Бурчання в животі у новонародженого: чому у немовляти бурчить животик

Бурчання в животі у новонародженого: чому у немовляти бурчить животик Зміст:
 • Ознаки і симптоми
 • Можливі причини
 • Як допомогти малюкові

У перші місяці життя у новонародженого нерідко спостерігається бурчання в животі, особливо після годування. Такий симптом зазвичай не викликає сильного занепокоєння у батьків, але в деяких випадках без лікарської допомоги не обійтися. Якщо такі прояви неполадок в роботі травної системи стали виникати занадто часто і заподіюють малюкові дискомфорт, зверніться за порадою до педіатра, адже це явище може бути ознакою більш серйозних проблем.

Ознаки і симптоми

Помітити у малюка подібну проблему досить просто. Найчастіше бурчання проявляється відразу ж після годування. Іноді навіть не потрібно особливо прислухатися, щоб помітити, що в животі у дитини відбувається справжня буря. Якщо прикласти долоню до животика, відчуття стають ще виразнішими.

Крім цього, до інтенсивного бурління можуть додатися й інші симптоми, наприклад, такі:

 • дискомфортні і больові відчуття, особливо при натисканні на живіт;
 • дитячі капризи, особливо під час годування;
 • погіршення сну;
 • проблеми з годуванням, малюк вимагає їсти, але при цьому випльовує соску або груди;
 • притиснення ніжок;
 • плач;
 • метеоризм;
 • трохи водянистий кал, іноді з зеленуватими домішками.

На підставі цих ознак, а також після проведення додаткових обстежень і аналізів можна буде встановити точну причину такого розвитку подій. Найчастіше провокувати бурю в животі можуть кілька ситуацій.

Бурчання в животі у новонародженого: чому у немовляти бурчить животик До того, що бурчить животик у дитини, можуть приєднатися й такі несприятливі симптоми, як неспокій під час годування, частий плач малюка і т. д. В такому разі не слід зволікати з візитом до лікаря

Можливі причини

Чому ж у маленьких діток виникають подібні проблеми з животиком? Найчастіше причиною тому стає одним з таких явищ.

Перистальтика

Одразу ж після годування, дитячий організм активізується і приступає до активної фази травлення. Як наслідок, підвищується перистальтика кишечника, що провокує виникнення бурчання і часом викликає досить неприємні для малюка відчуття.

Зміна раціону

Якщо спочатку дитина харчувався виключно материнським молоком, після зміни типу харчування відбуваються деякі зміни і в травних процесах. Для грудничка трохи важче переварити штучні суміші, так як до їх складу входять коров'яче і козяче молоко, а для його переробки і засвоєння потрібно більше ферментів і енергії. Зовсім маленьким діткам впоратися з таким завданням не так вже й просто.

Бурчання в животі у новонародженого: чому у немовляти бурчить животик

Лактоза

Ця речовина міститься у всіх натуральних молочних продуктах, якими годують новонароджених діток. Після того, як речовина, яке, по суті, є молочним цукром, потрапляє в травну систему, починає вироблятися особливий фермент, спрямований на його переробку. Цей фермент називається лактаза.

Іноді його синтез порушується, що є цілком природним процесом на перших порах життя малюка. З часом ці процеси налагодяться, і вже до 3-4 місяців дитина позбудеться проблеми недостатнього синтезу травних ферментів. Хоча іноді подібні порушення можуть посилитися. У такому разі говорять про лактазной недостатності. Діткам з таким порушенням необхідно підібрати особливий раціон харчування і дотримуватися його принципів в подальшому, якщо ситуація не покращиться.

Коліки

У зв'язку з недосконалістю травної системи, а також з-за заковтування повітря, в процесі годування у немовлят і вирує живіт. Ця причина є однією з найпоширеніших. Кольки виникають незабаром після годування. В кишечнику малюка скупчуються газики, які тиснуть на стінку живота і доставляють досить неприємні відчуття.

Мікрофлора

Радимо почитати:Бурчання в животі у новонародженого: чому у немовляти бурчить животик Як лікувати коліки у немовлят?

У перші місяці у малюка тільки починає формуватися мікрофлора кишечника. У цей період повністю стерильна травна система поступово заселяється мікроорганізмами. Це, в першу чергу, корисні біфідо - і лактобактерії, а також палички, стрептококи та інші умовно патогенні бактерії. Якщо кількість останніх перевищує норму, животик малюка бурчить і виникають побічні симптоми. Це може бути звичайний дисбактеріоз або ж більш серйозна інфекція з наступними запальними процесами. Щоб уникнути ускладнень, потрібно вчасно виявити проблему за допомогою здачі аналізів.

Тільки після візиту до педіатра можна більш або менш точно визначити причину бурхливої реакції травної системи та призначити відповідне лікування.

Як допомогти малюкові

Що ж робити, якщо у новонародженого почав бурчати живіт? Після візиту до лікаря вам може бути призначено один з напрямків лікування.

Проблеми з годуванням

В такому випадку потрібно відразу ж налагодити режим та дози годування. Краще давати їжу частіше, але меншими порціями. При грудному вигодовуванні матері важливо дотримуватися правильного збалансованого харчування. Намагайтеся міняти груди через раз або самостійно сцеживайте молоко, щоб малюк отримував не тільки переднє, але і більш поживне заднє. При перекладі на штучні суміші зверніть увагу на їх склад і підберіть те, що малюк буде краще засвоювати.

Бурчання в животі у новонародженого: чому у немовляти бурчить животик Щоб допомогти при урчании і кольках, в перервах між годуваннями можна ніжно помасажувати животик дитини

Лактазна недостатність

В цьому випадку при серйозних порушеннях синтезу лактази потрібно відкоригувати раціон крихітки таким чином, щоб виключити, по можливості, вміст лактози в їжі. Для цього в продажі є спеціальні дитячі суміші і допоміжні ліки.

Коліки

Якщо животик дитини бурчить через скупчення газів і кольок, краще всього буде дати йому кропову водичку. Також в аптеці продається цілий ряд схожих за дії вітрогінний препаратів і натуральних дитячих чаїв на основі фенхеля. Додатково виконуйте зарядку з малюком: підтягуйте ніжки до грудей, робіть велосипед, а після годування стаєте стовпчиком. Намагайтеся стежити за тим, щоб дитина не заковтував повітря. Для цього також є спеціальні соски. При нападах кольок і бурчанні погладжуйте його по животику.

Мікрофлора

При порушення балансу мікрофлори в першу чергу потрібно здати аналізи. Бакпосів допоможе виявити напрямок порушень. Для ліквідації проблеми потрібно давати малюкові пробіотики та пребіотики, а також усунути можливу інфекцію за допомогою спеціальних препаратів. Надалі слідкуйте за раціоном і гігієною новонародженого.

Будь-які заходи повинні виконуватися під контролем педіатра. Якщо ж нічого не допомагає, можливо, доведеться дочекатися самостійного вирішення проблеми. Починаючи з 4-х місяців, ситуація, найчастіше, самостійно нормалізується. Для полегшення страждань дитини частіше беріть його на руки і масажуйте живіт. Це не тільки зніме дискомфорт, але і зблизить дитини з батьками.

Схожі статті: