Чому у новонародженого гноїться очей: можливі причини і лікування

Чому у новонародженого гноїться очей: можливі причини і лікування Зміст:
  • Можливі причини
  • Традиційні методи лікування
  • Універсальні народні засоби

У малюків з перших днів життя можуть виникати різні проблеми зі здоров'ям. Організм ще не зміцнів, органи не розвинулися до необхідного рівня, деякі функції виконуються неповноцінно. З часом все налагодиться, але так чи інакше в цей період повністю уникнути проблем не вдасться. Дуже часто мами помічають, що ні з того, ні з сього починає гноїтися очко у новонародженого. Як бути? Що спровокувало ця недуга і як швидше від нього позбавитися?

Можливі причини

Перше питання, яке хвилює, як батьків, так і лікарів: чому виникло таке явище? Виявлення основної причини є відправною точкою в лікуванні захворювання. Найчастіше це:

  • реакція на медичні препарати;
  • алергія;
  • застуда;
  • кон'юнктивіт;
  • хламідії;
  • нерозвиненість слізних залоз;
  • блокування слізного канальця - дакріоцистит.

Ще в пологовому будинку немовляті закопують в очі альбуцид. Реакція на нього може призвести до тимчасового нагноєння глазиков. Але після промивань все проходить, тому особливо турбуватися не варто. А ось якщо справа в іншому, потрібно звернутися до лікаря.

Алергічна реакція може виникнути у відповідь на прийом їжі, ліків і вітамінів, контакту з іншими алергенами. Підвищене виділення сліз призводить до почервоніння і закисання очей.

Кон'юнктивіт виникає внаслідок ураження інфекцією очі у немовляти. Застуда також може бути однією з причин. Різновидів цієї недуги кілька, тому лікування підбирається індивідуально.

Чому у новонародженого гноїться очей: можливі причини і лікування Однією з причин, чому гноїться очко у новонародженого, є ураження інфекцією

Дакріоцистит призводить до запалення слізного мішка і закупорювання канальця. Захворювання пов'язане з тим, що після народження не стався розрив захисної плівки. Накопичення сліз стимулює розмноження мікробів.

Чому у новонародженого гноїться очей: можливі причини і лікування

Традиційні методи лікування

Ні в якому разі не можна самостійно починати лікування. Всі процедури і препарати призначаються тільки педіатром і офтальмологом. Лікар виявить причину і вже відштовхуючись від цього, буде підбирати оптимальні ліки. Але все ж є деякі рекомендації, які потрібно виконувати незалежно від джерела проблеми.

Якщо у дитини загноїлося очко, потрібно посприяти якнайшвидшому виведенню гною. Перш за все, треба приділити більшу увагу гігієнічних процедур: промивання очей, протирання, видалення кірочок з повік і вій. Потім приступите до масажу. Виконувати його треба чистими пальцями з легким натиском. Область стимулювання – внутрішні куточки очей і область біля носика. Таким чином, розробляються слізні залози. А гній виводиться через канальці. Якщо після кожного сеансу з очка виділяється жовтувата субстанція, значить, ви все робите правильно. Подальші методи лікування залежать від конкретного випадку.

Чому у новонародженого гноїться очей: можливі причини і лікування В лікуванні і профілактики нагноєння вічко слід особливу увагу приділити гігієнічних процедур: промивання, протирання вічко, видалення кірочок з вій та повік

При алергії потрібно виявити джерело роздратування. Зазвичай у немовляти це реакція на їжу – суміші, прикорм або грудне молоко після того, як мама з'їла новий продукт. З раціону виключають алерген. При ускладненні приймають антигістамінні препарати.

Якщо причиною того, що гнояться очі у новонародженого, є кон'юнктивіт, потрібен інший підхід. Перш за все, потрібно усунути інфекцію. Потрібен другий етап – пошук причини самого кон'юнктивіту. Для позбавлення від гною застосовують розчин фурациліну, борної кислоти, під повіки закладають мазі. При серйозної інфекції призначають антибіотики. Для зняття запалення кон'юнктиви можна застосовувати різні відвари.

Самої серйозною причиною, по якій у новонародженого гноїться очей, є дакріоцистит. Ця недуга вимагає обов'язкового медичного втручання, при чому, як можна раніше.

Звичайно, щоб усунути нагноєння, застосовують антибактеріальні засоби: фурацилін, левоміцетин, ципролет, закладають мазі з допомогою спеціальної насадки на тюбик під нижню повіку. У деяких випадках, коли довго не відбувається розкупорювання слізного канальця, проводять зондування. Процедура цілком безпечна і проводиться під місцевою анестезією. З допомогою зонда видаляється плівка, блокує канал. Після потрібно дотримуватися правил гігієни і закопувати антимікробні та заспокійливі роздратування препарати.

Відео про причини і наслідки кон'юнктивіту у дітей:

Універсальні народні засоби

Народні методи застосовуються для того, щоб вимити гній в очах малюка. Найпоширеніший спосіб – промити повіки ватним тампоном, змоченим у відварі ромашки. А з допомогою піпетки можна промити сам очко. Допускається використання неміцного чаю.

Для місячного дитини деякі мами рекомендують інший варіант – закопування грудного молока. Але це спірний метод. Незважаючи на те, що молоко матері стерильне, воно може призвести до розмноження бактерій в самому оці.

Як тільки ви помітили, що у вашої дитини гниють і закисають очі, не варто зволікати. Зверніться до лікаря, адже несвоєчасно розпочате лікування може посилити проблему. Не потрібно займатися самодіяльністю, щоб не нашкодити і без того хиткого організму малюка.

Схожі статті: