Чому дитина в 7, 8 і 9 місяців не сидить, що робити в такому випадку

Чому дитина в 7, 8 і 9 місяців не сидить, що робити в такому випадку Зміст:
 • З якого віку дитина може сидіти
 • Раннє висаджування: потрібно
 • Вправи для зміцнення м'язів спини
 • Коли варто бити тривогу

На дитячому майданчику панує пожвавлення. Ні, це не діти бігають і граються, вони ще лежать у візках. Просто мами малюків другого півріччя навперебій хваляться досягненнями своїх улюблених чад: «А ми вже їмо з ложечки...», «Мій вчора спробував сік...», «А ми самі сидимо...» І тут погляд спрямовується на вас, а за ним слідує питання: «А ви вже сидите?.. Як, вам 8 місяців, а сидіти ще не вміє? Може, лікаря здатися?»

Подібний психологічний пресинг відчувала не одна мама. Можливо, вас отже хвилює питання, чому дитина досі не сидить, а тут ще тиск з боку. Не потрібно турбуватися даремно. Просто необхідно розібратися в цій справі, проаналізувавши ситуацію і зрозумівши фізіологію немовлят, і тоді багато питань відпадуть самі собою.

З якого віку дитина може сидіти?

Вважається, що з 6 місяців кістково-м'язовий скелет міцніє і малюк може сидіти з підтримкою, в 7 місяців він добре сидить, а ближче до 8-го без праці може лягти з положення сидячи або сам сісти з положення лежачи. Але це приблизні статистичні дані.

Є діти, початківці самостійно сідати раніше півроку, а буває, що і в 9 місяців малюк не сидить, і це може бути нормою! Всі діти розвиваються за схожим, але все ж індивідуальним сценарієм, в який вносять поправки генетичні особливості та інші обставини.

Що робити, якщо у подружок дитина того ж віку давно сидить, а ваш ні? Просто чекати, якщо інших причин для занепокоєння ви не помічаєте, тобто очевидно, що в усьому іншому малюк розвивається нормально.

Чому дитина в 7, 8 і 9 місяців не сидить, що робити в такому випадку

Раннє висаджування: потрібно?

Прагнучи швидше навчити дитини сидіти, деякі мами (не без допомоги бабусь) висаджують його в подушки і навіть на горщик, підтримуючи. Цього робити не рекомендується. Більше того, такі маніпуляції небезпечні.

Пояснимо на прикладі: чи будете ви давати нести тільки що навчилася ходити малюкові сумку з 3 кг продуктів? Ні? Так чому ж до 6 місяців деякі дають значне навантаження на незміцнілий дитячий хребет! Розглянемо його фізіологічне формування.

новонародженого Хребет тонкий і легкий, і годиться при народженні виключно для горизонтального положення. І тільки через час формуються вигини, завдяки яким ближче до року стане можливим прямоходіння. Утворення таких вигинів ніяк не залежить від спроб батьків надати дитині вертикальне положення.

Чому дитина в 7, 8 і 9 місяців не сидить, що робити в такому випадку Прийде час, і малюк обов'язково сяде

Тому пам'ятайте золоте правило: «Всьому свій час». А поки цей час не настав, і малюк сам не виявив бажання сидіти, не можна робити наступне:

 • саджати його в подушки;
 • переносити в рюкзачках «Кенгуру», де подовгу дитина вимушено сидячи;
 • перевозити в сидячому положенні в колясці (можна тільки напівсидячи під кутом 45 градусів);
 • садити на руки (дозволяється тільки на колінах в положенні напівлежачи).

Вправи для зміцнення м'язів спини

Радимо почитати:Чому дитина в 7, 8 і 9 місяців не сидить, що робити в такому випадкуСкільки сплять новонароджені діти?

Чим реально можна допомогти дитині? Приблизно з 3 місяців робіть щодня гімнастику і масаж, які відповідають віку дитини. Чудово, якщо є можливість ходити з малятком в басейн: вода благотворно впливає на зміцнення м'язового корсета. З 4 місяців робіть вправи, що готують дитину до самостійного сидіння.

1 Вправа

Укладіть малюка на стіл або іншу рівну тверду поверхню. Простягніть до нього вказівні пальці, дитина схопиться за них і спробує піднятися, що нагадує своєрідні підтягування. Тримайте його в такому положенні під кутом 45 градусів кілька секунд, після чого покладіть назад на стіл. Подібні дії можна проводити зі спеціальними кільцями.

2 Вправа

Похитування на м'ячі. Дитину кладуть животом на гімнастичний м'яч, утримують його однією рукою за стегно, інший за спину і роблять похитування в сторони, вперед-назад.

3 Вправа

«Літачок». З положення «на животі» малюка піднімають, утримуючи однією рукою під грудною кліткою, інший — під ногами, щоб ноги впиралися в груди батька. Голова підводиться, спина і сідниці знаходяться в напрузі. У такому положенні утримують кілька секунд.

Чому дитина в 7, 8 і 9 місяців не сидить, що робити в такому випадку Заняття на фітболі корисні для зміцнення м'язів спини

Коли варто бити на сполох?

Іноді нездатність малюка сидіти в 8, 9 місяців або навіть рік свідчить про затримку моторного розвитку (ЗМР), часто супроводжується затримкою психічного розвитку (ЗПР). Тоді варто звернутися за консультацією до невролога.

Як зрозуміти: дитина відстає в розвитку, або у нього просто слабкі м'язи? При патологічному стані неможливість сидіти ніколи не буде єдиною ознакою. Зазвичай супутні симптоми з'являються набагато раніше і не на рівному місці. Часто вони є наслідком:

 • гіпоксії плоду;
 • внутрішньочерепного тиску;
 • анемії під час вагітності;
 • передчасних пологів;
 • недоношеності або переношенности.

Якщо було з'ясовано, що проблема неврологічного характеру, її обов'язково потрібно лікувати, не відкладаючи.

Підіб'ємо підсумок. В основному тривоги і побоювання з приводу того, що малюк досі не сів, надумані. Часто допомогти дитині можна звичайним курсом масажу. І тільки у вкрай рідкісних випадках проблема вимагає звернення до фахівців.

Схожі статті: