Як зробити ІПН через інтернет

Як зробити ІПН через інтернет

ІПН - це ідентифікаційний номер платника податків. Його часто вимагають надати при влаштуванні на роботу, замовлення закордонного паспорта і в багатьох інших державних структурах.

Зрозуміло, отримати ІПН можна в податковій, однак, у вік інформаційних технологій, було б нерозумно не використовувати можливості інтернету. Зробити ІПН через інтернет може будь-який бажаючий.

Отримуємо ІПН через інтернет

Для початку необхідно зайти на сайт Федеральної податкової служби (http://service.nalog.ru/zpufl/). На сторінці доступно пояснено, які переваги дає отримання ІНН і що необхідно зробити для реєстрації:

  • Насамперед необхідно заповнити документ "Заява фізичної особи про постановку на облік в податковому органі на території Російської Федерації". Ви побачите безліч різних рядків для заповнення. Сама процедура заповнення не представляє труднощів і вимагає досить великої кількості даних про людину.
  • Зокрема, потрібно заповнити поля ПІБ, Дата народження та місце народження», «Стать», а також надати відомості про місце проживання та реєстрації (для приїжджих). Крім того, необхідно також надати дані про громадянство і паспортні дані. Для зручності здійснення операції отримання ІПН через інтернет, надайте також відомості про адресу своєї електронної пошти та інші контактні дані.
  • Якщо вийшло так, що під рукою не виявилося всіх необхідних для заповнення анкети документів, а заповнювати в інший раз все заново не хочеться, існує можливість зберегти заповнену анкету, а пізніше - остаточно завершити розпочату процедуру, заповнивши відсутні рядки.
  • По завершенні реєстрації, на вказаний e-mail ви отримаєте лист, в якому вашій заявці буде присвоєно певний номер. Використовуючи його, ви можете контролювати стан вашої заявки (тобто, на якому етапі знаходиться оформлення вашого ІПН).
  • Заявки на отримання ІПН через інтернет розглядаються позачергово. Як правило, вони приймаються до розгляду вже через пару днів. Про це ви отримаєте відповідний лист на свою поштову скриньку. У цьому ж листі будуть вказані детальні інструкції щодо подальших дій. У разі, якщо здійснюється повторна видача ІПН, доведеться заплатити від 200 до 400 рублів.
  • Тепер можна йти в податкову з паспортом і номером своєї заявки. За таких процедур пропускають без черги. Буквально через кілька хвилин ви будете мати на руках готове свідоцтво ІПН.

У випадку, якщо існує необхідність отримати ІПН на дитину, то краще робити це не через інтернет, а безпосередньо у податковій (щоб не виникало зайвих питань).

Робимо ІПН дитині

Щоб зробити ІПН дитини (до 14 років), необхідно наступне:

  • Йдемо в податкову з набором необхідних документів. Вам знадобляться: заяву за формою 2-2-Облік; копія паспорта одного з батьків, а також копія свідоцтва про народження дитини, в якому має бути відмітка про громадянство та документи, що підтверджують реєстрацію дитини.
  • Важливо також мати в розпорядженні і оригінали документів, копії яких вам знадобляться. Їх не обов'язково будуть дивитися, але можуть і стати в нагоді.
  • Процедура отримання ІПН для дитини в подальшому ніяк не відрізняється від процедури отримання ІПН для дорослого, описаної вище. Кілька хвилин - і у вас є ІПН вашої дитини.

Корисна порада

Якщо на дитину, отримує ІПН була раніше переоформлена яка-небудь власність, надайте в податкову документи, що засвідчують цей факт. Це спростить систему постановки на облік особи за місцем розташування майна, яке їй належить.

Схожі статті: