Чому новонароджений відригує часто і багато, як допомогти дитині

Чому новонароджений відригує часто і багато, як допомогти дитині Зміст:
 • Зригування і блювота — велика різниця
 • Причини зригування
 • Як визначити: норма чи патологія
 • Зригування як тривожний симптом
 • Як зменшити частоту зригувань

Зригування являє собою пасивний занедбаність певної кількості їжі, що потрапляє зі шлунка в ротову порожнину незабаром після її прийому. Якщо місячна дитина часто відригує, це викликає тривогу і масу питань у дбайливих батьків. Іноді подібний стан може вказувати на розвиток хвороби. Як же зрозуміти, чи дійсно все погано, або у вас звичайне явище, притаманне кожному новонародженому?

Зригування і блювота — велика різниця

У відмінності цих двох процесів необхідно розбиратися, щоб не панікувати завчасно.

Зригування з'являється майже відразу після годування. Молоко схоже на початковий зразок, воно біле, не створоженное, майже не має запаху. При блювоті ж присутні творожистие виділення з кислим «ароматом». Зригування не доставляє дитині особливого дискомфорту, на відміну від блювоти.

Чому новонароджений відригує часто і багато, як допомогти дитині Переїдання — одна з причин зригування

Якщо по всьому зрозуміло, що дитина відригує, а не рве, особливих приводів для занепокоєння немає. І все ж цікаво, чому трапляється така неприємність.

Причини зригування

 • Дитина переїдає. На жаль, бувають випадки, коли годування «на вимогу» призводить до таких результатів. Малюк захоплюється ссанням смачного маминого молочка і випиває зайве. Або ж, в силу індивідуальних особливостей, для його шлунку занадто багато стандартної дози суміші з пляшечки при штучному вигодовуванні.
 • Недорозвинений кардіальний сфінктер. Він служить роздільником стравоходу і шлунку і, скорочуючись, не дає надійшла їжі зворотного ходу. Так от, до 6-го місяця життя новонародженого він ще буде формуватися.
 • Газоутворення і як наслідок, кишкові коліки. З цим явищем стикаються абсолютно всі діти, коли при годуванні в шлунково-кишковий тракт потрапляють повітряні бульбашки. Вони чинять тиск на стінки шлунка та кишечника, в результаті чого дитина зригує.
 • Перезбудження. У віці 1 місяця «евакуація вмісту» відбувається у «вразливих» дітей, які легко збуджуються. Така причина зустрічається досить рідко і до 3 місяцю зазвичай проходить.

Як визначити: норма чи патологія?

Все-таки, навіть знаючи, що дитина відригує за цілком фізіологічних причин, які не приносять йому особливо неприємних відчуттів, батьки турбуються, коли процес повторюється часто, кілька разів на день. І потім, деякі діти зригують багато, буквально випромінюють! Що робити? СПОСТЕРІГАЄМО ЗА НАДБАВКОЮ У ВАЗІ.

Чому новонароджений відригує часто і багато, як допомогти дитині Коли малюк добре поправляється, причин для хвилювання немає

Якщо малюк набирає вагу відповідно до свого віку, він добре спить, перебуває в прекрасному настрої, немає приводів для занепокоєння. Зригування у цьому випадку пов'язано виключно з фізіологічними віковими особливостями. Все, що може зробити мама в такому разі, це намагатися не перегодовувати дитину. Наприклад, можна спробувати забрати груди раніше, ніж зазвичай. Або приготувати суміші для штучника на кілька мілілітрів менше.

Якщо ж дитина втрачає у вазі і часто відригує, це сигнал, що показує, що потрібно звернутися за допомогою до фахівця. На що він може вказувати?

Чому новонароджений відригує часто і багато, як допомогти дитині

Зригування як тривожний симптом

Подібне тривалий стан, поряд із втратою ваги, може свідчити про такі проблеми:

Радимо почитати:Чому новонароджений відригує часто і багато, як допомогти дитині Чому грудної дитина відригує фонтаном?
 1. Лактозна непереносимість. Вона пов'язана з відсутністю в шлунку людини спеціального ферменту лактази, який допомагає перетравлювати молоко, вірніше, розщеплює молочний білок під назвою лактоза. Якщо ферменту виробляється мало або він взагалі відсутній, карапуз просто не здатний засвоїти молоко, навіть якщо воно материнське. У таких випадках новонародженого переводять на безлактозную суміш.
 2. Органи травлення розвиваються неправильно. Такі аномалії зазвичай пов'язані з зменшеним або збільшеним розміром органів, що беруть участь в травленні, особливим, нестандартним їх розташуванням і з багатьом іншим. Причина встановлюється лікарем після відповідного обстеження.
 3. Інфекційна хвороба. Шлунок немовляти, особливо перших 2 місяців, найбільш уразливий, тому багато інфекційні захворювання супроводжуються зригуванням. Поміряйте температуру і слідкуйте за кольором вихідного вмісту. Жовтий відтінок може давати домішка жовчі. А якщо молоко стає зеленого кольору, це привід для негайного звернення до лікаря швидкої допомоги, так як може вказувати на непрохідність кишечника.

Як зменшити частоту зригувань

Чому виникає таке питання, якщо зрозуміло, що мова йде про нормальному фізіологічному процесі? Тому що, як не крути, приємних відчуттів, м'яко кажучи, в цьому мало.

Перше, що потрібно розуміти, остаточно часті зригування пройдуть до 6-ти місяців, коли дитина навчиться самостійно сидіти. Кардинальних заходів або диво-ліків не існує.

Чому новонароджений відригує часто і багато, як допомогти дитині Тримати малюка «стовпчиком» потрібно для відходження бульбашок повітря

Як варіант, можете подавати дитині чай з фенхелем або препарати на основі симетикона (наприклад, еспумізан). Вони нешкідливі і покликані боротися з газоутворенням. Таким чином зменшується тиск на стінки шлунка.

Ось ще кілька прийомів:

 • Потримайте крихітку «стовпчиком» після годування. Такий старий, перевірений часом метод сприяє відходженню захопленого повітря.
 • Зменшити споживаний об'єм їжі. Як правильно розрахувати скорочення обсягу, підкаже педіатр.
 • Сповивання заспокоює нервову систему дитини, а значить, зменшується тиск на шлункові стінки. Слід пам'ятати, що ніжки залишають вільними щоб уникнути дисплазії кульшового суглоба.
 • Робіть дитині гімнастику і масаж, досить гуляйте на свіжому повітрі, купайте його кожен день, по можливості, відвідуйте басейн. Все це позитивно позначається на роботі травного тракту.

Щоб уникнути зригування у сні, укладіть немовля на спину під кутом 30 градусів (голова вгорі, внизу ніжки). Головку нахиліть набік. В такому положенні, навіть якщо трапиться відрижка, він не захлинеться. Не рекомендується використовувати під час сну подушки або класти дитину на животик. Це може призвести до синдрому раптової дитячої смерті.

Ми дізналися, чому новонароджений може зригувати після годувань і що можна зробити, якщо вони часті. Бережіть себе і своїх дітей.

Схожі статті: