Чому у новонародженого тремтить підборіддя (трясеться): причини тремору

Чому у новонародженого тремтить підборіддя (трясеться): причини тремору

Після народження немовляти в будь-якій сім'ї настає відносно щасливий період. Батьки радіють та розчулюються кожного руху крихти. Проте в якийсь момент мама починає помічати, що малюк поводиться, принаймні, дивно і замислюється, наскільки поведінка немовляти є нормальним. Одним з таких провокуючих факторів є те, що періодично у новонародженого тремтить підборіддя. Цей факт змушує переляканого батька шукати відповіді в інтернеті.

Причини

Зазвичай малюки народжуються з великим стресом, адже тепло і спокій в маминому животику раптово змінюється на холодну гучне простір, до якого треба ще звикнути. Крім того, новонароджені дітки не володіють імунітетом, всі системи в організмі ще дуже незрілі і взагалі, малюкам потрібен час, щоб тіло максимально адаптувалося до зовнішньої середовищі.

Таке звикання супроводжується масою побічних симптомів, в число яких входить тремтіння підборіддя. Воно відбувається тому, що новонароджений ще не може контролювати м'язові функції, як це роблять дорослі, нервова система немовляти відрізняється недостатньою зрілістю.

Зрозуміло, з часом дитина розвивається, і всі дивацтва поступово випаровуються.

Пам'ятайте, тремтячий підборіддя у малюка віком до 3 місяців вважається абсолютно нормальним проявом, і немає ніяких причин для великої паніки.

Тремор підборіддя – фізіологія?

У більшості випадків – так. Цей період проходять усі новонароджені, оскільки розвиток неможливий без зміцнення м'язів, яке відбувається саме так. Однак на трясіння підборіддя впливає ще один важливий фактор, крім м'язової слабкості, це – недостатня зрілість ендокринної системи.

Чому у новонародженого тремтить підборіддя (трясеться): причини тремору Найчастіше підборіддя трясеться у дітей при гучному плачі

Вона відповідає за гормональний баланс в організмі, контролює все, що відбувається викид гормонів тими чи іншими залозами, які розташовані всюди. Коли тремтить підборіддя – виною тому надниркові залози, які в надмірній кількості виробляють норадреналін. Цей гормон зазвичай «плаває» в крові, коли новонароджений знаходиться в надто збудженому стані. Тобто дитина:

 • плаче;
 • кричить;
 • активно рухається;
 • голосно радіє.

Варто пам'ятати, що це нормально для малюка, і приводу для паніки бути не може.

Чому у новонародженого тремтить підборіддя (трясеться): причини тремору

Коли слід насторожитися

Існують ситуації, коли тремтячий підборіддя стає тривожним сигналом для батьків. У таких випадках негайно зверніться до дільничного педіатра, а ще краще – до невролога. Які це ситуації?

 • У немовляти тремтить підборіддя навіть по закінченню 3-місячного віку.
 • У дитини спостерігається сильний тремор.
 • Підборіддя трясеться незалежно від стану немовляти.

Чому слід насторожитися? Справа в тому, що будь-який з перерахованих симптомів свідчить про порушення в роботі або нервової або ендокринної систем. Це – патологія в крихітному організмі, і час тут грає проти вас. Практично будь-яке порушення в організмі можна зупинити, якщо хвороба ще не почала серйозно прогресувати, тому не слід довго думати і радитися з «досвідченими» родичами або подругами.

Іноді першопричини таких симптомів лежать в невдалих пологів. Наприклад:

Радимо почитати: Чому у новонародженого тремтить підборіддя (трясеться): причини треморуЧому новонароджені часто гикають?
 • гіпоксія головного мозку;
 • багатоводдя;
 • порушення, пов'язані з плацентою;
 • швидкі або, навпаки, мляві пологи;
 • обвиття пуповиною.

Проте ці причини не завдадуть серйозної шкоди для малюка, тремтіння підборіддя з часом зникне. Набагато гірше, якщо проблема чисто неврологічна, адже такі патології не лікуються настільки легко, як простудні захворювання.

Профілактичні заходи Якщо новонародженому ще немає і місяця, не кажучи вже про трьох, і у нього час від часу здригається підборіддя – не варто турбуватися і панікувати. Тим не менш, не слід і зовсім «забивати» на цю проблему.

Існує цілий комплекс профілактичних заходів, дотримання яких може значно зменшити, а то і зовсім допомогти прибрати настільки неприємний симптом. Можна виконувати такі процедури для малюка:

 • купання в трав'яних зборах;
 • масаж підборіддя.

Причому можна благополучно їх поєднувати. Проте варто пам'ятати, що трав'яні ванночки можуть викликати алергічну реакцію у дитини, отже, необхідно впевнитися в їх безпеки для вашої дитини. Масаж обличчя бажано виконувати легкими рухами, які подарують дитині радісні відчуття.

Схожі статті: