Білий шум для новонароджених дітей (немовлят)

Білий шум для новонароджених дітей (немовлят) Зміст:
 • Приклади білого шуму для новонароджених
 • Навіщо він потрібен дитині?
 • А чи є шкода?
 • Що потрібно знати при використанні білого шуму
 • Визначитеся з цілями
 • А що з звиканням?
 • Де взяти?
Білий шум — це хаотичний звуковий сигнал, позбавлений закономірності. Варто зауважити, що білий шум нерідко плутають з іншим видом — рожевим. Рожевий обмежений по частоті, не всі частоти беруть участь в організації цього шуму. У той час як в освіті білого беруть участь всі частоти чутного діапазону.

«Білим» вважається такий шум, високі, середні і низькі частоти якого мають різну інтенсивність і різну гучність, але при змішуванні ми їх не відрізняємо друг від друга на слух. Тому такий шум ми будемо сприймати як щось монотонне.

Приклади білого шуму для новонароджених

Виявляється, не всі матусі знають про білому шумі для новонароджених. Але при цьому мимоволі самі використовують його у спробах заспокоїти або приспати дитину. Наприклад, майже всі говорять дитині «ш-ш-ш», коли він плаче або збуджена, не підозрюючи про те, що це різновид білого шуму.

Білий шум для новонароджених дітей (немовлят) Чи ви Говорите «ш-ш-ш», коли намагаєтеся заспокоїти новонародженого? Інтуїтивно це роблять всі матусі, навіть не підозрюючи, що імітують білий шум.

Розрізняють природний білий шум і технічний.

Природний

Радимо почитати:Білий шум для новонароджених дітей (немовлят)Потрібна музика новонародженому?
 • дощ,
 • близький водоспад (далекий — це вже рожевий шум),
 • струмок,
 • вітер,
 • шелест листя,
 • звук океану і т. д.

Технічний

 • вентилятор,
 • вода з крана,
 • пральна машина,
 • пилосос,
 • кондиціонер,
 • шипіння не зайнятої радіохвилі або телеканалу,
 • машини білого шуму.

Кілька слів варто сказати про машини, генеруючих білий шум. Ці машини бувають різних конструкцій. Основу пристрою одних становить вентилятор, звучання якого заколисує і сприяє заспокоєнню. В інших генеруються акустичні перешкоди, а треті – просто пристрою для відтворення записаних і завантажених медіа файли (за типом звичайного плеєра).

Навіщо він потрібен дитині?

Для кращого засинання

На думку вчених, які досліджували це питання, білий шум сприятливо і заспокійливо впливає на немовлят. Дев'ять місяців малюк перебував в дуже шумному середовищі, серед внутрішньоутробних звуків. Саме тому новонародженому важко засипати в повній тиші, адже він так звик до «дискотеці» в маминому животику!

Поставте дитині медіа файл з різними звуками (наприклад, звуки океану, ринку, дощу), і ви здивуєтеся, як він буде солодко і міцно спати! Та ви напевно вже встигли помітити, що варто тільки винести карапуза на вулицю, і він вже «у відрубі», причому поряд можуть траплятися різні речі — гудіти машини, кричати люди, стукати молотки на будівництвах — крихітку нічого не буде турбувати.

Білий шум для новонароджених дітей (немовлят) Як з'ясували вчені, якщо включити малюкові запис з білим шумом, то він не тільки швидше і легше засне, але і спати буде міцніше і довше.

Для якості сну

Злива, шепіт вітру або звук кондиціонера здатні не тільки заколисати малюка, але і зробити його сон більш якісним. Як встигли помітити досвідчені матусі, деякі діти глибоко сплять всього 20-30 хвилин. Це фаза глибокого сну. Потім їх сон стає крихким, переривчастим, вони можуть прокидатися від найменшого шереху. Це фаза поверхневого сну. Глибокий і поверховий сон чергуються, і якщо в момент переходу від однієї фази в іншу дитина прокинувся, то укласти його назад буде складно. Білий шум сприяє тому, щоб цей перехід відбувався більш плавно. У цьому випадку малюк не буде прокидатися.

Рівномірний, спокійний сон — запорука того, що дитина не буде страждати такою проблемою, як сомнамбулізм (ходіння уві сні). Ну і природно, раз дитина добре спить, відпочиває і вся родина.

Для заспокоєння

Відомий американський педіатр Харві Короп, доцент кафедри педіатрії Медичного інституту Південної Каліфорнії, підтверджує той факт, що діти добре реагують на звуки, які нагадують ті, які вони чули в утробі, будучи плодом. Наприклад, биття серця або звук крові, що біжить по судинах плаценти. Це заспокоює їх нервову систему.

Для зупинки плачу і істерики

Багато матусі в коментарях і на форумах розповідають, що зупинити істерику дитини допоміг те фен, пилосос. Як раз і фен, і пилосос є прикладами білого шуму, який саме так і «працює» – на заспокоєння, щоб немовля згадав свій колишній затишний «будиночок» – мамин животик, і перестав плакати.

Але у випадку з цими технічними засобами варто пам'ятати, що їх рівень шуму дуже високий, тому використовувати їх можна, але лише для того, щоб заспокоїти немовля, тобто на кілька хвилин. Включати і залишати їх на всю тривалість сну не рекомендується.

Білий шум для новонароджених дітей (немовлят) Технічні засоби, які виробляють білий шум (вентилятор, фен, кондиціонер тощо), можуть зупинити істерику і плач дитини.

Для релаксації

Людський мозок постійно займається тим, що аналізує циклічну і амплітудну акустичну інформацію для виявлення «небезпечних» звуків. Це обумовлено природою нашого слуху, як однієї з важливих систем виживання. Це безперервний підсвідомий процес, що стомлює наш організм, і деколи не дає розслабитися.

Особливо до цього схильні діти, адже їх мозкова діяльність ще багато в чому рефлекторна. Так як білий шум володіє рівномірною і не повторюваною структурою, він дає мінімум інформації для аналізу» нашому мозку, що в результаті призводить до зниження мозкової активності і загального розслаблення.

Приглушити інші звуки

Якщо у вашому будинку присутні якісь звуки, які заважають дитині спати, то білий шум допоможе замаскувати їх.

А чи є шкода?

Чесно сказати, вченими не було виявлено прямої шкоди для новонароджених при прослуховуванні білого шуму. Але опосередкований шкоди при недотриманні техніки безпеки» все ж є.

Білий шум для новонароджених дітей (немовлят)

Що потрібно знати при використанні білого шуму

 • Не ставте джерело звуків впритул до ліжечка новонародженого — він повинен знаходитися на відстані не ближче 1-го метра.
 • Не варто тримати джерело включеним на всю ніч.
 • Особливу вказівку щодо гучності. Вона повинна бути збалансована таким чином: шум повинен бути досить гучним для того, щоб заглушити інші звуки, але при цьому не повинен бути могутніше 50 дБ. Занадто гучний звук шкідливий малюкові. Для орієнтації: рівень гучності приблизно такий, який дає злива за прочиненим вікном або душ у ванній, коли ви перебуваєте під ним.
 • Важлива не тільки гучність, але і тривалість білого шуму. Якщо він закінчиться через годину, особливо в період швидкого сну, то, швидше за все, дитина прокинеться.

Визначитеся з цілями

Згідно з твердженням консультанта по сну Олени Мурадовой, вибирати джерело білого шуму потрібно у відповідності з метою:

 • якщо для того, щоб терміново зупинити плач, заспокоїти малюка, то, як вже було зазначено вище, врятувати може фен чи пилосос;
 • якщо для того, щоб покращити та подовжити сон, можна використовувати машину білого шуму або придбати диск з файлами, куди розробники записали різні звуки.

А що з звиканням?

У зв'язку з цією темою може виникнути питання: чи не розвинеться чи звикання дитини до білого шуму? Не є він асоціацією на засинання?

Відповідь нам дає все та ж Олена Мурадова: «Білий шум вважається слабкою асоціацією на сон, тому його цілком рекомендується включати під час всього сну немовляти. Більше того, він нерідко є вимушеною, адже якщо грудної дитина прокидається від найменшого скрипу, то він не висипається, страждає його нервова система, а батьки і зовсім не відпочивають. Хіба це нормально?»

Де взяти?

Не кожен може дозволити собі жити за містом і кожен день слухати звуки справжньої природи. Тому нам необхідно знайти джерело білого шуму в домашніх умовах.

найпростіші способи його «добути»:

 • Якщо дозволяє будинок, встановіть фонтанчик або акваріум з системою очищення води (саме вона буде «дзюрчати»).
 • Можна скачати додаток (наприклад, «Баю-бай»), в якому багато різних шумів — від звуку фена до бурчання утроби матері. Мабуть, це найкращий варіант, тому що він найдоступніший. Крім того, програма буде контролювати гучність і тривалість «сеансу» і відслідковувати режим сну дитини.

Нехай ваш малюк росте спокійним і веселим!

Схожі статті: