Чому новонароджений зригує після кожного годування і як з цим боротися?

Чому новонароджений зригує після кожного годування і як з цим боротися?

Досить часто молоді жінки, вперше пізнали радість материнства, задаються питанням, чому їхня дитина зригує після кожного годування і чи це нормально.

Всі зригування діляться на дві групи – функціональні, які є нормою, і органічні, які вказують на якесь захворювання.

Зригування - це природний фізіологічний процес, який спостерігається після годування у дітей від народження і до 6-8 місяців. Зазвичай це відбувається через 5-10 хвилин після прийому їжі, при цьому викидається невелику кількість неперетравленого молока і повітря.

Функціональні причини

Слабка травна система

У новонародженої дитини особлива будова травного тракту. Їх стравохід коротше, ніж у дорослої людини, нижній стравохідний сфінктер недорозвинений. Шлунок має маленький об'єм. Слизова оболонка шлунку немовляти гіперчутлива, а ферментна система недосконала.

Всі ці фактори призводять до того, що новонароджений відригує відразу після годування.

Перегодовування

Немовлятам дуже подобається смоктати мамині груди, і часто при годуванні малюк не може зупинитися, навіть якщо наївся. А маленький шлунок не може вмістити таку велику кількість молока, у результаті відбувається зригування.

Чому новонароджений зригує після кожного годування і як з цим боротися?

Рухливість після годування

Після прийняття їжі немовля повинен полежати спокійно, тоді їжа краще і швидше засвоїться. Тому не варто грати або ж заколисувати новонародженого відразу після їжі, щоб не спровокувати зригування.

Неправильне прикладання до грудей

Часто із-за неправильного прикладання до грудей під час годування дитина захоплює велика кількість повітря. Це повітря накопичується в стравоході, дратує чутливу слизову оболонку шлунка. В результаті дитина відригує не тільки повітрям, але ще і невеликою кількістю молока.

Чому новонароджений зригує після кожного годування і як з цим боротися?

Органічний зригування у немовлят буває частим, рясним, може навіть спостерігатися зригування фонтаном. При цьому дитина неспокійна, плаче, кричить. При соматичній патології рясне і часте зригування не буде єдиним симптомом, що ще може спостерігатися підвищення температури, озноб, діарея, неспокій або ж млявість.

Органічні причини

Інфекційне або вірусне захворювання

У новонароджених імунна система слабка, тому вони з легкістю можуть підхопити інфекцію або вірус.

Патологія нервової системи

Для такої патології характерні постійні, рясні зригування у вигляді фонтану, що не мають зв'язку з прийомом їжі. Грудничок малоактивний, загальмований, слабкий, втрачає у вазі.

Патологія травного тракту

Може вражатися як стравохід, так і шлунок. Але результат буде один – новонароджений багато зригує після і навіть під час їжі.

Всі органічні зригування обов'язково повинні лікувати педіатри. Але ось попередити або знизити частоту виникнення молодим мамам можна і самостійно.

Цікаве відео:

Як уникнути функціонального зригування

Під час годування стежити, щоб малюк щільно обхоплював сосок, тоді повітря не буде заглатываться.

  • Після годування бажано потримати дитину у вертикальному положенні 10-15 хвилин. Можна ніжно гладити або плескати по спинці.
  • Не сповивати туго після їжі.
  • При штучному вигодовуванні використовувати суміші, що запобігають зригування.
  • Після годування не торсати і не заколисувати дитини.
  • Стежити за тим, щоб малюк довго не смоктав груди, так можна уникнути перегодовування.

Таким чином, зригування – це природний процес у кожної новонародженої дитини. І якщо дотримуватися всі ці нескладні правила, то будь-яка мама може впоратися з ним самостійно.

Схожі статті: