Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень)

Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень) Зміст:
 • Скільки повинен спати новонароджений
 • З якихось причин дитина може мало і погано спати
 • Поради щодо організації сну у немовлят
Часто молоді матусі стикаються з неприємністю – грудної дитина погано спить. Це, дійсно, важко і для батьків, і для малюка. У чому причина такої поведінки дитини і як допомогти йому заснути?

Скільки повинен спати новонароджений

Фахівці вважають, що тривалість сну новонароджених діток повинна становити не менше 18-20 годин на добу. Чим старше дитина, тим менше стає час сну.

У немовляти періоди неспання змінюються сном. Ці часові відрізки приблизно однакові вдень і вночі. По мірі дорослішання проміжки нічного сну займають більше часу, а вдень малюк починає спати набагато довше. Приблизний час, отведимое для сну діток до року і старше, можна побачити в таблиці.

Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень) Треба пам'ятати про те, що всі діти індивідуальні, і потрібно робити знижку на це. Якщо новонароджене немовля спить всього 16 годин, то це теж норма, не варто панікувати з цього приводу.

Однак якщо загальний час сну сильно відрізняється від даних в таблиці в більшу чи меншу сторону (близько 4-5 годин), і дитина зовсім мало спить вдень або, навпаки, сон у нього займає цілий день, то це привід для консультації з лікарем-неврологом.

З якихось причин дитина може мало і погано спати

Найчастіше сон у дітей хороший. Різні розлади зустрічаються вкрай рідко. Якщо малюк не спить, то, швидше за все, його просто щось турбує і викликає дискомфорт. Зазвичай це супроводжується тим, що малюк плаче. Усунення причин призведе до того, що дитина буде засинати швидко і спати стільки, скільки належить у його віці. Причин того, чому дитина погано спить, може бути кілька.

Спека в приміщенні

найпоширеніша причина поганого сну дитини вдень і вночі. Коли в кімнаті надто жарко, малюки відчувають себе вкрай некомфортно. Теплообмін у грудних дітей набагато інтенсивніше, ніж у дорослих, тому повітря в кімнаті, де знаходиться дитина, повинен бути прохолодним і свіжим. До того ж надмірна спека підвищує ризик дитячих кольок, а також неприємних і больових подразнень на шкірі.

Усунути причину допоможуть регулярні провітрювання, установка кондиціонера або сучасних систем опалення з можливістю регулювання температури повітря. Якщо немає можливості поставити нові батареї або кондиціонер, то достатньо просто залишати кватирку трохи прочиненими і вдень, і вночі. Зрозуміло, необхідно стежити, щоб не було сильного протягу, і прямий потік свіжого повітря не обдував немовляти.

Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень) Оптимальна температура приміщення в дитячій – 18-20°.

Часто дитина не спить і плаче за кольок

Коліки – це часте явище. Цього недугу схильні до 80% дітей. Переконатися в тому, що малюка мучить животик, можна за такими ознаками:

 • Животик твердий і напружений.
 • Крихітка сучит ніжками і намагається підтягнути їх до живота.

Сьогодні існує достатньо препаратів, які допомагають полегшити дитячі коліки. Застосовувати їх можна лише після консультації з педіатром. Більшість таких ліків випускаються у вигляді солодкуватих сиропів, малюки п'ють їх із задоволенням, але потрібно обережно застосовувати їх для діток, схильних до алергічних реакцій.

Також знизити ризик виникнення кольок допоможуть правильний температурний режим в приміщенні і адекватна порція при годуванні (не можна перегодовувати дитини).

Новонароджений погано спить вночі, якщо він голодний

Новонароджені дітки вимагають годування по годинах. Вночі це зробити надто складно, так як мама, втомлена за день, може просто проспати час годування. Дитина сповістить про те, що він голодний голосним плачем. Якщо маля часто прокидається від голоду, то варто звернути увагу на кількість молока при грудному вигодовуванні або норму суміші при штучному. Можливо, дитині не вистачає тієї порції, що пропонує мама.

Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень)

Дитина може прокинутися від того, що пелюшки або памперси мокрі

Найчастіше місячна дитина просто не помічає мокрих пелюшок. Проте з віком цей фактор стає дратівливим і малюк плаче, коли мокрий підгузник викликає у нього дискомфорт. Це може статися і вдень, і під час нічного сну. Заміна памперса або пелюшки вирішить проблему, і малюк буде спокійно спати далі.

Шум або занадто сильна освітленість приміщення

Вдень дитина може не спати, якщо в кімнаті занадто світло. Це дратує і приносить дискомфорт. Можна закрити штори, використовувати жалюзі або віконниці. Також потрібно стежити за рівнем шуму. Привчати до повної тиші не варто, особливо якщо малюк змушений спати в одній кімнаті з дорослими або іншими дітьми. Однак слід уникати гучної музики, криків, різких звуків під час сну немовляти.

Природні причини: фізіологічний нічний плач, здригання

Новонароджена дитина погано спить, якщо поруч немає мами. Це доведений факт. Для того щоб визначити, поруч мама, у малюків є навіть спеціальний фізіологічний механізм – скануючий плач. Невеликі схлипування і пхикання уві сні – це нормально. Так дитина визначає, поруч мати чи ні. Якщо не було маминих заспокійливих дотиків, обіймів, голоси, то малюк заплаче вже в повну силу. Неможливо постійно перебувати поруч з дитиною, але і залишати його надовго не варто. Так можна вчасно заспокоїти дитину, не давши йому остаточно прокинутися.

Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень) Добре, якщо вночі ліжечко малюка буде стояти впритул до ліжка батьків. Так мама зможе заспокоїти дитину, не встаючи, просто погладивши його.

З вздрагиваниями уві сні можна боротися сповиванням. Багато педіатри не радять сповивати немовлят, щоб фізичний розвиток і звикання до власного тіла відбувалося швидше і гармонійніше. Однак на час сну можна злегка сповивати малюка в області ручок. Так він буде спати спокійніше і не розбудить себе вздрагиванием.

Поради щодо організації сну у немовлят

Якщо немовля не спить вночі або вдень, можна спробувати скористатися такими рекомендаціями:

Радимо почитати:Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень)Як правильно укласти немовляти спати?
 • Добре організувати якийсь ритуал відходу до сну, щоб він повторювався кожен день. Так у дитини виробиться якийсь рефлекс на засинання. Наприклад, купання, гімнастика і масаж, годування, або колискова казка, сон.
 • Можна запастися натуральною травою валеріани і зробити з неї невелика саші. Потім можна покласти його в головах ліжечка немовляти. Це зробить сон малюка міцніше.
 • Діток постарше (від 4-6 місяців) можна привчити спати з іграшкою. Прокидаючись, дитина буде відчувати, що плюшевий друг поруч і спокійно засипати далі. Важливо: Іграшка повинна бути з м'яких матеріалів, з можливістю прання в машинці, без грубих і гострих деталей.
 • При купанні в дитячу ванночку добре додавати заспокійливі трави – лаванду, ромашку, череду.
 • Увечері краще уникати активних рухливих ігор, гучної музики або шумного перегляду телевізора.
 • протягом дня або перед сном добре довше погуляти з дитиною на свіжому повітрі.
 • Кімнату дитини перед сном необхідно добре провітрювати.
 • Якщо немовля не засинає, можна злегка покачати його (захоплюватися не варто, сильне заколисування шкідливо для несформованого вестибулярного апарату), заспівати пісеньку тихим спокійним голосом.
 • Багато фахівців рекомендують мамі і дитині сон разом як кращу профілактику розладів сну у немовлят. Якщо в сім'ї такий варіант нічного відпочинку прийнятний, то це буде найкращим рішенням.
Чому грудної дитина погано спить (немовля не спить вночі або вдень) У разі, коли при дотриманні всіх умов і рекомендацій малюк все одно надто мало спить, перебуває у збудженому стані, багато плаче, слід негайно нанести візит до фахівця. Можливо, має місце нервовий розлад.

У більшості випадків причини не настільки серйозні і легко переборні. При правильному підході сон дитини налагодити зовсім не складно, але дуже важливо, адже це запорука правильного розвитку малюка і повноцінного відпочинку мами.

Схожі статті: