Чому новонароджений спить з відкритим ротом і що з цим робити

Чому новонароджений спить з відкритим ротом і що з цим робити Зміст:
  • Сон немовляти: який він
  • Перші дії батьків
  • Чому відкритий рот і як цього уникнути
  • чи варто Так турбуватися

Кожен люблячий і турботливий батько прагне забезпечити своєму малюкові комфортні та безпечні умови, стежить за станом здоров'я, зазначає будь-які зміни або особливості поведінки. Іноді виникають питання, про яких до появи дітей і не замислювалися. Особливо часто так трапляється в тих сім'ях, де дитина перший і довгоочікуваний. Схвильовані матусі можуть переживати за гикавки, кімнатної температури, почервоніння шкіри або розпорядку дня, долаючи питаннями дільничного педіатра. Що вже говорити про можливі порушення дихання і сну? Будь-які зміни, без сумніву, не залишаться непоміченими.

Сон немовляти: який він?

Зазвичай новонароджена дитина спить на спині. Якщо не застосовується туге сповивання, то ручки і ніжки у нього зігнуті. Повторюючи «позу ембріона», він притискає руки до щік, а підтягує ноги до живота. Лише після 6-ти місяців малюк буде здатний спати в позі повного розслаблення, розкинувши ніжки і ручки в сторони. Рот при цьому повинен бути закритий, а вдих і видих – йти через ніс.

Такий тип дихання дозволяє повітрю прогріватися і очищатися в носоглотці від пилу, легкі активніше вентилюються, а кров краще насичується киснем. Якщо малюк дихає ротом повітря в легені надходить занадто холодним, що може призвести до респіраторних захворювань. Пил і пилок рослин, потрапляє на слизові оболонки, може призводити до відчуття сухості порожнини рота, кашлю, огрубіння голосу, а в деяких випадках – до прояву алергічних реакцій.

Чому новонароджений спить з відкритим ротом і що з цим робити Поза для сну здорової новонародженої дитини

Якщо ваш малюк спить з відкритим ротом, то варто уважніше придивитися до цього явища і постаратися його усунути. Розповіді родичів про те, що їхні діти «спали так само, і нічого поганого не сталося», не повинні притупити вашу пильність. Така, здавалося б, дрібниця здатна призвести до серйозних проблем у майбутньому. Адже у малюка може розвинутися шкідлива звичка дихати ротом, що може спричинити за собою хронічну гіпоксію або анемію, а також порушення сну.

Перші дії батьків

  1. Заспокоїтися і не панікувати, якщо ви вперше помітили, що дитина спить з відкритим ротом.
  2. Тихо підійти до ліжечка і прислухатися до дихання. Якщо чути тихе сопіння, то малюк дихає носом. Значить, все в нормі.
  3. Якщо ж дитина дихає ротом і таке явище спостерігається не один раз, то краще звернутися за порадою до педіатра.
Чому новонароджений спить з відкритим ротом і що з цим робити

Чому відкритий рот і як цього уникнути?

найпростіша і часто зустрічається причина – це незручна поза для сну. Ротик дитини може відкритися, якщо голова під час відпочинку виявляється закинута. Тонус кругових м'язів рота поки ослаблений, тому щелепа може мимоволі опускатися. Досить підкласти під головку невелику подушечку. Якщо її немає, може підійти складений рушник або пелюшка байкова.

Другий варіант: у малюка ніс забитий слизом, що утруднює дихання. У такому разі вдих і видих йде через рот. Дитина зазвичай спить неспокійно, нервується, плаче. Справа в тому, що дихання ротом не властиво маленьким дітям, при закладеності носа може здаватися, ніби вони задихаються, не вміючи вчасно «переключитися» на оральний тип вдиху-видиху.

Чому новонароджений спить з відкритим ротом і що з цим робити Відкритий рот під час сну у немовляти може бути ознакою захворювання

Причини появи слизу або «корочок» в носовому проході – надмірна сухість повітря в кімнаті, забрудненість повітря в приміщенні (тютюновий дим, хімічні запахи, пил і т. д.). Провітрюйте кімнату перед сном, використовуйте зволожувач повітря в опалювальний період і надто спекотні літні дні, обов'язково стежте за гігієною носової порожнини дитини (очищайте носові проходи ватяними паличками або маленькою спринцівкою, використовуйте розчини морської солі).

Радимо почитати:Чому новонароджений спить з відкритим ротом і що з цим робити Як чистити ніс новонародженого?

Якщо закладеність носа викликана простудних або вірусним захворюванням, то необхідно звернутися до дільничного терапевта, який призначить найбільш підходящий варіант лікування. При схожих симптомах діагнози можуть бути різні: від банального ГРЗ до збільшення піднебінних мигдалин, запалення аденоїдів або хронічного риніту. Суворе дотримання порад фахівця дозволить поліпшити самопочуття, а самолікування може призвести до сумних наслідків...

З хворобою впоралися, а немовля, як і раніше, відкриває рот у сні? Цілком можливо, що із-за довгої закладеності носа дитина звикла дихати ротом. Причому проявлятися це може і під час неспання. Батькам доведеться переучувати дитину, щоб він зміг повернутися до правильного дихання. На щастя, зробити це не дуже складно. Достатньо кілька разів в день використовувати еластичний трейнер або вестибулярну платівку. Ці м'які силіконові пристосування дозволять нормалізувати м'язовий баланс приоральной області. Використовуються вони до двох годин у денний час і всю ніч.

чи варто Так турбуватися?

Уважне ставлення до власної дитини – це норма відповідального материнства. Будь-яка зміна в поведінці або стан малюка має привертати увагу батьків. Але це увагу повинно бути раціональним та розумним. Впадати в паніку від найменшої закладеності носа або відкрився у сні ротика теж не варто. Аналізуйте загальний стан дитини, порівнюйте його з зовнішніми факторами. Якщо є сумніви, звертайтесь до фахівців. І пам'ятайте, що ваші труди і старання – це запорука дитячого здоров'я!

Схожі статті: