Чому кровоточить пупок у новонародженого (кровит пупкова ранка)

Чому кровоточить пупок у новонародженого (кровит пупкова ранка) Зміст:
 • Чому ранка довго не загоюється
 • Правильна обробка
 • Принципи догляду
 • Трохи про підгузки
 • Купання
 • Тривожні симптоми
 • Заборонені дії

Пупок — нагадування про тісний зв'язок матері і дитини під час внутрішньоутробного розвитку. Його формування починається тоді, коли при пологах перерізають пуповину і на решту її шматочок накладають затискач. Пройде кілька днів і залишки пуповини засохнуть і відпадуть. Але все це час батькам слід обробляти пупкову ранку.

Як правило, вона заживає швидко і без проблем. Але бувають ситуації, коли пупок кровит. Що робити, якщо ви помітили, що кровоточить пупок у новонародженого? Давайте спочатку розберемося в причинах такого стану, а потім розглянемо, що можна зробити.

Чому ранка довго не гоїться?

 1. вся справа в самій пуповині. Іноді причиною, чому кровит пупок у новонародженого, є товщина пуповини. Якщо вона занадто товста, повне загоєння може бути лише на третьої, четвертої тижня.
 2. Неправильна обробка. Полягає в тому, що мама іноді намагається ну дуже ретельно вичистити пупкове кільце, з-за чого відбувається його травматизація і погане загоєння.
 3. Обмежений доступ повітря до ранки. Пупок має добре провітрюватися», тобто необхідно, щоб повітря безперешкодно потрапляв до цього місця. Заважати належної циркуляції може високо надітий підгузник.
 4. Травмування «уразливого» місця нерідко відбувається з необережності або внаслідок раннього викладання малюка на животик. До речі, до 3-х місяців викладати малюка на живіт настійно не рекомендується.
 5. Чужорідні частинки в ранці можуть зустрічатися. Але при підозрі на їх присутність звертаються за допомогою до педіатра.
 6. Слабкий імунітет також сприяє тому, що кровит пупок у новонародженого.
Чому кровоточить пупок у новонародженого (кровит пупкова ранка)

Правильна обробка

Процедура проводиться раз на день, зазвичай після вечірнього купання, частіше не варто. Принісши в кімнату тільки що искупавшегося немовляти і обсушивши його, на пеленальному столику вже повинні бути підготовлені ватяні палички, перекис водню, піпетка, засіб для дезінфекції (класичний варіант — зеленка).

В пупок крапають кілька крапель перекису індивідуальної піпеткою. Протягом хвилини чекаємо, поки вона перестане шипіти і пінитися. Після чого акуратно, нічого не втискаючи, прибираємо залишки скоринки (до цього часу вони встигли зм'якнути, завдяки купання і перекису) ватною паличкою. Таким чином, ми не даємо шансу накопичуватися і розмножуватися бактеріям. Тепер змащуємо пупкову ранку зеленкою.

Чому кровоточить пупок у новонародженого (кровит пупкова ранка) Зеленка — відмінний антисептик

Вважається, що ранка затягнулася, якщо перекис перестає шипіти. Подібна процедура абсолютно безболісна для вашого малюка.

Деякі використовують замість розчину брильянтового зеленого спиртовий 1% хлорофіліпт. Його великий плюс в тому, що, надаючи дезінфікуючий дію, він не забарвлює шкіру в зелений колір. У такому випадку будь-поява почервоніння або припухлість відразу буде помітно.

Принципи догляду

Радимо почитати:Чому кровоточить пупок у новонародженого (кровит пупкова ранка) Обробка пупка новонародженого хлорофіліптом
 1. Провітрювання. Коли у шкіри є можливість «дихати», пупкова ранка швидше заживає. Крім того, повітряні ванни — хороша профілактика від попрілостей і свого роду загартування дитячого організму. Зверніть увагу на одяг дитини. Синтетичні тканини неприпустимі, оскільки створюють парниковий ефект на тілі малюка, що погано позначається на ніжній шкірі. Одяг з натуральних тканин навпаки, дозволяє тілу дихати.
 2. Дезінфекція пупка. Ми вже говорили про те, як пупок обробляється. Робіть це щодня, щоб ранка вчасно підсихала.
 3. Захист від вологи. Поки пупок кровоточить, слідкуйте, щоб в його «ямці» не накопичувалася рідина після купання або від потіння. Це і є причини, чому пупок обробляється (підсушується) ПІСЛЯ купання.

Трохи про підгузки

Як вже говорилося раніше, підгузник не повинен заважати доступу повітря до пупка. Одягайте його таким чином, щоб не було його травмування, тобто трохи нижче. Це можна зробити, відкривши на підгузку верхній край. Є і такі моделі, в яких передбачено виріз для пупочка. Міняйте підгузники своєчасно. У разі, якщо сеча потрапила на ранку, обробіть місце перекисом і спиртовим розчином зеленки.

Чому кровоточить пупок у новонародженого (кровит пупкова ранка) Дайте можливість шкірі дихати

Купання

Дозволяється купати дитину, навіть якщо пупок ще не зажив. Не страшно, якщо в ранку потрапить вода. Однак є принципи, яких слід дотримуватися:

 • поки рана відкрита, вода для купання кип'ятити в обов'язковому порядку;
 • трави додавати можна, а от марганцівку краще не використовувати: вона сильно пересушує шкіру;
 • після прийому ванни пупок обов'язково обробляється як годиться.
Чому кровоточить пупок у новонародженого (кровит пупкова ранка) Підгузник повинен бути нижче пупка

Тривожні симптоми

Якщо ви виявили, що кров з пуповини сочиться довго або є інші виділення, терміново йдіть до лікаря. Ось які ознаки повинні насторожити:

 • виділення гною, що мають неприємний запах;
 • навколопупкова шкіра почервоніла і кілька припухла. Це може бути початком інфекційної хвороби, омфалітом. Такий стан небезпечно, оскільки може викликати перитоніт черевної порожнини;
 • не гоїться більше трьох тижнів (симптом пупкового нориці);
 • обсяг пупка не зменшується;
 • температура тіла і шкіри в області пупка підвищена;
 • виражена опуклість ранки (ознака пупкової грижі);
 • на ніжці в області пупка з'явився «кулька», а живіт почервонів (симптом гранульоми пупка).

Заборонені дії

Не заклеюйте пупкове місце пластиром або целофаном. Так перекривається вільний доступ повітря і утворюється живильне середовище для розмноження бактерій.

Не потрібно часто обробляти ранку. Один, максимум два рази в день достатньо. Так він швидше заживе.

Не використовуйте при обробці більше двох антисептиків. Додаткові лікарські засоби призначає, за необхідності, лікар, тільки коли є для цього свідчення.

Ми розглянули, які заходи потрібно вжити, якщо пупок закровил, і як правильно за ним доглядати. Незабаром він повністю заживе. А через пару років ви будете пояснювати своєму малюкові, що таке цей пупок, і звідки він взявся.

Схожі статті: