Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром

Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром Зміст:
 • Нормально, що дитина відригує
 • То блювота, то зригування
 • Причини зригування
 • Патологічні зригування
 • Як допомогти дитині

Більшість сімей, у яких з'являється немовля, стикається з проблемою зригування. Таке явище лякає батьків, оскільки дуже схоже на блювоту. Однак часто зригування не пов'язане з патологічними процесами і цілком допустимо в дитячому віці. Чому новонароджений зригує? Чи можна йому допомогти? Давайте обговоримо.

Нормально, що дитина зригує?

Так, нічого кримінального в цьому немає, і, за винятком особливих випадків, зригування вважається фізіологічним процесом. Більше 70% дітей стикаються з подібним явищем у віці до півроку.

Зригування являють собою викид невеликих порцій неперетравленої або полупереваренной їжі (найчастіше це мамине молочко) зі шлунку. Якщо малюк при цьому не примхливий, посміхається і добре набирає у вазі, можна не переживати надмірно. Але коли немовля при цьому веде себе неспокійно, втрачає з часом у вазі, відригує постійно, фонтаном, обов'язково і як можна швидше зверніться до лікаря. Трохи пізніше ми обговоримо, чому таке трапляється.

То блювота, то зригування

Кожній мамі потрібно вміти відрізняти ці два стани, тому що від того, з чим ми зіткнулися, будуть залежати подальші наші дії.

Зригування
 1. Вміст випливає легко, без скорочення м'язів живота, в невеликому обсязі.
 2. Не частіше 2 разів на день.
 3. Зазвичай відбувається відразу після їжі або при зміні положення.
 4. Вміст рідке або злегка створоженное, без різких запахів.
 5. Малюк добре себе почуває.
 6. Фізіологічний процес.
Блювання
 1. Рясний обсяг виділених мас, що супроводжується спазмами; передує блювоті блідість шкіри, нудота, слиновиділення.
 2. Напади блювоти можуть повторюватися один за іншим.
 3. Відбуваються незалежно від прийому їжі.
 4. Вміст нерідко пофарбовано жовтим кольором (домішки жовчі і шлунковий сік).
 5. Дитина вередує, йому погано.
 6. Патологічний процес, який вказує на отруєння або розвиток деяких захворювань.

Як бачимо, блювота — явище, що приносить з собою спазми і біль, дитина ніколи не буде в такому стані веселим, у той час як на зригування він може ніяк не реагувати.

Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром На відміну від блювання, зригування не доставляє незручності дитині

Причини зригування

Травна система новонародженої дитини знаходиться в стадії формування, і це основний фактор того, що дитина часто зригує. Ось деякі причини, з-за яких відбувається подібне явище:

 1. Переїдання. Як казав один Вінні-Пуха, Розумний Кролик: «Все тому, що хтось занадто багато їсть». Ні для кого не секрет, що смоктання маминих грудей дає дитині відчуття захищеності і любові. Цей стан настільки комфортно, що навіть наївшись, малюк не хоче відриватися від грудей. Із-за такої «прихильності» дитина може випити зайве. Але шлунок знає свої норми, і захисною реакцією стає зригування. У діток, які перебувають на штучному вигодовуванні, може спостерігатися схожа картина з тієї причини, що стандартної дози з пляшечки виявляється багато.
 2. Повітря і харчування. Нерідко під час годування з їжею потрапляють бульбашки повітря. Це відбувається із-за неправильного прикладання до грудей, незручного положення дитини під час прийому їжі. Якщо годівля відбувається з пляшечки, можливо, отвір у сосці занадто велика, і молоко (суміш) витікає під великим напором.
 3. Метеоризм. Дитина отримує грудне молоко, разом з ним вживає речовини з тих продуктів, які мама з'їла напередодні. І якщо серед продуктів були бобові, капуста, свіжі яблука, чорний хліб, цілком можливо підвищене газоутворення, що викликає крім спазмів, збільшення внутрішньочеревного тиску. Як наслідок, дитина може відригнути.
 4. Слабкі м'язи сфінктера. Вони будуть формуватися ще протягом 6-ти перших місяців життя. А поки ненатренированная м'яз «пропускає» вміст, що надійшло в шлунок, назад.
 5. Перезбудження. Ця причина хоч і рідко призводить до зригування, але має право на існування.
 6. Прорізування зубів. Таким чином організм позбавляється від надлишкової слини.
Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром З-за великого отвори в соску дитина може заковтувати повітря під час їжі

Патологічні зригування

Якщо місячна дитина відригує часто, рясно, при цьому втрачає масу тіла, обов'язково покажіть дитину лікарю. Такі симптоми можуть свідчити про розвиток серйозного захворювання.

 1. Патологія органів травлення. Наприклад, така аномалія, як пілоростеноз, проявляється вже на перших тижнях життя. При ній дитина відригує сирком, знижується маса тіла, калові формування відсутні навіть після клізми. Якщо вчасно не зробити операцію, малюк може загинути.
 2. Патологія центральної нервової системи. Виникає при складних пологах, гіпоксії плода, недорозвиненні ЦНС у недоношених дітей. У таких випадках дитина сильно відригує, буквально фонтаном, неспокійно спить, головка може запрокидываться тому. Вміст являє собою непереваренное молоко або суміш.
 3. Лактозна непереносимість. Дитина може багато зригувати через непереносимість молочного білка, лактози. У деяких людей з народження відсутній фермент лактаза, який бере участь у перетравлюванні молока. У такому випадку дитину переводять на безлактозную суміш і, на жаль, грудне молоко йому стає протипоказано.
 4. Інфекційне захворювання. Сюди можна віднести харчові отруєння, менінгіт та ін Частим супутнім симптомом є висока температура, бліді або жовті покриви шкіри. Зригування зі слизом вказує, що інфекція локалізується в шлунково-кишковому тракті, або виною всьому дисбактеріоз.
 5. Ниркова недостатність. Іноді зригування після їжі можуть бути не тільки внаслідок переїдання, але і з-за проблем з нирками.
Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром При лактозною непереносимості молоко слід виключити з раціону дитини

У всіх цих випадках дитині потрібна невідкладна медична допомога, оскільки всі перераховані захворювання досить серйозні. Підіб'ємо підсумок. За медичною допомогою звертаються в таких ситуаціях:

 • зригування «фонтаном» часті, більше двох разів на добу;
 • малюк відмовляється їсти, мало або занадто багато пісяє, млявий, температура тіла знижена (ознаки зневоднення);
 • дуже висока температура, вага набирається слабо або не набирається взагалі;
 • евакуйоване вміст схоже на скисле молоко далеко не білого кольору, з неприємним різким запахом.
Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром

Отже, зригування жовтого кольору, фонтаном, підкажуть, що стан схоже на блювоту з домішками жовчі. Сирні свідчать про те, що процес перетравлення почався, але в травній системі є певні збої. Якщо такі симптоми виникають періодично, а малюк бадьорий і веселий, вони не страшні. Але якщо вміст коричневого або зеленого кольору — це дуже тривожний сигнал, можлива непрохідність кишечника і треба терміново до лікаря!

А чому дитина іноді відригує через ніс? Сила поштовху і велика кількість вмісту призводять до того, що блювотні маси шукають для себе всі можливі виходи (не тільки через рот, але і через ніс).

Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром Краще всього, щоб малюк спав у положенні «на боці»

Вчимося зменшувати частоту фізіологічних зригувань

Чим можна допомогти дитині, не чекаючи 6 місяців, коли саме стан нормалізується? Існує кілька нескладних прийомів:

Радимо почитати:Чому новонароджений відригує часто і багато, фонтаном, сиром Часте зригування у грудних дітей
 1. Після годування завжди виділяйте час, щоб поносити малюка вертикально до тих пір, поки не почуєте відрижку. Це займе до 10 хвилин.
 2. Під час їжі слідкуйте, щоб малюк правильно захоплював груди (сосок з навколишнім його ореолом). При штучному вигодовуванні отвір у сосці повинен відповідати віку малюка, тобто для немовлят підійде соска з маленьким отвором. Крім того, існують спеціальні антиколікові пляшечки, запобігають попадання повітря в шлунок.
 3. Скільки тримати дитину біля грудей? Нехай це буде частіше за часом, але поекспериментуйте забирати груди трохи раніше звичайного. Коли діти наїдаються, вони вже не так інтенсивно смокчуть, часто починають засипати в грудях.
 4. Слідкуйте за чистотою носика. Утруднене носове дихання призводить до того, що під час годування малюк заковтує повітря.
 5. Не годуйте під час сильного плачу.
 6. Заходи безпеки: укладаючи дитину спати, покладіть його на бік і зафіксуйте положення валиками.
 7. Утримайтеся від активних ігор після годування. Не треба підкидати малюка і, тим більше, робити зарядку.

Важливо! Тільки що поевшего малюка не залишають без нагляду лежати на спині. Існує ризик того, що дитина може захлинутися блювотними масами.

Турботи про маленьких дітей завжди супроводжуються тривогою за їх життя і здоров'я. І такий страх цілком припустимо, адже він спонукає нас, батьків, вчасно реагувати на тривожні сигнали і допомагати своїм дітям. Тільки не допускайте надмірних хвилювань, оскільки майже кожна дитина в період новонародженості відригує, але це ніяк не впливає на його розвиток і здоров'я.

Схожі статті: