Чому дитина в 5 місяців не перевертається і коли він повинен це робити

Чому дитина в 5 місяців не перевертається і коли він повинен це робити Зміст:
  • Підготовка до переворотів
  • Перші спроби
  • Вправи
  • Що робити, якщо дитина не перевертається

Нерідко зустрічається така ситуація: дитина в 4 місяці не перевертається, і батьки, прочитавши інформацію про 3-місячних дітей, які опанували навичками переворотів, починають бити на сполох, ведучи дитину на обстеження.

насправді, навіть якщо дитина в 5 місяців не перевертається, нічого страшного не відбувається. Більшість педіатрів вважають, що лише до 6-ти місяців має з'явитися цей навик, і навіть у цьому випадку робиться поправка на індивідуальні особливості малюка і дається ще місяць на розвиток м'язів.

Підготовка до переворотів

Перш за все дитина вчиться утримувати голівку вертикально, робити повороти шиї у відповідь на мамин голос. Коли він освоїть ці рухи, настає другий етап: дитину рекомендують часто викладати на животик, де він навчається лежати спочатку з піднятою головою, а потім і підніматися, спираючись на передпліччя.

Підняття голови викликається рефлекторно, дитина розуміє, що, лежачи обличчям вниз, може задихнутися, і це усвідомлення змушує його працювати м'язами шиї. Крім того, звичайна цікавість допомагає побороти страх і доставляє радість маляті, адже нове положення дозволяє поглянути на навколишній світ і знайомі предмети з іншого ракурсу.

Чому дитина в 5 місяців не перевертається і коли він повинен це робити Перш ніж навчитися переворотів, малюк повинен вміти опиратися на передпліччя

Утримання голови і тулуба в піднятому положенні відбувається після 3-місячного віку і супроводжується деяким періодом тренувань. Руху все більше скоординовані. Досягнувши вміння в подібних вправах, малюк готується до наступного етапу розвитку на шляху до прямоходіння: освоєння навичок перевороту.

Перші спроби

Радимо почитати:Чому дитина в 5 місяців не перевертається і коли він повинен це робитиКоли новонароджений починає тримати голівку?

У міру того, як міцніють м'язи спини, шиї та кінцівок, немовлята потихеньку починають перевертатися. Спочатку це виглядає незграбно: малюк розгойдується, лежачи на спині, і намагається закинути своє тіло на бік. Це хороший сигнал для батьків, свідчить, що основа для фізичної активності закладена.

Як тільки дитина зробив перші спроби переворотів, потрібно зосередитися на техніці безпеки. На практиці це означає, що не можна ні на хвилину залишати дітей без нагляду на сповивальному столику або ліжка без захисних бортиків. Навіть якщо мама знаходиться поруч і відвернулася лише за кремом або присипкою, необхідно вільною рукою притримати крихітку.

Якщо для ніжок є опора: стіна, бортики ліжечка – немовля обов'язково їй скористається, щоб відштовхнутися. Багато діти досить швидко засвоюють перевороти зі спини на живіт і назад, і у віці 4-5 місяців вміло їх демонструють. Однак вільні перевороти, виконані з віртуозною легкістю, з'являться ближче до півріччя.

Чому дитина в 5 місяців не перевертається і коли він повинен це робити

Вправи

А як можна допомогти дитині розвинути подібні здібності? Якщо він не ледачий і цілеспрямований по натурі, спробуйте покласти збоку від нього іграшку, тим самим стимулюючи дитину потягнутися за нею, повернувшись на бік.

Вправи на гімнастичному м'ячі. Покладіть малюка животом на м'яч. Одна рука фіксує стегно, друга – спину. Качайте дитину в різні боки, виконуючи кругові, пружинячі рухи. Це не тільки зміцнює м'язовий корсет, але і розвиває вестибулярний апарат.

Переворот за ніжку. Дитина лежить на спині. Ліву його ногу утримуємо від згинання, праву фіксуємо і починаємо тягнути вниз по осі, потихеньку заносячи праву ніжку через ліву. Переворот не повинен відбутися швидко, 10 секунд слід проводити активні дії, спрямовані на кінцевий позитивний результат. Лікоть звільняється і виводиться назовні. Вправа роблять в обидві сторони по черзі по 3 рази за підхід. Виконується протягом дня кілька підходів.

Чому дитина в 5 місяців не перевертається і коли він повинен це робити Навчити дитину перевертатися можна в домашніх умовах

Укладіть малюка на бік, зафіксувавши положення з допомогою ваших рук зверху. Мета — утримати в такому положенні дитини кілька секунд, привчаючи його лежати на боці.

Скручування. Вихідне положення — лежачи на боці. Однією рукою тримаєте малюка за плече, інший ведете таз у напрямку перевороту. Потім фіксується таз, а плече підтягується в бік перевороту, при цьому не даючи його довести до кінця вправи.

Згинайте і розгинайте ноги малюка, немов при їзді на велосипеді. Вкладіть свої пальці в руки лежить немовля і підтягніть його до себе, після чого поверніться у вихідне положення.

Що робити, якщо дитина не перевертається?

Якщо пройшло 6 місяців з народження, а дитина не перевертається і навіть не робить жодних спроб, потрібно показати його двох фахівців: педіатра і невропатолога. Лікарі оглядають дитину, виключають або підтверджують неврологічні порушення, призначають фізіопроцедури, лікувальний масаж.

Ми дізналися, у скільки місяців дитина починає перевертатися зі спини на живіт і назад, а також способи зміцнення м'язів в домашніх умовах. Залишилося тільки набратися терпіння і докласти трохи зусиль.

Схожі статті: