недавно з'явившись на прилавках, це харчування по праву став одним з найкращих для малюків.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Вартість банки Similac Premium 1 (400г) – 427 руб.
 • Відмінний склад без пальмової олії.
 • Повністю адаптований продукт для харчування новонароджених.
 • У складі присутні біфідобактерії і пребіотики, які відповідають за комфортне травлення.
 • Лютеїн, Омега-3, Омега-6 допоможуть малюкові в правильному розвитку зору і мозку.

5. Nestogen (Нестожен) (Швейцарія)

Відмінний якісний продукт, який має цілком доступною ціною. Саме цю суміш вибирають мами, які віддають перевагу не переплачувати за гучний марку.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Ціна упаковки Nestogen 1 (350г) – 247 руб.
 • Приваблива ціна.
 • Хороший склад (вітаміни, мінеральні речовини).
 • Пребіотики і лактобактерії формують хороше травлення і регулярний м'який стілець.
 • Не містять пальмової олії.

6. Малютка (Росія)

Одна з небагатьох російських сумішей, яка, дійсно, заслуговує уваги і довіри, на думку фахівців. У лінійці є харчування для дітей з народження і до 2-х річного віку. Також присутні кисломолочні замінники грудного молока.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Вартість упаковки Малютка 1 (350г) – 237 руб.
 • Вигідна доступна ціна.
 • адаптована Суміш.
 • Склад, що забезпечує дитині повноцінне харчування.
 • Наявність харчових волокон, жирних кислот та нуклеотидів.
 • Відмінний вітамінно-мінеральний комплекс.

7. Hipp Combiotic (Хіпп) (Німеччина)

Досить популярний продукт у Росії. Цю суміш можна назвати дешевою, але вона повністю виправдовує ціну прекрасним європейською якістю. Серед дитячого харчування цієї марки присутні гіпоалергенні замінники молока і додатково збагачені комплексами пребіотиків і пробіотиків.

Дитяче харчування для новонароджених: розрахунок, норма і рейтинг сумішей Ціна банки Hipp Combiotic 1 (350г) – 381 руб.
 • Суміш повністю адаптована.
 • Чудовий склад ідеально збалансований.
 • Відмінний комплекс вітамінів, мінералів і корисних мікроелементів.
 • Містить пребіотики, що поліпшують травлення.

Кожна суміш по-своєму гарна і може відмінно замінити дитині мамине молоко. Проте в підборі різновиди суміші не варто покладатися на інтуїцію, краще довірити цю справу педіатра. Ну а якісну марку дитячого харчування можна вибрати самим, ґрунтуючись на радах статті.

Схожі статті: