Чому новонароджений часто чхає: причини чхання у немовлят

Чому новонароджений часто чхає: причини чхання у немовлят Зміст:
  • Що таке фізіологічний нежить?
  • Чхання як захист — від чого?
  • Чхання як ознака хвороби
  • зволожити носик
Більше всього на світі батьки новонародженого бажають, щоб їхній малюк зростав здоровим. А оскільки немовля такий крихітний і, здається, такий вразливий, при кожному чихові мама насторожується: чи не захворів він. Тому виникає резонне питання: чи нормально, що немовля час від часу чхає, і що робити, якщо це відбувається часто? Давайте розглянемо причини появи такого явища, як чхання.

Що таке фізіологічний нежить?

Після народження дитина потрапляє в нове для неї середовище проживання, і його слизова починає адаптуватися, тестуючи свої можливості. Організм як би перевіряє, як можна користуватися носовими ходами, роблячи це спочатку в сухому «режимі», а потім у мокрому.

якраз у другій фазі і спостерігається рясне виділення прозорого слизу. З боку мамі здається, що з'явився нежить, але не густий, а як водичка. Звичайно, в такій ситуації дитина часто чхає, і це може тривати до 2 місяців.

У цей момент важливо не помилитися і не почати лікувати дитину всілякими судинозвужувальними краплями. На відміну від нежитю, викликаного чужорідними агентами, фізіологічний не заважає жити дитині і не викликає особливого дискомфорту.

Чому новонароджений часто чхає: причини чхання у немовлят

Чхання як захист — від чого?

найпоширеніші причини, чому новонароджений чхає, пов'язані з захисною реакцією організму на різні подразники. Це ще не хвороба, але якщо не робити ніяких дій, проблема може загостритися. Тому варто проаналізувати ситуацію і зрозуміти, що ж провокує чхання. Ось кілька можливих факторів.

У приміщенні маленька вологість

Сухе повітря практично завжди стає причиною проблем з дитячим носиком. Ситуація особливо потребує уваги, коли в квартирах і будинках включають центральне опалення.

Чому новонароджений часто чхає: причини чхання у немовлят Побутовий зволожувач вирішує проблему сухого повітря найефективніше

Вихід: навчіться зволожувати приміщення, прагнучи, щоб вологість у кімнаті була не менше 50%. Найкраще з цією проблемою справляються спеціальні зволожувачі повітря. Якщо придбати такий прилад можливості немає, регулярно проводьте вологе прибирання, розвішуйте вологі рушники на батареї, заведіть акваріум з рибками або купіть декоративний фонтанчик.

Контакт з алергеном

Радимо почитати:Чому новонароджений часто чхає: причини чхання у немовлятНежить у немовляти

Алергічний нежить — просто бум нинішнього покоління. Місячна дитина може часто чхати з-за вдихається пилу, шерсті домашніх тварин, пилку рослин. І якщо на сезонний (поліноз ми вплинути особливо не можемо, то ось на інші подразники — цілком.

Вихід: боріться з пилом. Постійна вологе прибирання і провітрювання — вірні помічники в такому питанні. У дитячій кімнаті не повинно бути місць, в яких вона могла б накопичуватися: килими, великі м'які іграшки, відкриті книжкові полиці зі старими книгами. Якщо ж ви не можете жити без килимовій фамільної цінності, пилососити бажано кожен день. У разі, коли помічено, що чхання загострюється в присутності домашньої тварини, улюбленій кішці доведеться підшукати інше місце проживання. Так сказати, віддати в хороші руки. Шкода, звичайно, але здоров'я дитини важливіше.

Інші подразники

Дратувати слизову маленького носика можуть і інші речовини, наприклад, тютюновий дим, особливо якщо хтось із живуть з вами родичів звик курити прямо в квартирі. Негативний вплив можуть викликати і мамині улюблені парфуми.

Чому новонароджений часто чхає: причини чхання у немовлят В присутності дітей курити заборонено

Чхання як ознака хвороби

Нерідко чхання новонароджених можуть свідчити про звичайній застуді. Те, що потрібно показати дитину лікарю, підкажуть наступні симптоми:

  • дитина чхає і кашляє;
  • неспокійно поводиться;
  • піднімається температура.

зволожити носик

В профілактичних цілях новонародженій дитині слід кожен день вранці і ввечері закопувати носик фізіологічним розчином або сольовий водичкою типу Аквамаріс для новонародженого. Так носик звільняється від засохлих скоринок, і дитині стає легше дихати.

Спочатку капаємо 2-3 краплі розчину, витримуємо 1 хвилину, після чого змоченими ватними джгутиками очищаємо ніс від скопилася слизу. Діти з часом настільки звикають до такої процедури, що, коли вони підростають, не виникає проблем з закапуванням під час хвороби. Навіть якщо дитина захворіла, зволожувати носик дуже важливо. Таким чином швидше і ефективніше вимиваються мікроби.

Отже, ми з'ясували, що в більшості випадків чхання немовлят не потрібно боятися, іноді це дає привід задуматися і поліпшити умови, в яких малюк знаходиться. І в деяких ситуаціях без допомоги лікаря не обійтися, якщо є супутні ознаки, що вказують на хворобу.

Схожі статті: