7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навички

7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навички Зміст:
 • Фізичні параметри
 • Психоемоційний розвиток
 • Харчування
 • Сон
 • Основні навички
 • Тест на визначення норм розвитку
 • Ігри

Останні 7 місяців ви могли спостерігати, як з крихітного безпорадного немовляти, повністю залежить від вас, формується усміхнений допитливий малюк. Він так само потребує догляду, але готовий проявляти більше самостійності, відкритий до спілкування з вами. Без перебільшення можна сказати, що розвиток дитини в 7 місяців характеризується появою нових інтелектуальних знань, а також фізичних навичок.

Фізичні параметри

7 місячна дитина за наступні 30 днів поправляється на 500-600 гр, а зростання збільшиться на 2 див. тобто до цього моменту у фізичних параметрах спостерігається наступна картина:

 • вага складе від 7,5 до 9 кг;
 • зростання, в залежності від генетичної схильності, від 67 до 70 см.

Вага набирається вже не так стрімко, як на початку. Ви навіть можете помітити, як з пухленького карапуза малюк перетворюється в стройняшку. Все тому, що тепер витрати енергії стали набагато більшими порівняно з періодом новонародженості. Але тут не так важливо, скільки важить малюк, 7 або 9 кг, як те, наскільки він активний і життєрадісний.

7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навички Пірамідка — улюблена гра в цьому віці

Психоемоційний розвиток

 1. Хоча основна манера спілкування виглядає як лепет, малюк розуміє більшість слів, з якими ви до нього звертаєтеся. Якщо ви попросите показати його той чи інший предмет, він вкаже на нього пальчиком. У той же час мова стала більш виразною. Малюк любить вимовляти звукосполучення, що містять приголосні, співуче: «та-та-та», «так-так».
 2. Імена найближчих родичів тепер наповнені змістом, дитина розуміє, про кого говорять. До цього часу у дитини розвивається стійка емоційна прихильність, особливо до матері. Якщо він розлучається з нею на певний час, можуть відчувати тривогу.
 3. Усвідомлює, що у нього є своє особисте ім'я, реагує на нього при зверненні.
 4. Вчиться керувати своїми почуттями. Малюк то шльопає вас по обличчю, то тріпає за волосся, зараз тільки він притулився, шукаючи ласки, і тут же відвернувся. Керувати емоціями, навіть негативними, потрібно навчитися. Допоможіть йому в цьому. Коли малюк плаче, візьміть його на руки, спокійно прокоментуйте його поведінку: «Я знаю, ти засмутився, тобі хотілося б ще пограти, але зараз час лягати спати, завтра буде новий день і ми з тобою обов'язково пограємо».
 5. Любить сидіти на маминих руках. Ставтеся до цього як до нового етапу дорослішання і не бійтеся розпестити його. Коли ваша дитина буде так близький вам? Зовсім скоро він стане самостійним і дасть себе приголубити тільки тоді, коли йому цього захочеться.
 6. Уважно вивчає чужих людей, спочатку насторожено, зі страхом, який змінюється цікавістю. Не лякайте дитину «чужими дядьками», якщо не хочете щоб всіх нових людей він зустрічав плачем.
 7. Маленькому єгоза складно усидіти на одному місці (не для того ж він навчився повзати), тому всіма можливими способами він досліджує навколишній світ, і, повірте, його зацікавить все: смітинка, недолетевшая до сміттєвого відра, електропроводи, куточки плінтуса і т. п. Малюк наполегливо досягає своїх цілей і протестує, якщо ви лагодите йому перешкоди.
 8. Улюблена гра семимісячної дитини — пірамідка. Його приводить у захват усвідомлення того, що щось можна розібрати і зібрати, причому це щось різне за розміром і кольором. Подобається викручувати мамину помаду. При цьому він виглядає дуже зосередженим, вміючи концентрувати увагу.
7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навички

не Можна забороняти дитині все підряд. Якщо він постійно буде чути слова «Ні!», «Відійди!», «Не чіпай!», то дуже скоро перестане реагувати на такі заборони. Нічого не поробиш, цікавість дитини треба задовольняти, тоді він швидше зрозуміє користь від слова «не Можна».

Наприклад, пояснюючи, чому ви не дозволяєте лізти до чашки з чаєм, можна не тільки пояснити, що вона гаряча, але і дати помацати під вашим контролем. Або, пояснюючи, чому не можна братися за праску, дайте йому помацати тільки що пропрасовану кофтинку, яка ще гаряча. Подібні наочні уроки яскравіше запам'ятовуються, і наступного разу вам, швидше за все, не доведеться навіть нагадувати про це.

Харчування

У попередніх статтях ми не раз говорили про ідеального часу прикорму, про те, як визначити, що ваш малюк готовий до знайомства з новою їжею. На 7 місяці життя практично всі діти скуштували каші, овочеві пюре. Тепер саме час вводити у раціон м'ясні продукти, а також яєчний жовток. Поступово дають куштувати кефір, сирок. Про те, яким має бути меню 7 місячної дитини, читайте у всіх подробицях в цій статті.

Настав час привчати дитину користуватися столовими приладами: пити з чашки і їсти з ложки. Добре, якщо для цих цілей у нього буде власна посуд: тарілка з якісних матеріалів, яку складно буде розбити, бажано на присосках; маленька ложка і виделка. Для напоїв одні набувають спеціальні чашки-непроливайки, інші відразу поять дитя із звичайної.

7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навички Добре, якщо у дитини буде своя посуд

Важливо пам'ятати, що нормальний психічний розвиток включає в себе пізнання світу у всіх його барвах, це стосується і вмісту в тарілці. Дитині просто необхідно вивчити їжу «руками», дізнатися, яка вона по температурі, консистенції, поекспериментувати, що з нею можна зробити, і тільки потім оцінити її смакові якості. Терпіння вам, дорогі батьки, ставтеся до цього з гумором і не переставайте привчати малюка до чистоти, витираючи йому рот серветкою.

Грудне харчування залишається все так само актуальне. Режим годувань виглядає приблизно так: вранці — молоко матері, потім три прикорму та вечірнє годування материнським молочком, тобто 5-разове харчування.

Сон

Якщо ви встигли виробити режим дня, то малюк вдень і ввечері засинає в чітко встановлений час. Сон у цьому віці, як і раніше становить близько 11 годин за ніч і за 2 години під час двох денних снів. Але проблема може бути в його якості, і ось чому.

Сім місяців — час, коли у більшості малюків ріжуться зубки: спочатку два внизу, потім два вгорі, після чого пробиваються бічні різці в зворотному порядку. У кого-то процес починається трохи раніше, у когось пізніше, але, як правило, це проблема другого півріччя життя.

Дискомфорт малюки відчувають особливо вночі, від чого можуть прокидатися і плакати. Важливо заспокоїти малюка, полегшити його біль шляхом нанесення спеціальних гелів, призначених для цих цілей. Тоді сон дитини і батьків сильно не постраждає.

7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навички Повзання — необхідний етап у розвитку

Основні навички

До 7 місяців дитина вміє багато чого:

Радимо почитати:7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навичкиЩо робити, якщо дитина гикає?
 1. Сидить без підтримки, намагається самостійно вставати.
 2. Багато малюки до цього моменту непогано повзають. Зрозумівши, що таким чином можна досліджувати більше простору, карапуз невтомно тренує свій новообретенный навик. Дайте їй певну свободу в рухах, при цьому не спускаючи з нього очей. Повзання відмінно розвиває черевний прес, м'язи спини, покращує вентиляцію легенів. Воно вважається важливим перехідним етапом до початку прямоходіння.
 3. Прекрасно користується як лівою, так і правою рукою, переміщаючи іграшку (предмет) з однієї в іншу. Любить кидати, трясти ударяти про поверхню все, що попадається в руки.
 4. Робить спроби пити з чашки, їсти з ложки. А якщо в будинку були встановлені певні правила, виражені в повторюваних діях, тепер малюк буде нагадувати вам про них вказівними жестами: помити ручки після прогулянки, витерти личко після їжі і т. д.
 5. Деякі діти намагаються привставать на ніжки або коліна, тримаючись за опору.
 6. Порівнює величини предметів, здатний вкладати маленькі у великі.

Рада. Оскільки малюк розуміє більшість сказаних вами слів, але сам поки не може говорити, вивчіть основні жести для спілкування. Наприклад, навчіть дитину показувати на ротик або животик, коли він голодний, робити ручкою «привіт» і «поки», показувати на предмет, який йому цікавий.

Тест на визначення норм розвитку

 • Малюк повинен вміти перевертатися зі спини в будь-яке інше положення (на живіт, бочок) в обидві сторони.
 • Якщо на дитину спеціально не звертати уваги, він заплаче, тим самим показавши, що ігнорування йому не по душі.
 • До незнайомців проявляється більше цікавість, ніж страх.
 • Посадіть дитину на коліна за стіл. Він схопиться за край і перекладе предмети, що лежать на ньому, лясне по ньому ручками.
 • Дайте йому іграшки в дві руки, після чого запропонуйте ще одну. Перша реакція буде обдумування, після чого малюк відпустить одну іграшку і візьме нову.
 • Дитина лежить на спині, ви прикриваєте йому обличчя пелюшкою. Його завдання — самостійно зняти її.
7 місяців дитині: розвиток, вага, зріст, режим і сон, основні навички Дрібну моторику можна розвивати, наприклад, перебираючи чотки на рахунках

Ігри

Мета ігрових занять — закріпити освоєні навички і розвинути нові.

 1. Поповнюйте словниковий запас дитини (хоч поки він ще не говорить), розповідаючи йому про всі предмети, що зустрічаються вам на прогулянці, в навчанні вдома користуйтеся картками Домана, читайте дитячі забавлянки, віршики. Діти обожнюють самі перевертати сторінки.
 2. Приділяйте час розвитку дрібної моторики.
 3. Просіть дитину виконати нескладні завдання: «кинь м'ячик, підніми іграшку». Не скупіться на похвалу.
 4. Створіть всі умови для повзання: одяг повинна бути зручна, простір з мінімумом перешкод, дотримуючись правил безпеки (закриті гострі кути).
 5. Спілкуйтеся на прогулянці з ровесниками, запрошуйте їх у гості. Дітям в цьому віці вже цікаво спостерігати за собі подібними.
 6. Вчіть малюка жестовим руху: махати ручкою, плескати в долоні, вказувати на предмет пальцем.
 7. Не забувайте про пальчикових іграх. Ось одна з них.

«У дівчаток і хлопчиків є на руці 5 пальчиків:

 • великий палець — хлопець з душею (загибаете великий палець),
 • вказівний палець — впливовий пан (загибаете),
 • пальчик посередній теж не последненький,
 • безіменний пальчик з колечком ходить чванный,
 • мізинець палець приніс нам гостинець».

Ось так день за днем, ваша дитина освоює все нові вміння. Підтримуйте його прагнення до пізнання маловідомого. Допоможіть йому дотримуватися режиму сну і неспання, а також харчування, оскільки від цих факторів безпосередньо залежить ріст і розвиток дитини. Побачимося в наступному місяці.

Схожі статті: