Кисневий коктейль - користь і шкода

Кисневий коктейль - користь і шкода

В сучасних мегаполісах, загазованих вихлопами машин і забудованих хмарочосами людині буквально «нічим дихати». Нестача кисню відчутна і є причиною багатьох недуг. Навіть існує науковий напрямок – оксигенотерапія (застосування кисню в лікувальних цілях). Одним з методів боротьби з недостатнім кисневим харчуванням є кисневий коктейль, користь і шкоду якого буде нами розглянута сьогодні.

Що таке кисневий коктейль

Склад цього напою на 70% складається з спеціального медичного кисню (чистота 99,9999%), їм збагачують суміш з рідини (мінеральної негазованої води або соку) і добавкою піноутворювача (сиропу кореня солодки, желатину та ін), можливі добавки відварів лікарських трав, фруктових сиропів.

Ефективність такої терапії пояснюється тим, що через шлунок засвоюється значно більшу кількість кисню, ніж через легені. Таким чином, склянку коктейлю рівноцінний двох годин прогулянки в парку.

Користь кисневих коктейлів

Його приймають як засіб від гіпоксії, ожиріння, постійних простудних захворювань, головних болів, для нормалізації сну, травлення, для підвищення опірності організму вірусам, бактеріям.

Також киснева терапія показана дітям. Якщо вам в дитячому саду пропонують проводити дітям курси кисневого коктейлю, (зазвичай курс 10 днів в місяць) не відмовляйтеся - це підвищить імунітет дитини і, особливо в сльоту і мороз, коли діти сидять цілими днями в групі, компенсує недолік свіжого повітря.

Протипоказання для кисневих коктейлів

Протипоказань до вживання коктейлю практично немає, так як основна небезпека – токсичний вплив великих концентрацій кисню можливе при вдиханні виключається. Підвищення кисню в крові відносно невисоко і по часу триває довго.

Відносними протипоказаннями до вживання кисневого коктейлю можуть вважатися жовчнокам'яна і сечокам'яна хвороби – в цих випадках краще діяти після консультації з лікарем.

В залежності від використовуваних інгредієнтів, коктейль можна вважати продуктом харчування або лікарським засобом. Але юридично сам кисень офіційно є лікарським препаратом його виробництво і форма продажу підлягає обліку та строго регламентовані законодавством. Тому при купівлі окремо кисню для самостійного виготовлення кисневого коктейлю можна вимагати показати вам реєстраційне свідоцтво або санітарний висновок для підтвердження ступеня його очищення.

Схожі статті:

 • Кава натуральний користь і шкода

  Згідно з найбільш вірогідною легендою, відомі нині властивості натуральної кави були відкриті абсолютно випадково ефіопським пастухом. Цей самий пастух помітив, що його кози, поївши ягід кавового...

 • Хліб - користь і шкода

  Перші спроби приготування хліба більше нагадували кашу, його пекли в Єгипті. Саме слово «хліб» прийшов саме звідти і означало назву горщика з глини - «хлибанос», саме в ньому хліб і випікали. Йом...

 • Шкода роздільного харчування

  Серед безлічі дієт до яких вдаються жінки сподіваючись позбавитися від зайвої ваги свого часу великою популярністю користувалася теорія роздільного харчування. І зараз, не дивлячись на свою науко...

 • Користь гарбуза для організму

  Здавна висушений гарбуз використовували в якості ємності для води або вина, казкова карета для Попелюшки теж була з гарбуза, а в наш час гарбуз є невід'ємним атрибутом Хеллоуїна. Але далеко не вс...

 • Пророщене зерно – користь і рекомендації

  Любителі рясно і смачно поїсти хочуть, щоб їхня їжа була ще й корисною. Пожував що-небудь і лікувався зуби, і зміцнився імунітет, і зір відновився. Такі продукти існують. Це пророщене зерно, кори...