Чому новонароджений крекче уві сні, тужиться і неспокійно спить

Чому новонароджений крекче уві сні, тужиться і неспокійно спить Зміст:
 • Чому немовлята крекчуть і пнуться?
 • Утруднення в роботі шлунково-кишкового тракту
 • Скоринки в носі
 • Поколювання волосків
 • Комфортний і здоровий сон
Мова дитини грудного віку складно зрозуміти, особливо того, хто стає батьком вперше. Новонароджений не може пояснити словами, що його турбує і з якої причини, тому він показує невдоволення іншими діями: плаче, перевертається, тужиться або крекче. Така поведінка не залишається без уваги дорослих. Матуся намагається зрозуміти і дати своїй дитині те, чого він хоче, або позбавити його від того, що йому заважає. Спробуємо розібратися, чому новонароджений крекче.

Чому немовлята крекчуть і пнуться?

Найчастіше немовлята крекчуть, тужаться і видають дивні звуки в момент дефекації. Це вважається нормою, так як пряма кишка не до кінця сформована, а стілець ще занадто м'який, щоб надавати належне тиск. Тільки стежте, щоб не було таких супутніх симптомів, як плач, підвищена температура тіла, судоми, виділення з кров'ю і слизом. Малюки можуть видавати кряхтящие звуки і в інших ситуаціях, наприклад, якщо їх турбують:

 • коліки;
 • запори;
 • частинки заглатываемого повітря в шлунку;
 • скоринки в носі;
 • поколювання лануго (волосків на тілі);
 • духота і висока температура повітря в приміщенні;
 • проблеми неврологічного характеру.

Нижче описується, як розпізнати існуючу проблему, і які способи її рішення можна застосовувати за рекомендаціями педіатрів.

Утруднення в роботі шлунково-кишкового тракту

Одна з причин, чому новонароджений крекче і тужиться, – заковтування повітря під час прийому їжі. Додатковими симптомами в даній ситуації будуть зригування і похрюкивания. Після годування слід 10-20 хвилин тримати немовля стовпчиком, щоб повітря не затримувався в шлунку. Укладати нещодавно поевшего немовляти краще набік, а не на спину, щоб уникнути захлебывания срыгиваемым молоком. Також спробуйте вибрати максимально зручну позу для годування груддю, яка сприятиме меншому попаданню повітря в шлунок дитини.

Чому новонароджений крекче уві сні, тужиться і неспокійно спить Дитина під час годування часто заковтує повітря. Ви це зрозумієте, т. к., крім кряхтения, в більшості випадків ще спостерігається і зригування малюка

Більшість батьків стикаються з проблемою кольок. Ці переймоподібні болі в животі грудного дитини можуть виникати з двох тижнів після народження і тривати до трьох-чотирьох місяців, а у деяких проходять ближче до 1 року життя. Недуга супроводжується деякими ознаками:

Радимо почитати:Чому новонароджений крекче уві сні, тужиться і неспокійно спитьЧому новонароджений часто чхає?
 • відрижка;
 • метеоризм;
 • притиснення, сучение ніжками;
 • крик, плач;
 • поганий апетит;
 • ненормальний колір і консистенція стільця;
 • дитина постійно відригує, може спостерігатися блювання;
 • дитина неспокійно спить, крекче і пхикає уві сні;
 • іноді відбувається втрата ваги або поганий його набір.

Хоч у багатьох діток коліки проявляються як фізіологічний стан через нерозвиненого кишечника, не варто без уваги залишати проблему. Якщо ви годуєте грудьми, намагайтеся якомога менше вживати газоутворюючих продуктів (бобових, капусти, газованих напоїв тощо), хімікатів, копченої, смаженої та консервованої їжі. Якщо малюк на штучному вигодовуванні, підберіть іншу суміш. Використовуйте відвари та чаї, поліпшують травлення. Можливо, подібні заходи полегшать чаду муки.

В нормі місячна дитина спорожняє кишечник 2 рази в день і більше. Коли це відбувається раз на кілька днів, з напруженням і плачем, можна говорити про запорі. Кал при цьому буде твердим. Причиною затримки стільця можуть бути патології органів травлення, неправильно підібрана суміш або неправильний раціон годуючої мами.

Чому новонароджений крекче уві сні, тужиться і неспокійно спить Якщо дитина поводиться неспокійно, а дефекація відбувається з напруженням, кряхтением і плачем, при цьому кал набагато твердіше норми, то можна говорити про запорі. На цю проблему не варто закривати очі, адже вона може бути не такою простою, як здалося спочатку

Необхідно обстежитися у спеціаліста та виконувати його рекомендації. Зазвичай застосовують гліцеринові свічки або клизмочки. Постійно давати проносні і робити клізми не можна, інакше в подальшому кишечнику буде складно адаптуватися до випорожнення без допомоги препаратів і допоміжних засобів.

Як запобігти проблеми з травленням

Як вже говорилося вище, необхідно спостерігати за тим, щоб дитина заковтував якомога менше повітря (правильна поза, вертикальне положення після годування). Адже саме потрапив у шлунок, а потім і в кишечник, повітря викликає дискомфорт і посилює коліки.

Для профілактики кольок і запорів дотримуйтесь правильний режим харчування, давайте дитині воду, не вводите прикорм раніше покладеного терміну. Дуже важливо виконувати з малюком гімнастику і масаж, наприклад, погладжувати область навколо пупка за годинниковою стрілкою. Корисно викладати немовля на животик (тільки не після їжі). Це не тільки покращує роботу кишечника і зменшує скупчення газів, але і сприяє зміцненню черевних м'язів.

За призначенням лікаря давайте малюкові препарати з лактулозою для поліпшення мікрофлори слизової стінки кишечника і нормалізації стільця. Звертайте увагу на поведінку свого малюка. Якщо новонароджений крекче, червоніє, пхикає під час дефекації, з'ясуйте проблему і проконсультуйтеся з педіатром.

Скоринки в носі

Скупчення засохлою слизу в носі відбувається у кожного. Але старші діти і дорослі самі без проблем позбавляються від цих скупчень, сякаючись і періодично промиваючи свої носові ходи. А ось новонароджені не можуть почистити собі носик, тому не потрібно забувати робити це кожен день. Для проведення процедури беруть ватний джгутик, змочують його в 0,9% фізіологічному розчині, обережно просовують у носовий прохід і роблять обертальний рух.

Чому новонароджений крекче уві сні, тужиться і неспокійно спить Однією з причин неспокою малюка, яке проявляється сопінням і кряхтеним, можуть бути скоринки в носі. Від них можна позбутися за допомогою ватного джгутика або палички, змоченої в стерильному олії

Для кожної ніздрі застосовується чиста ватка. Змочувати джгутик можна в маслі, особливо коли скоринки вже насилу відшаровуються. Якщо носик весь час сухою, зверніть увагу на вологість і температуру повітря в кімнаті.

Поколювання волосків

Багато немовлята з'являються на світ покритими лануго – тоненькими світлими волосками, що покривають спину, плечі й інші ділянки тіла. З часом лануго скочується і відпадає. Але якщо дитина відчуває сильний дискомфорт, допоможіть йому: купайте у відварах трав, що заспокоюють шкіру, зволожуйте шкірні покриви спеціальним маслом або молочком, надягайте приємне до тіла бавовняну одяг. Часта зміна поз з одного боку на інший, на спину і на живіт сприяє більш швидкому скочування ембріонального гармата.

Чому новонароджений крекче уві сні, тужиться і неспокійно спить

Комфортний і здоровий сон

Малюки крекчуть не тільки під час неспання, але й уві сні. Можливо, новонародженому некомфортно (душно, мокро, холодно, важко дихати носиком). Перевірте температуру повітря (норма – 18 - 220С) і вологість у кімнаті (50 - 70%). Кожен день робіть вологе прибирання. При занадто сухому повітрі використовуйте зволожувач, зараз легко знайти в магазині. Перед сном завжди провітрюйте кімнату, в якій спить дитина. Якщо батареї гріють занадто сильно, їх потрібно прикрутити (це правило відноситься до тих, у кого сучасні батареї). Важливо і те, як одягнений дитина вночі. Якщо він спітнілий, значить, одягайте його легше, і навпаки. Слідкуйте за сухістю пелюшок.

Крім кряхтения, може спостерігатися плач, крик та інші ознаки. Коли малюк не першу ніч неспокійно спить і навіть кричить, це може говорити про хворобливому животику або інших більш серйозні проблеми. Краще звернутися до лікаря і з'ясувати, що ж так турбує ваше чадо.

Часто малюки вимовляють дивні звуки (кректання, сопіння, рохкання), у віці до 2 - 3 місяців це нормально і рідко свідчить про якісь патології. Одне з головних завдань мами – розповісти про таке поведінці педіатра і невролога. У разі виявлення проблем з боку нервової системи не затягуйте з лікуванням.

Схожі статті: