Чому новонароджений закидає голову назад, кричить, вигинається дугою

Чому новонароджений закидає голову назад, кричить, вигинається дугою Зміст:
 • Не варто турбуватися
 • Варто звернути увагу
Новоспечені батьки проявляють підвищену турботу про свою дитину, особливо, якщо це первісток. Іноді цілком нормальні стану дитини можуть викликати занепокоєння. Чи Нормально це?

Одне з таких незвичайних станів – дитина вигинається назад, закидає голову. Ці ознаки характерні як для здорових дітей, так і для тих, кому потрібна медична допомога. Давайте розберемося, коли потрібно піднімати паніку, а коли ні.

Причини, за яких дитина закидає голову назад і вигинає хребет:

 • фізіологічні – це норма, медичне втручання не потрібна;
 • патологічні – відхилення від норми, важливо звернутися до лікаря.

Не варто турбуватися

За 9 місяців внутрішньоутробного розвитку плід звикає до тісноті і незручним, з точки зору дорослих, положенням тіла. Спати чи довго лежати на спині, розпрямляти руки і ноги для новонароджених незвично, тому перші 3-4 місяці діти звикають до нових положень тіла і часто уві сні приймають вигадливі пози, в тому числі і закидають голову.

Чому новонароджений закидає голову назад, кричить, вигинається дугою Новонароджена дитина під час сну може займати самі химерні пози

Для новонародженої дитини нормою є помірно підвищений тонус м'язів (фізіологічний) після народження. Масаж допоможе немовляті зняти напругу і краще спати.

Вираз почуттів. Новонароджений не вміє проявляти свої емоції і відчуття. Єдиний спосіб показати своє невдоволення, біль або страх – це плач, який може варіюватися від швидкоплинних сліз до істерики, в ході якої дитина вигинає спину. Це нормально і не вимагає лікування.

Чому новонароджений закидає голову назад, кричить, вигинається дугою

Варто звернути увагу

Незважаючи на фізіологічний тонус, дитина може відчувати гіпертонус м'язів. При цьому закидання голови є одним із симптомів. Однією з причин гіпертонусу може бути незрілість нервової системи, яка трапляється у недоношених малюків, а також у доношених, якщо під час вагітності мати мала значний стрес або хвороби.

Радимо почитати:Чому новонароджений закидає голову назад, кричить, вигинається дугоюТремтіння підборіддя у новонароджених

Що повинно насторожити, коли дитина закидає голівку і/або вигинається назад:

 • занепокоєння, дитина часто плаче, погано або мало спить, відмовляється від годування;
 • під час сну або неспання ручки і ніжки напружені, зігнуті і притиснуті до живота, розводити їх доводиться з силою, при цьому дитина повертає кінцівки в зворотне зігнуте положення;
 • неприродне положення тіла – перекошене, тіло постійно зігнута в одну сторону або вигинається дугою, ручка або ніжка нефизиологически вивертаються.

Будь-який з цих симптомів свідчить про порушення роботи центральної нервової системи. Навіть якщо плід розвивався без патологій, під час пологів або в післяродовий період (30 днів від народження) місячна дитина може отримати травми і патології, небезпечні для здоров'я. Найпоширеніша – дитячий церебральний параліч, причини якого криються в гіпоксії мозку дитини. Гіпоксія розвивається не тільки в період вагітності, але і під час пологів, і в ранній післяродовий період. Один з симптомів ДЦП – гіпертонус. Важливо пам'ятати, що своєчасно розпочате лікування – один з важливих принципів лікування хвороби.

Чому новонароджений закидає голову назад, кричить, вигинається дугою Нейросонографія – надійний і безпечний метод діагностики внутрічерепної гіпертензії у млпденцев

Друга причина, чому потрібно турбуватися, коли малюк вигинає спину, – підвищений внутрішньочерепний тиск. Це серйозна патологія, при якій вигинання дугою тіла – один з характерних симптомів. Ще симптоми, що свідчать про підвищеному внутрішньочерепному тиску:

 • тремтіння зіниці, косоокість, виходження очних яблук з орбіт;
 • судоми, тремтіння підборіддя;
 • раніше не відзначалася зміна форми голови – несиметричное збільшення в одній з потиличних частин, спучування в області тім'ячка;
 • зміна поведінки – дитина вередлива, кричить, погано спить і їсть.

При виявленні перелічених симптомів потрібно негайно звертатися до педіатра. Подібні стани вимагають ретельної діагностики і лікування.

Схожі статті: