Чому і від чого новонароджений гикає, як допомогти немовляті

Чому і від чого новонароджений гикає, як допомогти немовляті Зміст:
  • Причини виникнення гикавки у малюків
  • Як реагувати на дитячу гикавку?
Ще коли жінка ходить вагітною, вона час від часу відчуває ритмічні поштовхи. Таким чином проявляється внутрішньоутробна гикавка малюка. Цікаво буде знати, що дітки можуть гикати вже на 6 - 8 тижні свого розвитку. Коли дитина з'являється на світ, такий рефлекс не пропадає, а виникає навіть частіше, адже причин цього може бути безліч.

Якщо новонароджений гикає, і це триває досить довго, то молода мама починає хвилюватися. Це обумовлено тим, що батьки думають, начебто такий процес приносить малюкові сильний дискомфорт. Але насправді в такому рефлексі немає нічого страшного, тому мамам хвилюватися не варто. Тут головне зрозуміти, чому виникає гикавка і чи можна допомогти дитині позбутися від неї.

Причини виникнення гикавки у малюків

Діти першого року дуже часто гикають. Такий момент спричиняється скороченням діафрагми, причому ні дихання, ні їжа на це ніяк не впливає. Якщо говорити про внутрішні чинники, то такий процес має неврологічне початок, з-за чого м'язи починають судорожно скорочуватися. І це нормально.

Чому і від чого новонароджений гикає, як допомогти немовляті Щоб зрозуміти, як допомогти дитині при гикавці, треба спочатку правильно визначити її причину

Але у новонародженої дитини гикавка може виникати і з інших причин. До них відносять наступні:

  1. Переїдання. Під час поглинання їжі їжа змушує розтягуватися шлунок, який межує з діафрагменної м'язом. Відповідно, стінки шлуночка починають здавлювати м'яз, а та, в свою чергу, їх відштовхує. Дана причина є найпоширенішою у немовлят, особливо у немовлят, адже мама не може контролювати обсяг молока.
  2. Переохолодження. Якщо дитина мерзне, то він почне гикати. До речі, те ж саме стосується і дорослих. Тому батьки повинні стежити за тим, щоб в дитячій була оптимальна температура, а виходячи на вулицю, підбирати відповідний комплект одягу.
  3. Здуття. В даному випадку гикавка виникає за аналогічним принципом з переїданням, єдине, що тут тиск на м'язи діафрагми надає не шлунок, а черевні м'язи.
  4. Повітря. Коли дитина їсть, він часто заковтує повітря, особливо в перші місяці життя. Така ситуація часто складається у діток з активним рефлексом смоктання, так як під час годування відбувається спазм грудних м'язів.
  5. Негативна емоційна реакція. До цієї категорії можна віднести переляк і страх. Стресова ситуація для новонародженої дитини може спровокувати спазм диафрагменных м'язів. Тут мається на увазі не тільки поява незнайомих дитині людей, але і виникнення різких звуків і навіть від світла.
  6. Гикавка може виникати на тлі незрілості дитячої нервової системи або внутрішніх органів.

Як видно з усього вищенаведеного, причин виникнення гикавки буває безліч. В залежності від того, що саме її викликало, батькам варто вибирати метод допомоги. Але варто відразу звернути увагу на те, що якщо гикавка триває досить довго і нічого не допомагає, то тут необхідна консультація лікаря-педіатра. Цілком можливо, що це може бути сигнал про серйозні проблеми зі здоров'ям.

Чому і від чого новонароджений гикає, як допомогти немовляті

Як реагувати на дитячу гикавку?

Гикавка виникає у всіх дітей, але якщо вона нетривала і при цьому такі напади відвідують немовляти нечасто, особливо хвилюватися не варто. У зворотному ж випадку, грудної дитина буде просто мучитися, з-за чого стане дратівливим і примхливим.

Прийнято вважати, що від гикавки можна позбутися, якщо випити склянку води маленькими ковтками або ж стати в позу, коли ноги на ширині плечей і повністю підняти руки вгору. Але новонароджені дітки такого виконати не можуть, причому навіть випити воду вони часто відмовляються. Тому такі методи позбавлення від неприємного рефлексу з новонародженими не спрацьовують.

Ось чому, щоб полегшити стан дитини, батьки повинні чітко пам'ятати, від чого виникає гикавка. А щоб перешкоджати її появи, необхідно знати наступні моменти.

Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то слід контролювати кількість поглинається суміші, адже переїдання якраз і викликає гикавку. Що стосується немовлят, то тут справа йде більш важко. Щоб гикавка не виникала у сні, мамам бажано на ніч зціджуватися або заготовляти суміш. Якраз такі дії допоможуть відміряти необхідну кількість їжі.

Чому і від чого новонароджений гикає, як допомогти немовляті Не перегодовуйте немовляти, щоб він не гикав після годування

Для діток, які їдять з пляшечки, потрібно правильно вибирати соску. В залежності від того, наскільки рідина рівномірно буде надходити дитині, і залежить, чи буде він гикати. Купуючи соску, варто звертати увагу на розмір отвору. Спочатку можна купити кілька варіант, а прийшовши додому, кожну з них заповнити водою. Якщо струмінь буде просто литися, то отвір занадто велика, а значить, малюк постійно буде давитися. Якщо просто капає, то соска обрана правильно.

Радимо почитати:Чому і від чого новонароджений гикає, як допомогти немовлятіЗ якої причини у новонародженого часта гикавка?

Немовля може постійно гикати з-за того, що мама годує його в горизонтальному положенні. Звичайно, це не завжди зручно, особливо якщо дитина грудної. Але, тим не менш, хоча б вдень годувальниця повинна тримати дитя максимально вертикально. Крім того, не варто забувати про те, що після кожного годування дитину варто тримати стовпчиком, щоб він мав можливість відригнути, позбувшись від надлишків повітря.

Варто контролювати стан температури тіла, адже якщо дитина буде мерзнути, то він почне гикати. Коли малюк знаходиться на вулиці, його обличчя і руки завжди будуть прохолодними, особливо взимку, тому мацати необхідно його спинку. Як тільки вона стає прохолодною, дитина починає замерзати, тому потрібно приймати міри.

Вже з першого місяця немовляти можна поїти водою в невеликих кількостях. Такий засіб може допомогти позбутися від нападу гикавки.

Якщо новонароджений гикає більше години, то батьки повинні зателефонувати лікаря і проконсультуватися. Є ряд захворювань неврологічного або гастроентерологічного характеру, які мають один з основних симптомів як раз гикавку. Тому, чим раніше буде зроблено обстеження, тим краще для малюка.

У будь-якому разі, в перший рік життя для дитини таке явище, як гикавка, буде виникати часто. В основному це зумовлено тим, що дитячий організм активно розвивається та адаптується. Фізіологічні особливості часто провокують, на перший погляд, небезпечні стану. Але якщо батьки знають, чому виникає гикавка у їх дитини, і як з нею можна боротися, то хвилювань з цього приводу буде набагато менше.

Схожі статті: