Чому новонароджений часто гикає (наприклад, після годування)

Чому новонароджений часто гикає (наприклад, після годування)

Мабуть, усі батьки переживають за своїх новонароджених діток. Однією з причин для занепокоєння часто стає те, що новонароджений часто гикає. Більшість батьків, помітивши судомні напади у малюка, забивають тривогу і відправляються оббивати пороги в педіатричному відділенні поліклініки. Насправді занепокоєння невиправдано, про що лікарі і пояснюють батькам. Тим не менш, чому новонароджений часто гикає?

Причини виникнення гикавки

Пояснень цьому явищу досить багато. Найбільш часто причиною стають зовнішні подразники, які недосвідчені батьки можуть просто не помітити.

  1. Переохолодження малюка. Це одна з найбільш частих причин гикавки у дитини. Безпосередньо після купання малюка слід загорнути в теплу ковдрочку або ж в рушник. Крихітний організм дуже чутливий до перепадів температури зовнішнього середовища, тому при недотриманні цих рекомендацій через кілька хвилин послідує негайна реакція.
  2. Неправильне положення при годуванні. Всі лікарі, які опікуються малюками, прекрасно знають, що годування дитини груддю повинно відбуватися під певним кутом, щоб уникнути різних негативних наслідків, в тому числі і гикавки.
  3. Переїдання малюка. Надмірне споживання їжі також часто стає причиною гикавки. Досить часто в таких випадках можна побачити, що дитина відригує і гикає. Справа в тому, що маленький шлунок під тиском зсередини розтягується і тим самим починає тиснути на діафрагму, в результаті чого виникають судомні напади, виштовхують зайві залишки молока назовні.
  4. Неправильна соска пляшечки для годування. Деякі соски, що знаходяться у вільному продажу, можна з упевненістю назвати бракованими, оскільки їх форма не те що неправильна, але часто служить причиною виникнення гикавки. Малюк, живлячись за допомогою такої соски, разом з їжею проковтує і бульбашки повітря, що неодмінно призводить до гикавці.

Головною причиною гикавки все ж є недостатній контроль нервової системи малюка над діафрагмою. На жаль, але така природа і потрібен час для того, щоб організм зміцнів, і зміг самостійно контролювати всі реакції.

Чому новонароджений часто гикає (наприклад, після годування)

Гикавка та чхання

Крім гикавки, турбує молодих матусь наступне питання – чому крихітка іноді гикає і чхає? Насправді ці 2 процесу між собою практично не пов'язані. Причини гикавки перераховані вище, а чхання цілком природно і відбувається для очищення дихальних шляхів.

Через чхання у малюка пробиваються носові шляхи, а також виходить слиз із горла. Тому приводу для занепокоєння немає.

Чому новонароджений часто гикає (наприклад, після годування) Іноді діти можуть плакати під час нападів гикавки, але це, як правило, ненадовго

Як допомогти немовляті

Гикавка – це природний процес у новонароджених дітей, однак якщо це відбувається занадто часто – варто задуматися. Можливо, ви щось неправильно робите і не звертаєте уваги на малопомітні для вас подразники.

Радимо почитати: Чому новонароджений часто гикає (наприклад, після годування) Чому немовля часто зригує?
  • Якщо дитина гикає від холоду, ви можете побачити гусячу шкіру. Це свідчить про замерзанні, тому надалі намагайтеся створити максимально комфортні умови.
  • Якщо ваш немовля починає гикати незабаром після годування грудьми, але при цьому не зригує – швидше за все, ви неправильно його тримаєте. Потрібно тримати дитину так, щоб він щільно охоплював ваш сосок ротиком, ні в якому разі не можна тримати малюка горизонтально. Оптимальний варіант – позиція напівлежачи.
  • Якщо дитина починає гикати і відригувати після годування – тут все ясно, він переїдає. Постарайтеся скоригувати дозу харчування в меншу сторону. Однак не перестарайтеся. Якщо незабаром після цього ви помітите, що у дитини зелений стілець – це яскраве свідчення про недоїданні.
  • Коли немовля часто гикає – все зрозуміло, справа в неправильному положенні під час годування. Однак якщо малюк харчується штучною сумішшю і часто гикає, варто звернути увагу на соску, яку ви придбали йому. Варто підібрати правильну форму пустушки, а краще всього це зробити в аптеці.

Найчастіше гикавкою страждає місячна дитина, у якого діафрагма тільки починає адаптуватися до зовнішнього середовища. Безумовно, цим страждають і більш старші дітки, але найбільш часто ікання спостерігається саме у новонароджених місяці від народження.

Коли забити тривогу

Не завжди причинами гикавки і чхання у дітей є вищеназвані. Іноді все може виявитися набагато серйозніше. Для виключення таких ситуацій слід уважно поспостерігати за малюком.

При гикавці дітки зазвичай ведуть себе спокійно, хіба що можуть кілька хвилин поплакати. Однак якщо ви бачите, що процес доставляє дитині хворобливі відчуття, а сама гикавка не проходить тривалий час – бийте в дзвони тривоги. Негайно вирушайте на прийом до педіатра для здачі аналізів. Справа в тому, що причинами такого явища можуть бути патології. Не варто пускати все на самоплив або намагатися самостійно застосовувати будь-які засоби народної медицини.

Відео про правильному прикладанні до грудей з метою профілактики гикавки і зригування:

Чхання у новонародженої дитини звичайно не повинно ставати приводом для занепокоєння, так як організм очищається від слизу таким чином. Це нормально. Однак якщо чхання стає надто частим і супроводжується гучним хрипким кашлем – це вже симптом хвороби. У малюка може бути, як застуда, так і запалення легенів. Не варто займатися самолікуванням, оскільки ви не знаєте справжню природу виникнення цих симптомів – надайте фахівцям займатися їх роботою.

Важливо! Ніколи не намагайтеся налякати дитину, очікуючи, що це подіє. Від страху малюк почне ще інтенсивніше гикати. Крім того, цей «дідівський» метод згодом цілком здатний зробити з дитини заїку.

Всі дітки гикають, причому досить часто і в цьому явищі немає нічого дивного. Винятком є лише деякі випадки, описані вище, при яких слід звернутися до лікаря. Якщо новонароджений часто гикає – хорошою профілактикою гикавки послужить відрижка, якої можна досягти з допомогою спеціальних заходів під час годування. Про них ви зможете дізнатися у вашого провідного педіатра. При чханні в більшості випадків також не варто турбуватися, оскільки це абсолютно нормально для вашого малюка.

Схожі статті: