Чи можна давати Супрастин дітям до 1 року і новонародженим, як це робити

Чи можна давати Супрастин дітям до 1 року і новонародженим, як це робити Зміст:
 • Супрастин — класика серед антигістамінних
 • Показання до застосування
 • Спосіб застосування
 • Про побічні ефекти
 • Протипоказання
З алергією рано чи пізно знайомиться практично кожен житель планети. Навіть маленькі діти не застраховані від специфічних реакцій на їжу, пилок або ж укус комахи. А оскільки до дітям до року особливий підхід у лікуванні, необхідно знати, як можна допомогти дитині в разі екстреної ситуації. Наша стаття про те, як дається супрастин новонародженим і за яких показаннях.

Супрастин — класика серед антигістамінних

У лікуванні алергічних реакцій давно використовуються антигістамінні препарати. Звідки така назва? Коли алерген потрапляє всередину нашого тіла, організм негайно реагує на «чужинця», вивільняючи з опасистих клітин (є такі) речовина під назвою гістамін. Розвивається алергічне запалення, яке ми можемо спостерігати у вигляді нежитю, чхання, сльозоточивості, спазму бронхів, висипу та інших симптомів.

Антигістамінні засоби або зменшують кількість гістаміну, або повністю його нейтралізують, тим самим покращуючи стан хворого. Залежно від давності їх відкриття і вираженості позитивних і побічних дій, розрізняють антигістаміни I, II і III покоління.

Так от, супрастин — це класичний антигістамінний препарат першого покоління. На сьогоднішній день він добре вивчений, лікарі знають як його позитивні сторони, так і недоліки. І головне, супрастин за показаннями дозволений до прийому місячній дитині!

Це насправді дуже важливо, бо в педіатричній практиці вибір антигістамінних засобів дітям до року зовсім невеликий:

 • Краплі фенистил (диметинден) — з моменту, як виповнився 1 місяць життя.
 • Супрастин (хлоропірамін) — також з 1-го місяця.
 • Цетиризин (зіртек) — з 6-ти місяців.
Чи можна давати Супрастин дітям до 1 року і новонародженим, як це робити

Показання до застосування

Ситуації, в яких супрастин можна давати немовлятам, досить різноманітні:

 • кропив'янка або інші прояви алергічних дерматитів;
 • алергічні кон'юнктивіти;
 • в день щеплення для профілактики;
 • при запальних процесах в бронхах, слизових носа;
 • після укусу комахи;
 • полінози;
 • під час лікування антибіотиками;
 • приступ бронхіальної астми;
 • набряк Квінке;
 • опік, викликаний впливом ультрафіолету.
Чи можна давати Супрастин дітям до 1 року і новонародженим, як це робити Препарат призначають для лікування харчової алергії

Спосіб застосування

Дозування супрастину буде істотно відрізнятися, залежно від віку пацієнта.

Дітям, починаючи з 1-го місяця і до року, дають по ? таблетки двічі на добу. Від року до шести — 1/3 таблетки.

А з шести до 14 років — по ? таблетки двічі на день.

немовляті супрастин перед застосуванням розтирають в порошок і розводять молоком. Потрібно бути дуже обережним, так як добова доза ліків не повинна перевищувати 1 мг на кг ваги, а проблема в тому, що ідеально роздрібнити таблетку на 4 частини не завжди виходить.

Дія препарату починається через 20 хвилин після прийому в таблетках і зберігається протягом 12-ти годин. Але бувають ситуації, коли хвилини вирішують результат. У таких випадках використовують ін'єкційну форму препарату для внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення. Ефект настає на 5-й хвилині.

Чи можна давати Супрастин дітям до 1 року і новонародженим, як це робити У важких ситуаціях використовують ін'єкційну форму

Тривалість дії супрастину, введеного внутрішньом'язово, зберігається лише до 3-х годин. Доза складає близько 1-2 мл на 20 мл ізотонічного розчину. Але нам ці цифри потрібні лише для ознайомлення, оскільки всі подібні призначення роблять виключно лікарі.

Про побічні ефекти

Варто сказати, що не всі побічні дії у даному випадку так вже й погані. Наприклад, седативний ефект, що виражається в сонливості, буває дуже до речі під час свербежу шкірних покривів, коли дитинці потрібно заспокоїтись, заснути самому і дати батькам поспати. Правда, в нервовому збудженні і запамороченнях, що викликаються лікарським засобом, хорошого мало.

Радимо почитати:Чи можна давати Супрастин дітям до 1 року і новонародженим, як це робитиКраплі Фенистил для новонароджених

Набагато більші незручності доставляють розлади в роботі шлунково-кишкового тракту: пересихають слизові (звідси сухість у роті), можуть спостерігатися блювання з нудотою, запор або пронос, болі в області живота. Все це несприятливо позначається на дитячому апетиті.

Крім того, на тлі прийому препарату рідко може спостерігатися гіпотензія, прискорене серцебиття. Через дії супрастину виникає фотосенсибілізація — особлива чутлива реакція шкіри на сонячне світло. Тому під час лікування не можна маленькому пацієнтові перебувати під прямими сонячними променями.

Не варто забувати, що подібні лікарські засоби не прописуються самостійно і не приймаються безконтрольно тривалий час. Вони знімають лише симптоми, а нам потрібно докопатися до істинних причин алергії. Бережіть здоров'я своїх дітей.

Вкрай рідко можлива лейкопенія, агранулоцитоз. При появі будь-яких із перелічених вище ознак лікування припиняють і звертаються за консультацією до лікаря.

Протипоказання

Супрастин протипоказаний:

 • новонародженого, як доношенному, так і недоношеній;
 • у разі індивідуальній негативній реакції на діючу речовину;
 • вагітним і годуючим.

Також його дуже обережно застосовують при серцево-судинних захворюваннях, важкі патології нирок або печінки, гиперплазие передміхурової залози і закритою глаукомі.

Отже, добре, що у нас є такий перевірений часом препарат, який, до того ж, можна рекомендувати навіть місячній дитині.

Схожі статті: