Чому новонароджений здригається уві сні і смикається вночі

Чому новонароджений здригається уві сні і смикається вночі Зміст:
 • Основні причини здригування уві сні
 • Як захистити спокійний сон новонародженого
 • Коли звернутися до лікаря
Після народження маленького чоловічка у жінки з'являється багато турбот, хвилювань, у тому числі з приводу здоров'я малюка. Ще складно зрозуміти, які реакції дитини — норма, а на які потрібно звернути особливу увагу. Наприклад, різкі рухи дитини уві сні – чи це нормально? Давайте розбиратися.

Чому новонароджений здригається уві сні? Взагалі, всі немовлята спочатку здригаються вві сні – це факт. В основному це пов'язано з розвитком і перебудовою маленького організму. Адже зовсім нещодавно йому було тепло, ситно, затишно в маминому животику. Десь зверху билося мамине серце, від цього було спокійно і безтурботно. А тепер він вийшов в чужий, незнайомий світ, де все по-іншому, а мама не завжди поруч з ним. Як же йому не здригатися? Під час сну маля, як будь-який інший чоловік, найбільш беззахисний, що може бути підставою для занепокоєння і здригувань.

Основні причини здригування уві сні

Причин, через які немовля здригається уві сні, досить багато. В цілому, вони не повинні викликати побоювання батьків.

Гази і коліки

тільки що народженого чоловічка організм ще недостатньо пристосований до нового способу харчування, у нього дуже нерозвинені м'язи тіла і, насамперед, кишечника. Коли малюк їсть, то мимоволі заковтує повітря разом з молоком. Повітря потрапляє в шлунок, потім у кишечник, здавлюючи їх незміцнілі стінки, що викликає сильний гострий біль.

Дитина реагує на неї витягуванням тельця, поджиманием ніжок, плачем, дерганием. З часом травна система малюка адаптується до харчування, газів і кольок стає все менше, і здригання припиняються.

Чому новонароджений здригається уві сні і смикається вночі

Втому

Здавалося б, як немовля може втомитися, тим більше, що більшу частину часу вона лежить в ліжечку. Але не варто забувати про те кількості нової інформації, яку отримує немовля в цей період. Тут все для нього нове, незнайоме, до всього треба звикнути і звикнути.

Крім того, всі родичі і знайомі поспішають подивитися на крихту, помацати його, потримати на ручках, усміхатися, щось пробелькотіти, потарахтеть брязкальцями, приміряти нові одежинки. Не даремно вважається правильним перші сорок днів дитини нікому не показувати, адже стільки нових облич – це такий стрес для новонародженого, що волею-неволею він починає здригатися уві сні.

З цієї причини перед сном не варто перезбуджувати малечу іграми і агуканием, доводити до перевтоми. Краще дайте йому час відпочити від денних праць, щоб він міг заспокоїтися і безтурботно заснути. Якщо постійно торсати, не давати йому час на відпочинок, новонароджений буде постійно здригатися уві сні, схлипувати і смикатися.

Сни

Так, малюкам теж сняться сни. За останніми науковими даними, діти можуть бачити сни ще до народження, в утробі матері. Правда, сон дитини має свої особливості: перехід від фази швидкого сну до глибокої фазі відбувається дуже часто, під час цього переходу малюк може здригатися. До того ж, сон дітей дуже неглибокий, весь час переривається, саме тому будь-який шум так легко їх будить.

Чому новонароджений здригається уві сні і смикається вночі Маленькій дитині теж сняться сни, які можуть стати причиною здригувань

Під час засипання дитина може відчувати так званий гіпнагогічний переляк, коли йому здається, що він провалюється в глибоку яму (до речі, наші бабусі і дідусі вважали, що так дитина росте). Такий «провал» теж провокує здригання.

Ріжуться зубки

У старших хлопців під час прорізування перших зубів, як правило, з'являються хворобливі відчуття, які під час сну можуть завдавати маляті страждання, викликати здригання і тремтіння.

Сечовипускання і дефекація

Це серйозна робота для новонародженого, під час якої він здригається, смикається і тремтить.

Радимо почитати:Чому новонароджений здригається уві сні і смикається вночіСкільки спить новонароджена дитина?

Шум

Гучні звуки можуть налякати, розбудити крихту. Це не означає, що потрібно створювати для нього повну тишу. Є звуки, до яких малюк звик — шерехи, робота пральної машинки, тихі, приглушені голоси батьків, потік води і т. д. Але трапляється, що з вулиці доносяться різкі сигнальні звуки, або щось впало й загриміло. Все це незвичне і нове для дитини, і тому змушує його сильно здригатися. Навіть коли минув деякий час, і, здавалося б, дитина вже повинен забути переляк, він може здригатися в тиші з вини розбурханої нервової системи.

Ручки

Діти спочатку самі себе будять ручками, здригаючись від цього. Це відбувається тому, що вони ще не вміють керувати своїми кінцівками, які живуть немов своїм життям.

Як захистити спокійний сон новонародженого

 1. Якщо дитина смикається уві сні, немає причини відразу лякатися й викликати лікаря. Малюка потрібно обережно погладити, обійняти, укрити або взяти на ручки, тихенько ласкаво поговорити з ним, заспівати колискову пісеньку.
 2. Іноді дитині допомагає, якщо його кладуть спати на животик. У такому положенні малюк не будить себе ручками, сон стає більш спокійним.
 3. Добре сплять немовлята, коли їх перед сном сповивають. В пелюшках немовля відчуває себе більш захищеним. У продажу є европеленки на блискавці, наприклад, RELAX-SON. Ці пелюшки з натуральних тканин не утрудняють рухів малюка, захищають від перепадів температури і не дають дряпати себе ручками.
 4. Покращує сон і загальний стан дитини застосування спеціального апарату Вітафон, за допомогою якого здійснюється фонирование кишечника, що зміцнює м'язи і зменшує утворення газів.

Коли звернутися до лікаря

Зазвичай здригування немовляти проходять без втручання фахівця, дитина просто переростає їх. Але поспостерігати за малюком потрібно. Консультація фахівця необхідна, якщо новонароджений:

 • здригається довго і ритмічно, тремтить;
 • прокидається за ніч 8-10 разів;
 • плаче під час сну, а також після пробудження;
 • у нього з'являються судоми, порушується нервова система і рефлекси;
 • спостерігаються часті, рясні зригування (у тому числі фонтаном).

Всі ці симптоми можуть говорити про наявність різних захворювань. Але найчастіше виявляється, що таким чином м'язи, нервова система, весь організм дитини пристосовуються до нових умов. Тому незайвим буде показати його педіатра, який може призначити консультацію у невролога.

Схожі статті: