9 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, сон, навички та вміння дітей

9 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, сон, навички та вміння дітей Зміст:
 • Фізичні параметри
 • Сон
 • Основні навички
 • Харчування
 • Психоемоційний розвиток
 • Заходи безпеки
 • Допомагаємо розвиватися
Дев'ять місяців — саме стільки часу малюк провів у мами в животику, і ще стільки ж прожив як маленький чоловічок. Тепер він здобуває все більшу самостійність. І, хоча вона, як і раніше, залежить від своїх батьків, він уже не настільки безпорадний, як раніше.

Настав час звернути особливу увагу на розвиток його особистості. Він вміє ладити з оточуючими, поважати себе та інших. Давайте простежимо, як відбувається розвиток дитини 9 місяців.

Фізичні параметри

Малюк вже непогано зміцнів фізично. Вагу за місяць збільшиться ще на 0,5 кг, зріст додасть до своїх показниками пару сантиметрів. Тому параметри виглядають наступним чином:

 1. Вага дитини 9 місяців складе близько 9000-9200 гр.
 2. Зростання — приблизно 74 см (± 2 см).

Дитина до досягнення цього віку опановує навички вставання з положення сидячи. Він навчається керувати своїм тілом, координуючи рухи ніг під час ползаний, підтягуючись, де треба, з допомогою ручок.

Нерідко 9 місячна дитина вже має 2 або 4 зуба. Принаймні, до цього часу вони повинні пробитися. Так що, якщо малюк постійно вередує, погано їсть, загляньте йому в рот. Можливо, вас очікує сюрприз.

Сон

На нічний сон у цьому віці відводиться по 10-12 годин, а також залишається два денних по дві години. Дуже добре, якщо дитина засинає в один і той же час, особливо це стосується денного відпочинку. Наскільки можливо, привчайте малюка до самостійного засипання, без хитань або годувань. Так йому буде легше заснути, якщо він пробуджується протягом ночі.

Дитячий сон може перериватися з-за боязні втратити малюка маму. Зазвичай, коли він починає плакати вночі, то просто переживає, що втратив її. Швидше за все, малюк заспокоїться, як тільки мама підійде до нього. Іноді дитина погано засинає через перезбудження, перенасиченості денних подій. Якщо ви встановили, що це і є причина поганого сну, слід обмежити емоційну активність протягом дня.

9 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, сон, навички та вміння дітей

Основні навички

 1. Крихітка без сторонньої допомоги встає біля опори. Тримаючись за стіну, невпевнено ходить, а в ходунках навіть бігає, то радісно підстрибуючи, то присідаючи.
 2. Самостійно сідає. Правда, виглядає це досить кумедно, немов він падає. Сидячи, вміє дотягуватися до лежачого недалеко предмета, іграшки, щоб потім з цікавістю зайнятися нею.
 3. Дрібна моторика рук стає все більш досконалою. Тепер малюк вміє брати маленькі деталі пальчиками. Наочно такі вміння можна побачити, коли карапуз, сидячи під обіднім столом, підбирає крихти на підлозі.
 4. У малюка досить міцний захоплення руки. Якщо він взяв щось у свої рученята, доведеться постаратися, щоб відняти. Карапуз ще сильніше стисне кулаки і навіть відштовхне вас.
 5. Малюк непогано повзає. Правда, не всі діти однаково справляються з цим завданням. Кому-то легко повзати в будь-якому напрямку, а хтось рухається тільки вперед або назад. Одні відразу встають на коліна, інші довгий час повзають по-пластунськи.
 6. Дитина цілком може брати участь у повсякденних справах. Наприклад, одягаючи його на вулицю, попросіть стиснути пальчики в кулачок і просунути в рукав. Нехай після прогулянки він сам знімає шкарпетки, попередньо розв'язану шапку. Під час водних процедур малюк може помити ручки і личко.
9 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, сон, навички та вміння дітей Тут присіли, там встаємо. Так, я цілеспрямований!

Харчування

У віці 9-ти місяців харчування змішане. З одного боку, мама і далі годує грудьми (або сумішшю), з іншого — активно запроваджуються нові продукти в якості прикорму. Режим харчування включає зазвичай 5 годувань, а інтервал між ними збільшується до 3,5-4 годин.

Якщо на 8-му місяці малюк ще не познайомився з рибними стравами, пора це зробити. Однак з-за высокоаллергенности продукту вводити його слід з обережністю, маленькою порцією. Краще біла риба: минтай, хек, тріска.

Про те, які ще продукти входять в раціон 9-місячного малюка, можна прочитати в цій статті.

Потроху можна переходити на подрібнену їжу, щоб розвивати жувальні м'язи. Банан або персик можна дати у вигляді невеликих шматочків, звичайно, під наглядом дорослого.

Можуть початися перші капризи, пов'язані з перебірливістю в їжі. Деякі страви дитина рішуче відкидає, відвертаючись від їжі і з'єднавши рот. Події іноді розвиваються таким чином, що раптово він відмовляється від будь-якого прикорму і нічого не хоче, крім грудного молока. Панікувати не варто. Спробуйте частіше є всією сім'єю в його присутності, демонструючи всім своїм виглядом, як це смачно. Зазвичай подібна хитрість спрацьовує, і реакція не змушує себе довго чекати.

Психоемоційний розвиток

 1. У дитини досить великий пасивний набір слів, і тепер він все частіше вправляється у вимові не тільки складів, але й окремі слова: «тато», «мама», «дай», «ну-ну». При цьому мова емоційно забарвлена.
 2. Активно просить жестами і «муканням» річ, яку хоче взяти в руки.
 3. Виконує нескладні прохання подати що-небудь, знайти і показати потрібну іграшку. Ствердно чи заперечно хитає головою, коли його запитують про що-небудь.
 4. Пожвавлюється, почувши своє ім'я. Він розуміє, що звертаються до нього.
 5. Улюблене дію відносно іграшок — кидати і спостерігати за траєкторією падіння, бити одну про іншу, виходить прислухаючись до звуків, вкладати один предмет в інший.
 6. Дитина зараз — маленький подражайка дорослих. Він повторює дії і моделює поведінку, яка «підгледів» у мами чи тата. Тому діти так люблять зображати розмову по телефону, годування ляльки, протирати ганчіркою або кухонним рушником підлоги.
 7. Цікавиться своїми ровесниками. Дозволяйте йому пограти з іншими дітьми на майданчику і спостерігайте за їх спілкуванням. Виглядає дуже забавно.
9 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, сон, навички та вміння дітей Діти — маленькі повторюшки

Заходи безпеки

Ваш малюк, відчувши силу, буде прагнути підкоряти одну висоту за іншою. Саме час подумати про безпеку спального місця — дитячого ліжечка. Наближається година, коли маленький шалунішка спробує самостійно вибратися з ув'язнення», що загрожує падіння з висоти. Порада: опустіть бортики ліжечка або її дно, якщо така можливість передбачена.

Перевірте, немає чи в будинку нестійких стільців, що стоять заглушки на розетки. А як з безпекою на кухні? Радимо готувати на далеких комфорках, а ручки сковорідок повертати до плити.

Допомагаємо розвиватися

Радимо почитати:9 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, сон, навички та вміння дітейЗ якої причини дитина 9-ти місяців не сидить?
 1. Разом побудуйте найвищу вежу з кубиків. Хоча малюк ще не може зробити цього сам, він з задоволенням буде подавати вам «будівельні елементи». Навчіть дитину збирати пірамідку.
 2. А чому не іграшка туалетний папір! Адже її можна розмотувати, рвати на дрібні шматочки, бгати. Надовго відволіче дитини і простий відрізок скотчу, приклеєний до долоньці.
 3. Саме час познайомитися з фарбами. Існують спеціальні варіанти під назвою «пальчикові фарби». Вони безпечні, нетоксичні і добре відпираються. Деякі займаються подібною творчістю прямо у ванній, розмальовуючи настінну плитку.
 4. У ванній також малюки люблять наливати і переливати воду з однієї ємності в іншу.
 5. Як ідея, можна в коробочку зібрати шматочки тканини, різної по фактурі, регулярно поповнюючи асортимент новими екземплярами. Так карапуз розвиває тактильні відчуття.
 6. Ігри в «Сорока-ворона», «Ладки» все так само актуальні. Вони розвивають координацію, почуття такту.
 7. Співайте дитині пісеньки, танцюйте вальс, кружляючи його на руках. Те, що приносить задоволення вам, сподобається і йому.
 8. На кухні пограйте з крупами, запропонувавши дитині відшукати в мисці з манкою заховану іграшку.

Про інших варіантах ігор в 9 місяців можна прочитати тут.

Не скупіться на спілкування зі своєю дитиною, грайте з ним, помагая гармонійно розвиватися. Ставте цілі і досягайте їх. Для батьків велике щастя бачити, як росте, а значить, дорослішає їх малюк.

Схожі статті: