Біфідобактерії для новонароджених: коли і які препарати застосовувати

Біфідобактерії для новонароджених: коли і які препарати застосовувати

Поява дитини супроводжується радістю батьків. Але одночасно виникає маса проблем і питань по догляду за малюком. Новонароджений не може говорити і тому, коли виникає дискомфорт або біль, просто починає плакати. Важко зрозуміти, що турбує дитину. Тут необхідно взяти до уваги всі дрібні нюанси або звернутися до досвідченого педіатра за консультацією. Зазвичай потрібні певні біфідобактерії для новонароджених, які допоможуть впоратися з проблемою.

Дисбактеріоз – що це?

Дитина приходить у цей світ стерильним. У перші місяці після народження відбувається адаптація крихітного організму до навколишнього середовища, в якій живе велика кількість мікроб. В кишечник потрапляє безліч бактерій, більша частина яких не є корисними. Досвідчені батьки знайомі з проблемою здуття живота і появи колік у новонародженого.

Шлунково-кишковий тракт не може відразу впоратися з цією проблемою. З-за неправильного розщеплення їжі утворюється велика кількість газів, здувається животик, починає хворіти. Малюк погано спить, часто плаче, відмовляється від їжі, відригує і погано набирає вагу.

Поступово організм адаптується, заселяють кишечник «правильні» бактерії і майже у всіх дітлахів ця проблема до трьох місяцем проходить. Особливо швидко формується мікрофлора у дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні. Дуже важливо годувати грудьми хоча б перші місяці життя. Діти на штучному годуванні довше страждають від дисбактеріозу. Сюди також можна додати недоношених дітей з малою вагою.

Як допомогти малюкові?

Біфідобактерії допомагають новонародженим швидше впоратися з дисбактеріозом, приводячи в порядок мікрофлору кишечника, і покращують процес перетравлення їжі. Малюки починають добре їсти, їх перестають мучити коліки.

З обов'язковою консультацією лікаря-педіатра на допомогу малюкові при довго не проходить дисбактеріозі призначається прийом препаратів з ферментами для кращого перетравлення.

Біфідобактерії для новонароджених: коли і які препарати застосовувати

На сучасному ринку існує безліч різних препаратів, які допомагають впоратися з дисбактеріозом. Найбільш часто лікарі пропонують молодим батькам Лінекс і Біфідумбактерин. Їх вартість невисока і цілком по кишені молодим батькам. Різниця полягає лише в тому, що Лінекс може підійти не всім малюкам. Біфідумбактерин в складі містить ще й допоміжні речовини, які покращують дію основних компонентів препарату.

Проте існують ще й більш сильні препарати, так звані бактеріофаги. За вартістю вони значно вищі, ніж попередні кошти і надають пряме інтенсивний вплив на кишкову флору.

Альтернатива ліків

Радимо почитати: Біфідобактерії для новонароджених: коли і які препарати застосовувати Як давати новонародженому Бебинос?

Хорошою альтернативою препаратів можуть послужити різноманітні йогурти і каші для діток з вмістом біфідобактерій. Вони допомагають впоратися з переходом на штучне харчування і нормалізувати мікрофлору кишечника.

Іноді застосування подібних каш не дає повноцінного результату. Справа в тому, що продукти – лише допоміжний засіб і при важкій адаптації організму вони не особливо допоможуть. Тут потрібні лише фармакологічні препарати, дія яких націлене винятково на шлунково-кишковий тракт.

Біфідумбактерин

Найбільш часто пропонується використовувати біфідумбактерин для новонароджених. Він має вигляд кристалічного порошку з бежевим відтінком, в якому містяться біфідобактерії. Продається цей препарат у флаконах та пакетиках. Перед застосуванням розвести кип'яченою водою або молоком. Має різкий запах і специфічний смак.

Біфідумбактерин заповнює кишечник корисними живими бактеріями, запобігає різні захворювання, здатні розвинутися у новонародженого, а також підвищує імунітет. Відмітною властивістю цього засобу є повна відсутність побічних ефектів, що має велике значення при адаптації новонароджених.

Важливо! Препарат слід зберігати виключно в прохолодному середовищі. Ідеальним місцем для цієї мети послужить холодильник.

Відео про дисбактеріозі:

У яких випадках його призначають

Ось кілька ситуацій, при яких рекомендується приймати це ліки:

  1. Препарат призначається у разі, коли розлад кишечника затягується і не приходить в норму довгий час з незрозумілих причин.
  2. У разі прийому дитиною антибіотиків або антибактеріальних препаратів, а також при лікуванні інфекційних захворювань.
  3. Також прийом біфідумбактерину показаний недоношеним і ослабленим дітям, що з'явилися на світло при тривалих пологах, оскільки саме такі дітки в першу чергу полягають у групі ризику ускладнень з животиком.
  4. Лікарі рекомендують його давати малюкам, чиї матері під час вагітності страждали токсикозом, мали хронічні захворювання і різні ускладнення.
  5. Дітям, які отримали грудне молоко після усунення у мами маститу, тріщин на сосках або після серйозного застою молока в грудях.
  6. При перекладі малюка з грудного вигодовування на штучне харчування.

Спосіб застосування

Препарат слід дати випити дитині безпосередньо перед годуванням. У пляшечці з кип'яченою, теплою водою або молоком розчиняють пакетик біфідумбактерину і дають дитині. Дозування повинен визначати тільки лікар, оскільки вона залежить від багатьох чинників: вага, стан, наявність захворювань та ін

Біфідобактерії для новонароджених: коли і які препарати застосовувати Після прийому Біфідумбактерину дітки зазвичай стають набагато спокійніше і не плачуть від кольок

Тривалість прийому залежить від ступеня поліпшення стану. Зазвичай буває цілком достатньо однієї упаковки препарату.

Самостійно давати новонародженому дитині будь-які лікарські препарати, навіть самі нешкідливі, категорично не можна.

Відгуки

Відгуки після застосування біфідумбактерину у батьків самі позитивні. Побічних ефектів не спостерігалося, протипоказань не існує. Робота кишечника швидко приходить в норму, у малюка припиняються коліки, поліпшується апетит і сон. За рідкісним винятком можлива алергія, в разі відсутності або нестачі у дитини ферменту лактози в шлунковому соку, яка бере участь у перетравленні молочних сахаров.

Приблизно в такому ж ключі про бифидумбактерине відгукуються і лікарі-педіатри. Не дивно, адже на сучасному ринку дитячої фармакології дуже рідко можна зустріти засоби, які не викликають ніяких побічних ефектів і дають швидкий, ефективний результат.

Схожі статті: