Чому новонароджений гикає після годування і як допомогти дитині

Чому новонароджений гикає після годування і як допомогти дитині Зміст:
  • Чому гикавка з'являється після годування
  • Що можна зробити
  • Небезпечна гикавка

Новонароджений малюк тільки що добре поїв і, здається, дуже задоволений. Його вже хилить до сну, як раптом знову починається вона, гикавка. Звідки вона береться? Чому дитина гикає після годування? Як йому допомогти? На всі ці питання ми відповімо по порядку.

Чому гикавка з'являється після годування?

Звернемо увагу на три основні причини такого стану:

  1. Коли в шлунок потрапляє з їжею повітря.
  2. Жадібність дитини, що виявляється в переїданні.
  3. Метеоризм у новонародженої дитини.

Повітря

Розслідуючи справжнє походження раптового виникнення гикавки, придивіться, як дитина їсть. При грудному вигодовуванні поспостерігайте, чи правильно дитина захоплює сосок, щільно він прилягає до рота. Якщо ні, швидше за все, з молоком в шлунок потрапляють повітряні бульбашки.

Така ж ситуація спостерігається у дітей на штучному вигодовуванні, коли отвір у сосці занадто велике. Заковтування повітря — основна причина, по якій немовляті гикається після кожного годування.

Чому новонароджений гикає після годування і як допомогти дитині Потрапляння повітря при годуванні і переїдання викликають гикавку

Переїдання

Ще одна поширена проблема. Шлунок у немовлят маленький, і коли «жаднюга» випиває більше, ніж необхідно, це призводить до розтягування його стінок і тиску на діафрагму, в результаті чого відбуваються часті зригування, починається гикавка.

Кишкові коліки

Таке явище, як надлишкове скупчення газів, що характерно практично для кожного немовляти до 3 місяців. А оскільки травна система ще не в змозі працювати на всі 100%, малюк не тільки гикає при кольках, але ще й плаче. Тому допомогти йому в цьому випадку просто необхідно.

Чому новонароджений гикає після годування і як допомогти дитині

Що можна зробити?

  1. Якщо причина в заковтуванні повітря, після їжі поносіть крихітку «стовпчиком» деякий час. Повітря вийде у вигляді відрижки, і він перестане гикати. Можливо, варто пошукати більш зручну позу для годування, щоб дитина захоплював сосок правильно, разом з ореолом навколо нього. Що стосується искусственников, у яких годівля відбувається через пляшечку, спробуйте змінити соску на ту, у якій отвір менше. Деякі виробники, наприклад, фірма AVENT, випускають пляшечки, мають антиколиковый клапан. Він дає можливість повітрю залишатися в самій ємності, а не в шлунку.
  2. При переїданні спробуйте скоротити час годування у тих, хто харчується материнським молоком, забираючи груди. Искусственникам можна приготувати трохи менше суміші за об'ємом (наскільки менше, підкаже педіатр). Годуйте не по годинах, а на вимогу.
  3. Якщо новонароджений гикає з-за кишкових коліків, постарайтеся зменшити їх інтенсивність, а також частоту. Коли в якості їжі використовується грудне молоко, мамі слід дотримуватися певної дієти, а саме, не є копчене, смажене, жирне; обмежити або веременно виключити з раціону капусту, виноград, абрикоси, цибуля — все те, що може викликати бродіння.
Чому новонароджений гикає після годування і як допомогти дитині Мамам, які годують груддю, важливо стежити за своїм харчуванням, щоб уникнути кольок у малюка

Мамам, вскармливающим искусственников, потрібно серйозно підійти до вибору дитячої суміші. Якщо вона не викликає проблем, не експериментуйте з іншими. І навпаки, коли суміш не підходить, спробуйте інший варіант, можливо, з біфідобактеріями.

У разі, коли коліки все ж почалися, помасажуйте живіт, прикладіть до нього теплу пелюшку. Дайте малюкові лікарський препарат на основі симетикона (Еспумізан, Инфакол) або кропову воду (можна Плантекс).

Для припинення гикавки можна просто дати трохи води або ненадовго прикласти до грудей (якщо причина її виникнення не пов'язана з переїданням).

Небезпечна гикавка

Як правило, розглянуте явище цілком безпечно і не має сумних наслідків, якщо виникає час від часу і триває не більше 15 хвилин. Проте тривала гикавка може говорити про захворювання.

Наприклад, безупинна гикавка буває через гіпоксії плода, патологій шлункового тракту або серцево-судинної системи, хвороби респіраторних органів. У такій ситуації малюка обстежують для встановлення точного діагнозу і лікування.

Як бачимо, новонароджені можуть після їжі гикати і допомогти їм не так вже складно. Звичайно, ми розглянули не всі причини, чому з'являється гикавка у немовлят. Наприклад, вона може також виникати на тлі гіпертонусу, нервового напруження, внаслідок замерзання... але це вже зовсім інша історія.

Схожі статті: